Samogradnja plastenika

Danas sam ipak skinuo skroz foliju na drugu stranu. Vetar jak duva, a kažu da će duvati još jače.
Ostala je ukopana samo sa jedne strane i prevaljena na tu stranu. Pa ću ponovo uraditi malo bolje taj ukop lukova, sa betonom, nema druge. I onda opet razvući i zatrpati najlon.
 
Na kom rastojanju da postavim palsticne cevi za plastenik ? Na metar ili manje? Da li da pobijem direke i na metar od zemlje pa preko njih letvice celom duzinom pa na njih da oslonim cevi na cetvrtini duzine luka ili je dovoljno na pola duzine, odnosno na sredini sirine plastenika. Koliko je najbolje da bude visina? 2,1 ili 2,2 metra? Ili mora jos visi da bude? Kako je najbolje da se zatvore bocne strane ( sa cela i zadnje strane) ? Da se iskroji najlon po obliku luka pa usije ili da se sa mo previje sa vrha do zemlje i zatrpa? Cevi su od 8 metara.
 
Kupiš višegodišnji najlon i to je to, ovako sam ja rešio sa tri reda oslonaca i plastičnim cevima





a ovaj pravi se dovršava 30m x 8 m sa tri visine



- - - - - - - - - -

Moram ponovo ja da se javim jer mi se čini da baš tema nije nešto aktuelna,
pitanje glasi čime i kako ste farbali metalne konstrukcije poludeo sam kako god probam farba se rasteže za četkom očistio konstrukciju sa nitro sa nekim čudima i opet loše probao i nitro farbe uljane 3u1 (irkom) katastrofa za sve farbe je karakteristično loša pokrivna moć i lepo neznam šta dalje...
 
Poslednja izmena:
probaj sa velurskim valjkom od 10 cm , lakse se nanosi farba i manje farbe ode na farbanje a lakse se pokrije povrrsina iako je cev okrugla.Jese da ces mozda ces da potrosis 4-5 valjaka ali manje ce farbe da ode. Sa cetkom ode mnogo vise farbe plus je i sloj mnogo deblji.
 
Jel to onaj valjak za nitro farbu kao filc, probao sam i sa njim isto loše pokriva, probao sam i sa kompresorom ide lepo ali mnogo farbe bi trebalo,
jedino da tražim neku kvalitetniju farbu ili šta god već...
 
Ja sam moj plastenik farbao sa irkom 3u1 zelenom. Pokriva odlično. Valjkom. Četkom sam prelazio varove i nepristupačne delove. Za sada stoji odlično, a dokle će videćemo. Več sam izgulio prilikom montaže na par mesta :)
 
j7ag0j.jpg

2vtbpsn.jpg









Koliko se moze odmaci luk od luka kod ovakvog tipa izrade ?
Ja sam planirao 1.80m .
 
Planiram da podignem josh deset plastenika 8x50m i interesuje me da li je dovoljno jaka ovakva neka konstrukcija. dupli luk sa reshetkom napravljen od 3/4" i 1/2" sa jakom reshetkom i pet redova slemenjacha od 1/2" po aksijali?
 
indoor
ovakvi plastenici kao na slici pre tvog posta,ako je unutrasnja cevod 1/2cola su izuzetno jaki.Znam gde ih ima sa lukom od 16m i razmakom od 10m.i nema nikakvih problema.Razmak od luka do luka 2m.
 
Planiram da podignem josh deset plastenika 8x50m i interesuje me da li je dovoljno jaka ovakva neka konstrukcija. dupli luk sa reshetkom napravljen od 3/4" i 1/2" sa jakom reshetkom i pet redova slemenjacha od 1/2" po aksijali?

Jaka je to konstrukcija ali kad stavis cev od cola cena ti ide gore za 10 15 %ali ako zakasnis i slucajno nocu kad se zavuka sneg ne ocistis na vreme nema jeda jer col je puno jaca ali opet kazem ova most konstrukcija je jaka samo da se zna padali su ko da su od papira.
 
ja radim samo dupli luk imam 3 kom 7x40 sad radim jos jedan/ malo me vreme koci/ do sad nisam imao problema



 
Ja bih možda dodao, da ne bi bilo loše samo izbeći lomove u ovakvim konstrukcijama znači ići pune polukrugove pošto su oni najači i mislim da je 2 m rastojanje na 3/4 cola cev mnogo,
ja sam kod sebe išao 5/4 na 8 m i razmak na 1,5 m
 
Ja sam ovako išao:


Luk je 1", a te prave cevi su 20x30.

Samo prvi i zadnji luk imaju unutrašnji luk kao na tim slikama od pola cola.

Izdržao je ovaj zadnji sneg, a bilo je sa jedne strane nabacilo možda i preko 30cm mokrog snega. Zato mi je i utonuo u zemlju, pa sam betonirao prošli vikend.

Razmak između lukova je 1500 i horizontalo su povezani u tri linije sa cevima od pola cola (na vrhu i otprilike na pola, malo bliže zemlji, sa strana).
 
Nazad
Vrh