Same

Pitanje za vlasnike Same traktora sa el. reverzerom: problem je sa reverzerom i kvacilom na dugme rucice menjaca, kad menja smer on naglo stane i krene nazad, znaci nema onog laganog stajanja i polaska u nazad i prilikom pustanja dugmeta kvacila na rucici menjaca on naglo secne napred ili ako je u neki visi stepen prenosa on se ugasi. Sta moze biti i ima li negde da se podesava brzina reakcije reverzera i tog kvacila na dugme, ili je pak to normalno u sta sumnjam.
 
Ovih dana masina dobila malo glanc.
ae902f49fa434ee03d107757d5020f57.jpg

a61a4e3b561bfa4004c2fc8a931c63ca.jpg


Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Steta sto ranije nisam video da se kolega interesuje za taj SAME iz ME, mogo sam da se raspitam pa i da odem da pogledam. Mislim da znam ko ga prodaje, ali nisam siguran.
 
na silvera 105 idu dva komada 13av1475 i jedan za alternator 10x787,mozda su isti i kod tebe
 
Steta sto ranije nisam video da se kolega interesuje za taj SAME iz ME, mogo sam da se raspitam pa i da odem da pogledam. Mislim da znam ko ga prodaje, ali nisam siguran.

Trazio prvo 9.000 u decembru u februaru neda ispod 9500. Kupio stan pa prodaje zato trebaju mu pare. Sad ko ce ga znati.
 
Prije par dana sam gledao SAME Titan 190,lijep traktor na oko,zanima me kako se ta serija pokazala,ima li neku istaknutu manu?
 
Nije on mnogo gabaritno velik,samo je moćan... :) cuo sam par njih koji su se zalili na taj power shift menjac,pocnu da zezaju kad se zagreje transmisija...

Sent from mTalk
 
meni sigurno ne treba,kolega je zagledo taj traktor,u sustini ne treba ni njemu,ali jednostavno taj traktor nudi neke pogodnosti koje ovi manji nisu u stanju pruziti,vucna tanjiraca,podrivac i sl su masine sa kojima moze raditi i traktor od 100-120 ks ali nije to to bare, po mom misljenju,mada ne vjerujem da ce se i on odluciti za kupovinu,ali eto traktor kao pojava je interesantan pa nije na odmet znati neku informaciju o njima
 
Svakako ga treba dobro zagrejati,tj da mu se ulje u transmisiji zagreje,pa onda probati sve funkcije menjaca,pre nego sto se kupi... Ali svi prodavci izbegavaju dugo zadrzavanje oko kupca,svi su kao u nekoj zurbi,nemaju vremena da se zanimaju sa kupcem,tako da svi dopuste par krugova voznje asfaltom i pocinju sa pogodbom...

Sent from mTalk
 
ovaj na taj nacin ne kupuje traktor,jednom se opeko o hidraulicni kardan tako da mu to vise ne treba,uslov da kupi traktor je proba pod plugom i rotodrljacom,pa ako nije prodavcu u interesu da proda masine nije vala toliko u interesu ni kupcu,mislim da ce prodavac lakse naci neki drugi dobar traktor,nego prodavac ozbiljnog kupca
 
Nazad
Vrh