Sakupljači šapurika

bilo bi dobro da nam slikas kako si uradio uredjaj za sakupljanje sapurika,koliko vidim jako lepo izgleda a i lepo odradjuje posao...
 
E ovo treba prekopirati samo ako je konstruktor voljan da to podeli sa nama,bas ovih dana nase kada sam kosio gledam one silne sapurike po njivi sto ostadose a jos cele nisu udrobljene greota ih zaorati!
 
2z4by0y.jpg


- - - - - - - - - -

kolko sam ja cuo za zmajevku treba oko 2-3 k.j, stim stoje i to kombajniranje nesto skuplje al ko nema sapurine tome se isplati i tu odma treba dodatni traktor i prikolica
Ja sam čuo da u Padini ima već nekoliko sistema napravljeni da sakupljaju šapurike
 
Miroslave kako ovo funkcionise?Da li je to poseban ventilator ugradjen ili koristi vetar koji stize kroz i preko sita?Kada se napuni samo se otvori i istrese gomilu ili iz kabine?
 
Ne znam kako kod vas ali ovde garagani kupe čokanje sve u 16.To je organizacija od po više desetina ljudi sa dosta prevoza.Naravno zaprežnog. :sjasi:
 
Ja sam čuo da u Padini ima već nekoliko sistema napravljeni da sakupljaju šapurike

Lično nisam video do sad tamo još ništa od tih varijanti za sakupljanje čokanja, mada jesam video stvarno svakakve genijalne dodatke na kombajnima i traktorima. Inovativna sredina - nema šta, a od kako ja znam tamo se ložilo pretežno čokanje i ugalj. Sad je situacija dodatno kulminirala jer gradsko stanovništvo se sa plina vraća na čvrst ogrev(drvo i ugalj) što istom neminovno diže cenu dok u isto vreme sve više se kukuruz vrši u zrnu umesto da se bere u klipu. Video sam čak da su još prošle godine ljudi podaščavali ambare i kod kuće skladištili kukuruz u rinfuzu.
Logika je prosta - čokanja pun atar(barem ovde kod mene), a energenti sve skuplji sa tendencijom daljeg rasta cena.
 
Srdjane jel to po sistemu-kombajn nosi džambo vreću dok se ne napuni i onda dežurni skida punu i kači drugu praznu? Ili je organizovana radna akcija kupljenje šapurika?
 
Srdjane jel to po sistemu-kombajn nosi džambo vreću dok se ne napuni i onda dežurni skida punu i kači drugu praznu? Ili je organizovana radna akcija kupljenje šapurika?
Kombajn ima nosace predvidjene za to...secka se spusti,tj raskaci i nosi se na amortizeru,dzambo vrece se zakace na 4 zakacke pri repu kombajna,jedan mora biti sa strane i pratiti napunjenost...onda otkaci punu,zakaci praznu i tako u krug...zatim dolazi viljuskar na njivu,potovari na prikolicu vrece i nosi se kuci!na duz njive oko 4 vrece se napune u dobrom kukuruzu...inace ovde bude i perusine osim sapurika(kod nas sarice kazu),ali posto imamo CG,nije problem,ne unosi se u kucu.
 
9 nadničara je ručno nakupilo 16 džambo vreća čokanja za jedno radno vreme, samo treba naći ozbiljne.
 
Kombajn ima nosace predvidjene za to...secka se spusti,tj raskaci i nosi se na amortizeru,dzambo vrece se zakace na 4 zakacke pri repu kombajna,jedan mora biti sa strane i pratiti napunjenost...onda otkaci punu,zakaci praznu i tako u krug...zatim dolazi viljuskar na njivu,potovari na prikolicu vrece i nosi se kuci!na duz njive oko 4 vrece se napune u dobrom kukuruzu...inace ovde bude i perusine osim sapurika(kod nas sarice kazu),ali posto imamo CG,nije problem,ne unosi se u kucu.
znači sa slamotresa pada u vreću a sa sita?
 
Nazad
Vrh