Safolk ovce

Koje se jos morfoloske razlike izmedju njemca i engleza?
Mislim da je englez pogodniji zbog klime i terena.
 
Šošara je napisao(la):
miladinovic je napisao(la):
ipak su nemci morali da beze 45. pa su zato im trebale duze noge ::namigivanje::

Bezali ili ne pogledaj i uporedi sta je zemljace upotebljivije i pokretnije po brdskom kraju
oko Valjeva i sirom Srbije.Dugonogo ili kratkonogo.

Dugonogo naravno ali ima tu mali problem,pusti safolka na sjenicku i dobijes crnoglavo jagnje,niko ti ga kupit nece jer misle da je cigaja,zato ti ostaje glavati teksel i brljavi sarole za terminalni poso.pozdrav zemljak :ppozdrav:
:ppozdrav:
 
Od kut ti ove slike?
Odakle je taj Willi cije su ovo ovce,pretpostavljam?
Pitam zbog toga jer ja poznajem jednog Willia Neumülera u Nemackoj koji pored nesto malo Sufloka ima odlicno stado Wirtemberga.
 
miljko skinuo sam slike sa neki nemacki sajtova ovake ovce nema da vidi po srbiji blago bi nama bilo da ima nebi zalio para da kupim a sto su uvezli je ko zna koja klasa..ono sto drugi izbacuju nasi kupuju bitno da se kupi a sta nije bitno bar sto sam vido na novosadskom sajmu...
mozda neko ima ako je pretero iz madjarske ili hrvacke suffolka da ga presvercali. :D
 
imaju svercovani iz hrvatske neki ovnovi to sam cuo i vedeo na tvu 2 komada :ppozdrav: :ppozdrav:,a ima ono na fakultetskoj farmi i sto je od toga poteklo i to je to
 
Pošto sam ja iz Sarajeva i želio bi da dodjem ove godine i vidim da traje 7 dana koji dan bi bilo najbolje da dodjem da vidim izlaganje razne vrsta stoke
 
Svakog dana se moze sve videti ali je cetvrtak "Dan stocara" i tog dana se vrsi urucivanje pehara i medalja odgajivacima ali je tada i najveca guzva pa se mozda i najmanje vidi.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238100769[/time]_________________________________________________
Evo i jedan videoclip za ljubitelje sufloka ali sve drugo sto budete posle ovoga videli ce vas razocarati.
Rekordna cena koja je ikada placena za dednog suflokovna je ni manje ni vise nego 110 000 evra u Skotskoj
uvivajte :ppozdrav:

http://www.youtube.com/watch?v=_at-YNFm9aI
 
evo ko oce safolk ovna 2 godine star sa pedigre 400e kod baine baste kaze da je ukrsto pramenku i senisku i bergama kaze da je prirast ekstra.
 
lle de france je napisao(la):
evo ko oce safolk ovna 2 godine star sa pedigre 400e kod baine baste kaze da je ukrsto pramenku i senisku i bergama kaze da je prirast ekstra.
zvao sam ga koliko sam shvatio jagnjad budu crnoglava skoro sva od njga tako da je pitanje oko plasmaan a kaze da je zadovoljan prirastom s fakultata u NS je uzeto grlo
 
Moj kolega ima 5 ovnova Safolk rase i pripusta ih na Cigaju, dobio je extra tesku jagnjad, veci prirast, veci radman mesa, i mnogo vise jaganjaca, dakle i plodnost je popravio kod meleskinja dakle kod F1 generacije.
Za gospodina Strainovica
Sto se tice tih vasih slika koje ste nasli surfujuci internetom i pokusajem da uporedite sa onim grlima u Temerinu ( mesto gde institut ima farmu ovih ovaca) moram vas ispraviti u vasim (ne/namernim) tvrdnjama.
Sva grla su kupljena tj poticu sa farmi pri institutu u Grubu (Bavarska oblast, Nemacka) imaju sve potrebne papire imaju naravno uradjene testove na bolesti ( njih 8 inace obavezna stavka svakog farmera koji se bavi uzgojem priplodnih grla)
i nimalo se nerazlikuju od tih vasih slika nemackih grla.
Samo je jedan (samo njega sam uocio) odgajivac u Nemackoj koji ima ovnovske linije direktno iz Velike Britanije.
Dakle tu su ocevska grla i iz Skotske i iz Engleske, skoro svake godine uvozi ovnove i osvezava krv te, njegove OVCE NISU u nemackom tipu safolka! Imao je jednog ovna, pobednika na izlozbi ili sta vec, teskog 211Kg! Inace ih drzi ekstenzivno, uglavnom. A sto se tice duzine nogu, uvek su bolje kratke noge osim u slucaju nesretnih grla nesretnog teksela.
Zasto? Zato sto su ta grla razvijenija u butnom delu, hrana koju im dajete ne daje se na rast nogu vec mesa.
Pogledajte Engleske rase ovaca, skoro sve koje su nastale i koje su kasnije ucestvovale u stvaranju drugih kontinentalnih ( holandija,francuska) rasa su kratkonoge, odavno su oni naucili da je 40% manje hrane velika stavka i velik trosak!!
Od Britanaca mozemo samo da ucimo i da im zavidimo na radu,predanosti,selekciji,herdbuku, i tradiciji staroj 350 godina!
 
napisi lokaciju kolege tog,kao i tvoju,slike neke okaci,price su jedno kad ih slike podupru to je drugo vec-),izvinjavam se na nepoverenju ali ovo je Balkan.Vidim da si dobro upucen ne bi me cudilo i da radis na toj farmi ili pri fakultetu ili se varam?
:ppozdrav:
 
U redu gospodine Miladinovicu, evo slika ako si nepoverljiv, red je da postavim ako vec trazis :zli: Jesam upucen u ovcarstvo obisao sam englesku i nemacku i cesku/slovacku a raspolazem sa ogromnim informacijama tako da sve sto te interesuje pitaj. Ja licno citam i uzivam u diskusiji na ovom forumu, (ovacrstvo/kozarstvo) te oni postovi koje stavim gledam da budu precizni...Zahvaljujem vrlo na priznavanju materije :zli:
Ovo su vam sve slike od tog Nemca kojeg sam pominjao.
33y0xlx.jpg

11uugk0.jpg

2wp5pbd.jpg

6yp0mt.jpg

312br5y.jpg

ova slika je sa sajma stocarstva u Hodmezevasarhelju, Madjarska 28.04.2009.
2vvo185.jpg

Verujte da mnogo bolje izgledaju na S L I C I !!!
A sad slike sa farme mog kolege
F1 generacija majka i jagnjad 3/4 suffolk krvi (r2)
2zxz5ms.jpg

Ovnovi, godisnjaci
am5bbb.jpg

Ako je to sve, onda smo nesto uradili po pitanju ove teme, ako ne dajte da resavamo nedoumice.
Hvala jos jednom!
 
lepo sto si okacio slike samo me zanimalo da vidim to ja sam ih video samo na sajmu a ako je to najbolje onda nije bas da su nesto ja nisdam tako upucen a nisam ni proputovao toliko nazalost.
2hmfu51.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1246007068[/time]_________________________________________________
slike sa ovogodisnjeg sajma u NS to su najbolja jagnjad Safolka kod nas,da li je ovo vrhunski kvalitet prosudite sami na osnovu slika iz evrope koje su postavile kolege,kazu imaju 100 dana i po 50 i vise kg da li vam ovo lici na jagnje od 100 dana,sudeci po tegovima ::namigivanje::,mogli bi odmah u mrkanje
:ppozdrav:
poenta moje price je da ne bude zabune da zbog male konkurencije kvalitet plemenitih rasa kod nas je kratko i jasno OCAJ!
 
Da to su jagnjad od 100 dana i u to budite uvereni 100%, mozda nisu ocetkana i doterana ali zato ce uraditi mnogo vise od bilo koje rase ovaca u Srbiji ili ajde da kazemo i u Hrvatskoj i BiH itd..
Ja sam juce upravo bio u Temerinu gde se i nalazi ova farma, i gledali smo ovnove koji su uvezeni pre mesec,dva dana i naravno unapred smo narucili 2 muska od njih.
Slike cu vam postaviti sutra, ako zavrsim sisanje jaganjaca.
Samo za informaciju da su na farmi najbolji prirast zabelezili od 533 grama dok je broj 430-450 normalan za njih,tj ovu farmu.
Redovno vakcinisu, sva novorodjencad podlezu testovima prirasta, ovce koje daju po jedno se skartiraju, imaju papire za sva grla. Postoji jedan rumun koji najbolja grla prvi pokupi, nepita za cenu..
Kod nas je ocaj taj nesretni Texel, zasto objasnicu uz slike u texel temi kad zavrsim jaganjce, a poslednja slika mog prethodnog posta je evidenan uvid da nisu ocajni.
 
ok postavi slike kad stignes,znam da rade sve redovno ipak je to ogledna fakultetska farma gde ce ako nece tu sve po knjizi raditi.nemam iskustva sa safolcima ici cu kod coveka u padinu koji je kupio jagnjad u temerinu da vidim kako su se pokazala posle prvog jagnjenja.cak i ovaj nas tuzni texel trece klase je dobar terminalac za nase uslove,sa safolkom nemam iskustva kod ukrstanja ako neko ima nek pise mada mozda i probam iduce sezone ako naleti neki jeftin ovan il jagnje,300 eura oni ne vrede iskreno i pored papira i svega.
sto se tice prirasta malo sam skeptican,papir trpi sve,znam ja da oni to hrane i sve vrhunski ali jagnje od 100 dana je jos jagnje a ovo su vec skoro siljezad koliko moje iskusno oko vidi i stari su najmanje 5 meseci(duzina vune,velicina testisa,glave,...).video sam ih uzivo na sajmu do tada sam imao dilemu dal da kupim jednog za priplod il ne ali kad sam ih video odustao sam zbog kvaliteta i zbog cene,350 il 400 eura za jagnje ili siljeze ovog kvaliteta mnogo je.
ps.ako imas rezultate F1 generacije ukrstanja sa safolkom il neke slike podeli s nama.
:ppozdrav:
 
Evo rezultata, Suffolk+Cigaja (somborka)
2epndlf.jpg

dalje, imamo sliku jagnjadi u kilazi od 45-60 kg
1zc1rbk.jpg

Ovo su jagnjad od prosle godine,taj prvi s leva je zavrsio kod kolege.
2u9ohud.jpg

Sto se tice problema sa texelom,koje mislim da obrazlozim dalje u forumu>rase>texel,a koji su zdravstvene prirode, videcete kako se ponasa u Vojvodini to jest kakvim se pokazao. Prilozicu pogodne slike uz to naravno.
A glede cene safolka (300-400 eura) konstatujem da nije velika jer vam vrati kroz jagnjad mnogo vise, dobijete jagnjad koja odmah ustaju i sisaju po rodjenju, puni su zivota i elana,idt, da ne spominjem daljnje kvalitete...
 
Nazad
Vrh