Sadnice i seme za lavandu

medan

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2009
Poruka
145
Izmedju makove sedmice i radanovca. tvoje sadnice te jos uvek cekaju ali nikako da stignem da ti donesem stalno neka guzva i jurnjava ali nisam zaboraavio.

lavandula

Novajlija
Učlanjen(a)
23 Jul 2010
Poruka
1
Pozdrav svim clanovima foruma!
Mi smo bracni par iz Nisa i zeleli bi smo da zapocnemo posao sa lavandom.Imamo 1ha zemlje u okolini(Svrljiski kraj)i po onome sto smo ovde i po netu procitali ta pozicija bi trebala da bude veoma dobra za taj posao.Medjutim totalni smo laici u tom poslu i muce nas razne nedomuice :sta:.
Zato bi molili upucenije clanove foruma da nam svojim odgovorima i savetima pomognu u tome.Evo konkretno sta bi smo voleli da znamo
-Kao prvo koje se firme,otkupne stanice...bave otkupom lavande(suvi cvet ili ulje) i ima li tu racunice tj.koje su cene otkupa?
-Koja vrsta lavande se najcesce sadi?
-Koliko sadnica posaditi na 1ha?
-Koja je najpovoljnija cena za sadnice i gde kupiti?
Izvinjavam se ako smo bili malo preopsirni u pitanjima ali zaista nas muci mnogo pitanja pa se nadamo da cete nam barem na neka dati odgovor ::pomoc:;
Puno pozdrava od nislija!

medan

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2009
Poruka
145
Posto se odgovori na sva ova pitanja provlace kroz temu u prethodnim postovima evo samo ukratko; otkupne stanice nepostoje kada dodjete do suvog cveta ili etericnog ulja ponudite ga nekom preradjivacu uglavnom su zainteresovani jer se skoro sva lavanda kod nas uvozi, racunica postoji a cene su stvar pogodbe. Kod komsija u hrvatskoj najcesce sade hibrid Budrovka a u Francuskoj koja je najveci proizvodjac lavande Grosso. Po hektaru se sadi 8000-10000, a za poslednje pitanje mozete nam se javiti privatnom porukom da ne krsimo pravila foruma.

padigo

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Avg 2010
Poruka
1
Pozdrav svima !
Ovaj forum je odlicna stvar!

Medan-e poslao sam ti privatnu poruku, ne znam da li si je dobio?

todor.j

Novajlija
Učlanjen(a)
10 Avg 2010
Poruka
1
Pozdrav svima na forumu!

Takodje mislim da je ovaj forum odlicna stvar, mnogo se moze saznati!

Obzirom da postoje problemi sa serverom: Medan-e da li si primio privatnu poruku?

medan

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2009
Poruka
145
Nasa plantaza zbog ekstremno mnogo kise i malo suuncanih dana nije obilnije cvetala posle prve berbe. Ukupan prinos ove godine je nesto manji od oceivanog ali i pored toga zadovoljni smo rezultatima. oboljevanja grmova zbog preterane vlage koju ni uprkos drenazi nismo mogli odvesti nije bilo. naredne godine se nadamo suncu i boljem prinosu. planiramo i nove povrsine pod lavandom i mozda zalfijom i ruzmarinom.

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=is3Tbd_Kvwc[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3mJqLOqeBX0&feature=related[/youtube]

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
pa Francuzi su to, oni ipak imaju dugu istoriju u gajenju lavande .

Pre par godina sam sa zenom prolazio pored plantaze , nisam je mogao odvuci u auto da idemo dalje :haha:

nikolavera

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2009
Poruka
60
sima petrovic je napisao(la):
Od kog dele lavande se priprema caj.
Kako se koristi caj od lavande.
Pozdrav
Caj od lavande se pravi od susenog cveta,a priprema se kao i svaki drugi caj.

dzionik je napisao(la):
Ne vidi se kako greju, verovatno uvode paru ili tako nešto??
A kod destilacije,parni kotao zagreva vodu i stvara paru,ta para prolazi kroz biljku koja je u kazanu,pa se spusta kroz cev koja je u drugom kazanu u kome se nalazi hladna voda,i kako se para krece kroz cev,hladi se i nastaje od pare voda u kojoj ima ulja.Posto je ulje lakse od vode ono je na povrsini,pa se sakupi i eto etarskog ulja.

Poppy

Novajlija
Učlanjen(a)
25 Nov 2010
Poruka
1
pozdrav svima :cao:

Ja sam toliko srecna sto sam naisla na ovaj forum i bas ovu temu ::svaka cast::

vec dugo trazim nekog ko se bavi lavandom u nasoj zemlji ali do dana danasnjeg nista nisam pronasla i evo upravo se radujem kao malo dete :ppozdrav:

meni ce trebati izvesne kolicine lavande za moje vencanje,pa bih zbog toga kontaktirala nekoga od vas,ukoliko je to u redu:haha:

i takodje bi mi mnogo znacila informacija o cvetanju lavande,odnosno kada se ona moze brati?kada izgleda najlepse?
posto izmedju ostalog zelim i da ona bude u vencanom buketu,unapred hvala na svim informacijama :D

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
Moze li neko da nam da okvirne podatke koliko ulja moze u prosecno dobroj godini da se dobije sa 1 hektara lavande ?

medan

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2009
Poruka
145
Videcemo na prolece ,prvih 5000 sadnica ulazi u trrecu godinu pa ako bude sunca vise nego ove godine.....

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
Mozda nekome treba :)

Makaze moraju biti ostre :)

Post je spojen: [time]петак, 03. децембар 2010. 18:36:57 CST[/time]

Vrh