Ručne kose

Gledao i slušao. Koristio nisam.
Za onog ko zna da poklepće kosu može poslužiti jer zna šta treba da dobije kao završni rad.
Za one bez iskustva je skoro neupotrebljiv. Može da istanji kosu ali to je kao da je rađeno običnim čekićem.
 
Čime oštrite kosu? Ima li gde dobar kamen da se kupi ili je sve ovo presovano sranje koje se troši i ne traje dugo?
Rozsutek Slovacki prirodni kamen.
Vestacko kamenje nije dobro skida puno i nije postojana ostrica. Prirodni kamen kod nas samo na buvljacima kad nalete. Druga oopcija Bergamo Italijanski prirodni kamen - migros Krragujevac ili poljoapoteka gde se zadesi.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Koliko košta? Uzeo bih par komada ako nije strašna cena.
12-15 evra , veselykosec.sk. plus trosak od kombi prevoznika, kad se raspitam organizovacu grupnu nabavku. Mozda neko od forumasa ide u tom smeru. Moj kamen je pukao, uspesni su mi spomenari zalepili.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Trebali bi ići ja i sin sa nekim prijateljima. Revijalno, naravno, mator sam za takmičenje. :osmeh:
Imam bruseva kojekakvih, ali taj češki još uvek nemam. Možda je samo prosečan a možda i dobar, ali bih ga probao..
 
Rozsutec brus 6000+ grita, velicina 21,25cm. Svi sajtovi za kosenje ga prodaju. Knifestock.sk cena 9-11 evra

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Po knjigama imam ja još 7 tih, natur francuski. Ali moram proverit koliko ih ima u realnosti.
15 € ako kome treba, idem 99% za vikend u SO.

50142005.jpg
 
Evo i ja se prijavljujem za jedan.
Mislim da nam to @Goran G. može dostaviti do Bg-a.
Može poslati meni brzom poštom oba brusa, ja ću platiti pouzećem, a Goksi će izmiriti Tineta..
 
Poslednja izmena:
Stigli brusevi..
Na prvi pogled rekao bih da su dobri..
4f8d3bcccc1c448decf22b37cd53920a.jpg
Super. Moj iskusniji rodjak je rekao da za obicnu kosu i travu se koriste samo prirodni brusevi jer manje skidaju dok se za kose za korov koriste vestacki i te kose se ne otkivaju. Kako god moram da ga imam. Svu kvalitetnu opremu za kosenje sto imam sam vrlo tesko i koplikovano nabavljao. Za rozsutec sam isao na jazz i pivo u Prag a u povratku svratio do kosimesnadno.cz prodavca i kupio nesto opreme. Ovo je laka i komforna nabavka. Jos jedno Mirosti hvala na saradnj!

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Za rozsutec sam isao na jazz i pivo u Prag a u povratku svratio do kosimesnadno.cz prodavca i kupio nesto opreme.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
Moram da kažem kako mi se određene cene na tom češkom sajtu ne čine niske, ako gledam
austrijsku tvorničku stranicu.
Srečom nisi trebao pit pive, smo umesto tebe odradili Goran i ja.
 
Moram da kažem kako mi se određene cene na tom češkom sajtu ne čine niske, ako gledam
austrijsku tvorničku stranicu.
Srečom nisi trebao pit pive, smo umesto tebe odradili Goran i ja.
Kupovina je bila pre korone. Falci 75cm kosa 50e, fux drvena drska oko 60e, rozsutec brus oko 10e. Ove offner cene su astronomske.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Offner cene - haos. SF Dengelapparat
Offner - 489e
Dictum - 270e
Garten-geschenke.de 270e.
Na willhaben.at nov offner DA je bio 250e.
DA pravi vise firmi Stubai, Offner, SF, mueller ima li razlike u kvalitetu?


Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh