Ručne kose

Posteno da kazem ja ne umem da kosim. Leti mi otac pokazivao ali nikad nisam kosio desetak dana uzastopno da bih naucio. Ali imam dve kose od oca i ponekad mi treba oko drveca da pokosim. Nekako to i uradim i ajde posto nije mnogo, nije to problem. Ali ne umem da oklwpam kosu. Imam klepac i babicu ali ne umem.
Video sam da ima neka naprava , nije bas da se oklepa kao onaj ko zna sa klepcem i babicom, ali je mnogo jednostavnije, stavi se kosa izmedju dva metala i cekicem se lupi odozgo. Mnogo jednostavnije i mislim za laike kao sto sam ja zavrsavalo bi posao solidno.
Da li zna neko gde moze da se to kupi .
 
Nije znao, ja sam mu objasnio sta je i cemu sluzi. Sutradan ga nazvao i napravili dogovor.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Po slikama nisam znao u kakvom je stanju. Ideja je bila da probam spravu pa ako je ok da nabavim nov uredjaj. Ne znam koliko kosa moze da obradi.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Pitanje za rucno otkivanje. 1 nacin otkivanje u ravni ostrice, ili 2 nacin otkivanje pod uglom ? Koji stil koristite?

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
 
Зависи од косе и шта косиш. Имам колегу како откује косу па то је јапански нож, није велики угао оштрице и брије све али је треба пазити и често оштрити. Ја тренутно косим са словеначком и још неком (црн лим), извучем максимално оштрицу као жилет и не спустим до земље него 5-10 цм изнад земље. Годинама није кошено и има бусенова траве и земље.
 
Nije automatski, jer tučeš čekićem po njemu i pomeraš kosu ručno.
Probaj pa vidi dali ti radi pos'o..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Po slikama nisam znao u kakvom je stanju. Ideja je bila da probam spravu pa ako je ok da nabavim nov uredjaj. Ne znam koliko kosa moze da obradi.

Послато са 23021RAA2Y помоћу Тапатока
Ima potrošna roba ta dva dela dolje za podešavanje i ta što vuku kosu. To se može menjat ako se istroši.
 
Nazad
Vrh