Ručne kose


Evo ti video pa polako. Nikakva tu velika filozofija nije. A i koji će ti da obijaš bubrege i krvariš ruke sa koševinom kad do sad nisi. Nećeš stoku hraniti pa ti treba. Omlati trimerom šta imaš 10x ćeš brže i lakše.
 
И не само то, из неког разлога козе нису хтеле да једу траву кошену са тримером. Зелена трава свежа. Да ли је сувише уситни или шта већ не знам. Кошено са најлоном.
 
ма ја косим већ годинама са косом,за свиње луцерка или трогодка узелено и цело лето уживају,до сад сам цимао комшију за откивање,платим 2-3 пива и терај.ал нажалост скоро се комшија представио Богу тако да...
 
Nije kosu jednostavno otkovati da valja, ne treba banalizovati tu vrstu posla..
Ali se može naučiti da bude prililčno dobro..
 
Ne može se sve trimerom, nekada je teren takav da se mora kosom.
Slažem se. Ja se odrah sa kosom ove godine. Mučenje mi sa trimerom bilo, jaka trava, prerasla, još i polegla, umota se odmah oko glave i zaglavi, lakše mi bilo sa kosom...
Samo ne treba praviti nauku od toga.

Anegdota: sestra mi živi u inostranstvu i bio neki jednodnevni (verovatno trajao 2 sata) kurs kako se kosi i ona to završi i dobije diplomu. I sad mi maše sa tim kako je stručna, al se za kosu ne vata naravno. Žao mi što mi deda i otac nisu živi da to vide, a oni se tek drali od koševine.
 
Ipak bi moga kurs, nije da nema sta , izbor kose, kosenja, pa kosenje u otezanim uslovima, ostrenje brusom, otkivanje
Eto , ali niko se ne prijavi da daje časove ...
 
Искуство, пре него што ми се покојни отац шлогира ако сам узео да косим 3-4 пута. То је он радио а ја се нисам баш био вољан да научим. Онда падне све на мене, мајка замоли комшију да откује једну косу, имали су 4-5 алпских коза. Он намерно направи тестеру од ње (сад му за то враћам са каматом) и ја шта ћу, узми турпију скини све и удри па како буде. Једна по једна коса и научио сам да октивам солидно, да косим још боље. Или што кажу без муке нема науке.
b73db60cf61447b6d2ddabe8242a647e.jpg
0727ef1206f157504eb9258a8f43f700.jpg
851132d60fc0cfb19665a0b86bd3ff84.jpg
 
Druže, posle tvog košenja, može da se nakosi još solidna količina trave..
Jel to namerno kosiš 5-10cm iznad zemlje?
 
Да, зато што је ово било запуштено. Обрати пажњу колико има суве полегле траве испод. Види се на местима где сам подигао суву траву. Веома неравно, овде није кошено барем 10-ак година. Слике су од прошле године.
 
Nazad
Vrh