Ručne alatke u voćarstvu

Ma već sam se priviko na one nesrećne fiskars sa okretnom drškom ali nisam zadovoljan. Generalno je fiskars ipak samo hobi varijanta... Ništa 7ica će da se kupi. Hvala kolege....
 
Vasovac kada smo se vec okupili podeli sa nama utiske o Pellencu ?
Kolko je kostalo sredjivanje baterije, kolko h rezanja moze baterija da traje i sl?
 
Ako vec kupujes nove felco makaze pogledaj felco 13..dosta vece od 7 i lakse seci s njima mi smo kupili 7 i 2 i posle toga 2kom 13 preporodili se..
 
Vasovac kada smo se vec okupili podeli sa nama utiske o Pellencu ?
Kolko je kostalo sredjivanje baterije, kolko h rezanja moze baterija da traje i sl?
Utisci su takvi da vise obicne makaze ne uzimam u ruke,ko nije probao nece verovati a ko proba nece ih vise ispustati iz ruke...
Reparacija baterije ,zamenjene sve celije i dodate jos dve ,sada ih ima 12 kostalo je 4000 din ,jedan radni dan gura bez problema
 
Ako se dobro secam polovan pellenc 2000.
Baterija je na opasacu , ne kao kod ovih jeftinijih aku makaza na samim makazama?Samim tim su ti i lakse za rad.
 
Imaju pellenc vinion makaze nove, kostaju 1000e baterija lagana oko struka se zakaci sve ukupno mislim da nema vise od 800gr..
Ove moje aku kineske orezale 2jutra vinograda oko 5500cokoti.. imaju tacno 880gr
 
Kolege, ima li ko iskustva sa Italijanskim makazama Archman ? Konkretno me interesuje model sa duplim sečivom ali ako ste imali iskustva sa bilo kojim njihovim modelom dobro je čuti utiske.
forbice-a-doppio-taglio-a-lame-intercambiabili-67-700x700.jpg
 
Nadji na fejsu pellenc srbija prosle godine kad sam pitao redovna cena 1020e
Bio sami na promociji tih makaza pa sam cuo cenu..tad je bilo oko 900e al je proslo vec 2god
 
Ta firma se sad bavi prodajom skutera inace od delova za makaze nemaju nista licno sam bio kod njih u Novom Beogradu.Na stanju nemaju nista makaze mozes da narucis cena je bila negde oko 1700 eura zavisi od modela.A naprimer noz kao rezerni deo nemaju i neceju ni da ga naruce

Послато са SM-G361F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pošto nije bilo komentara, odlučio sam da probam kakve su
Archman makaze. Kvalitet izrade dobar, utisci posle rezidbe.
146475385-429327491723893-2619669377397288394-n.jpg
 
Pozdrav forumaši!
Da li je neko koristio falket 2209 i kako su se pokazale?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Потребан ми је савјет искуснијих. Требало би да набавим дворучне маказе. Намјена је крчење зараслих њива/ливада. Сјекао бих црни трн, багрем, граб, лијеску, смрекву и сличне планинске дрвенасте биљке, које прво нападају ливаду. Мислим да би одговајаћа дужина била 1m, јер је главна намјена сјећи то растиње што ниже. Немам искуства у избору. Читајући тему сам схватио да би требало да имају закривљена сјечива.
Буџет је 50-ак евра.
Неки од модела који ми се мотају по глави су:
Falket 10006
Falket 10099
Fiskars L86
Неке треће/четврте?
Има ли ко савјет које да изаберем или је то све исто, обзиром на цијену?
У чему је разлика поменута два модела Falket маказа, које су боље?
 
Nazad
Vrh