Ručne alatke u voćarstvu

Dobra stvar, sa postarinom izadje oko 2 crvene. Kamen je vecan, vredi i te kako.
Ma, uzeo sam ovaj da probam, pre njega vilidzer, nema veze sa ovim. Nebo i zemlja. Kao bolja klasa,korak po korak, dok se malo prinaucim.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Kad smo vec kod ostrenja, nije zgoreg pogledati ovaj video, ja do sada nisam radio poslednji (treci) korak, samo prva dva (na pravilan nacin, negde sam to bio procitao, mozda na uputstvu od makaza).

 
Ja sam prosle godine na vasaru u Krusevcu naiso na makaze Felco9 naravno kupio sam ih kad sam ih probao da rezem nikako mi ne leze na ruku nemogu da pridjem uz granu kad sam malo bolje pogledao ono leve za levu ruku ieto sad stoje za ukras. :haha:
 
Zdravoo imam u planu da uzmem Felko jednorucne makaze za orezivanje za desnoruke.
Do sada sam imao neke Viladzerove i posle par sati orezivanja zuljevi su iskocili, tako bih da se spremim za sezonu na vreme.

Najvise bi ih koristio u malinama i nekih 50-tak stabala sljive, ali naglasavam kupujem ih za malinu to ce im biti osnovni rad.

Koje biste mi preporucili?


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ukrade mi sa tastature 7
Sedmicu koristim .
Za pocetak samo da se priviknes na okretnu drsku.
A kada se priviknes vise nece hteti druge jbg navika je cudo.
 
Vidim da skoro svi pominju tu okretnu drsku, sta je njihova svrha tacno?

Izvinjavam se na pitanju ali zaista do sada nisam imao nijedne od ozbiljnijih makaza.

I hvalaa vam na savetimaa.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Evo sada sam nasao snimak, sta su rotirajuce rucke.

Sta mislite dal poruciti od njihovog zvanicnog uvoznika ili sa kupujem prodajem?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dali je neko koristio akomulatorsku testeru kao lisičarka ili neku sa minijaturnim lancem za sečenje debljih grana ( 50do 80mm). Ove novije generacije li on baterija18v mislim da mugu izdržati dosta. Cene za jeftinije lisičarke su do 10, 000 rsd enhel i vilidžer a malo bolje od 20,000 pa do plavog boša i makite 40.000.
 
Puče. Rezana šljiva, bez iživljavanja.




Nego gde kupiti nož, ne nalazim zastupnika za Srbiju.
 
Dok nenabaviš drugi nož taj samo poravnaš do zdravog, ili naoštriš, ali kamenom. (tocilom) koje ide kroz vodu da nebih i ovako ljut materijal spržio
 
Danas gledam koje fiskars dvorucne da kupim, 3-4 crvene, i vidim ovu sliku da puko noz. Mislio sam sto je najgore sto moze da se desi da se razidju seciva.


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh