Romanovske ovce

Dovežen je iz Njemačke sa jedne farme koja od nedavno ima Romanove,koštao je da boli glava a što je naj važnije svi janjci koji se već janje u mojoj farmi su izgleda već prodani u EU!:kisa:
 
@medolina nek je sa srecom prinova
nadam se da ce ostavit dosta potomaka:)
po izgledu mi se cini da je ceska skola ,jesam li u pravu?
 
Пре десетак дана ојагњила ми се једна романовка после 136 дана бременитости. Забележио сам кад се мркала тако да није грешка. Јагњад су била мало ситнија, 2,1 и 2,5кг и требала им је мала помоћ први дан око задојавања али су се извукли и солидно напредују. Не знам који је разлог овако раног јагњења. Јел имао можда још неко сличан случај?
 
meni se pre deset dana ojagnjila romanovka sa deset mjeseci starosti,dvojke,i kod nje je vime jako malo i pokusavao sam da prihranim janjce ali to se moze ali teskom mukom na silu ih natjerati da popiju malo i veterinari mi kazu nemoj ih siliti oni da su gladni jeli bi ali vime je ekstra maleno i vec sesti dan su bez prihrane i dobri su,zivahni, da li da i dalje pokusavam ili da pustim to da ide kako ide,pozdrav
 
Nemojte pustati romanovske ovčice da ostanu rano sjagnjene. Tako će se slabije razviti i neće biti spremne da othrane više jagnjadi. @berke da je ta ovca moja jagnjad bih odvojio a ona bi se oporavila i još nešto napredovala do sljedećeg jagnjenja.
p o z z
 
Moja jagnjad prvi dan pusteni na pasu
10fcfo0.jpg

3145f1g.jpg

2hnz5uq.jpg
 
meni se pre deset dana ojagnjila romanovka sa deset mjeseci starosti,dvojke,i kod nje je vime jako malo i pokusavao sam da prihranim janjce ali to se moze ali teskom mukom na silu ih natjerati da popiju malo i veterinari mi kazu nemoj ih siliti oni da su gladni jeli bi ali vime je ekstra maleno i vec sesti dan su bez prihrane i dobri su,zivahni, da li da i dalje pokusavam ili da pustim to da ide kako ide,pozdrav
и ја сам у почетку правио грешке са раним припустима романовки и неко моје искуство никако пре 10 месеци а најбоље са 12 без обзира на телесну масу. да ојагње први пут по једно некако би и могле да их отхране али су углавном легла бројнија па треба мало допинга. да би знао дал треба да их дохрањујеш најмеродавније ти је свакодневно мерење са прецизнијом вагом. дешава се некад да јагњад неће дохрану ко да је отров а не напредују ни 100гр. по мом мишљењу ако напредују бар по 150гр не мораш их силити. ја баксузе који неће флашицу узмем за предње ноге и леђима наслоним на своје груди и на силу гурнем флашицу. пази само да се не загрцну. колко год да има млека немој их одвајати од мајке јер им је њено млеко заштита од пролива. ако би били само на крављем деси се да добију пролив...

и наравно да похвалим миладиновићева грла, само напред ;d}
 
samo mogu da se saglasim sa velimirovim savetima oko odgoja jagnjadi od dviski
hvala na pohvalama a i na tome sto si mi dao prava grla druze:)
 
Teski su oko 40 kg trenutno,sisani su u rano prolece,pusteni na pasu tek sad.
ojagnjeni jesenas kod kolege velimira ovnic je blizanac od dviske,bio je jako sitan al se bas lepo razvio
otac im je cistog ceskog porekla a majke vode poreklo sa han pijeska
 
Sve je to od ruskog uvoza poreklo kod nas,retko sta je stiglo iz ceske kasnije
Ovcica je ojagnjena u septembru a ovnic krajem oktobra,velimir moze reci i tacne datume ako ima zapisane
 
Kolega @Miladinovic sve pohvale ne samo za Romanovskog ovnica koji me je odusevio kada sam ga video uzivo, vec i za ostalo stado i onog texsela koji je razmazen kao da je kucni ljubimac( nevidjeno) svaka cast.A za samo mesto i panoramu mogu samo reci raj na zemlji.
 
hvala na pohvalama kolege, nadam se da sam na dobrom putu da napravim vrhunski kvalitet kad su 3 rase u pitanju koje drzim
trudit cemo pa cemo videti:)
 
Nazad
Vrh