Rolo balirka.

Onda me oko prevarilo,vidim na obe pise opticut a na drugoj se vidi rotor kao da ima samo po jedan prst a ne dva,ali to je onda dobro a ni cena nije velika s obzirom na mali broj bala.
 
ljudi šta je s tim balirkama iz francuske, jako su jeftine s obzirom na cijene po njemačkoj, austriji i slično.Jel kupit od farmera iz francuske ili od trgovca?Na što najviše obratiti pažnju?Same explorer 2 (90konja) jel može terat claas rollant 255, claas variant 260, claas variant 280?
 
nikada pre nismo presovali sumu , ali evo ova susa je naterala mog brata da i to uradi.

346wbjt.jpg
 
Smeta , jer je to obicna mreza. Te 2-3 bale odma ce da se upotrebe , ali ove ostale moraju biti na paletama , da se nebipokvarile.
 
Posle kombajna , a ima i posle beraca . Sad neznam tacno u koju balu sta ima , ali u sustini sve je to isto. Sem da u balama posle kombajna ima i taluski , dok u ovim drugim nema.
 
Ma od te kuruzovine nema nista ja sam ove godine malo vise napravio silaze, mada sam mislio nesto raditi ali slabo oce jesti krave kod mene otkupljuju sijeno nije bitno kakvo je samo da je tesko po 250 km po toni
 
Ja sam i dalje protiv sume , ali neznam sta je bilo mom bratu da uradi ovo.
 
Nazad
Vrh