Restitucija

Kod mene su ove jeseni dali drzavnu zemlju na 1 godinu zakupa e sad dal' je** lud zbunjenog ili stvarno planiraju da vrate oduzeto zemljiste do iduce jeseni... :sta:
 
Dobio dopis iz agencije , traze sledece : Konacnu odluku gde pise tacno koje parcele su oduzete , ali takvo nesto nema u arhivu , samo popis parcela iz 1946-te . i tacno broj KJ koliko je oduzeto ... Ima li neko slican problem ?
 
Dobio dopis iz agencije , traze sledece : Konacnu odluku gde pise tacno koje parcele su oduzete , ali takvo nesto nema u arhivu , samo popis parcela iz 1946-te . i tacno broj KJ koliko je oduzeto ... Ima li neko slican problem ?
Nemam pojma gde bi se to moglo naci, trazice i meni to isto. Dosta podataka je izgubljeno ili spaljeno, namerno ili slucajno.
Takodje sam cuo da ce traziti i podatak ko sad radi te njive koje su oduzete, tj gde su, u cijem vlasnistu, zakupu...i onda je drzava tu vlasnik moci ce da se vrati, a ako nije, nego neka firma, ili privatni vlasnik onda cvrc. Pokusace da daju obveznice i da tako namire potrazivanja.
 
Nemam pojma gde bi se to moglo naci, trazice i meni to isto. Dosta podataka je izgubljeno ili spaljeno, namerno ili slucajno.
Takodje sam cuo da ce traziti i podatak ko sad radi te njive koje su oduzete, tj gde su, u cijem vlasnistu, zakupu...i onda je drzava tu vlasnik moci ce da se vrati, a ako nije, nego neka firma, ili privatni vlasnik onda cvrc. Pokusace da daju obveznice i da tako namire potrazivanja.
,
Tako sam i ja čuo.
 
Na te obveznice netreba pristajati, em su uzeli zemlju pre nekoliko decenija i radili bespravno, i sad jos odbijaju da vrate, nego nude da placaju po nekom proseku i to svake godine po malo. Kad uracunas inflaciju, nikom nista, pojeo vuk magarca. Jel postoji mogucnost da se ljudi organizuju i da grupno zatraze pravdu u strazburu po ovom pitanju?
 
Dobio dopis iz agencije , traze sledece : Konacnu odluku gde pise tacno koje parcele su oduzete , ali takvo nesto nema u arhivu , samo popis parcela iz 1946-te . i tacno broj KJ koliko je oduzeto ... Ima li neko slican problem ?
Trebalo bi prvo traziti u lokalnom arhivu, pa u arhivu Vojvodine u NS, pa ako ni tamo nema, poslednja opcija je trezor Narodne Banke u BGD. Tamo je valjda najkompletnija arhiva, pa ako ni tamo nema, onda ne znam sta bih ti rekao...
 
Ja još čekam izvod iz katastra.Pred'o krajem avgusta i još se čeka.
Rekla gospodja Šalterušović da dodjem koncom februara,gužva je velika veli ona.
A zakonski rok je 60 dana.::sramota::
 
Trebalo bi prvo traziti u lokalnom arhivu, pa u arhivu Vojvodine u NS, pa ako ni tamo nema, poslednja opcija je trezor Narodne Banke u BGD. Tamo je valjda najkompletnija arhiva, pa ako ni tamo nema, onda ne znam sta bih ti rekao...

Tamo u arhivi sam dobio resenje koliko je oduzeto Ha , ali nemaju konacnu odluku ( papir ) koje su parcele oduzete tacno .. O identifikaciji parcela da i ne pricam . U katastru su mi rekli pa znate li gospodine koji je to posao . No Coment
 
pre desetak dana me pozvala jedna gospodja kojoj radim zemlju, da joj orijentaciono objasnim gde joj se nalazi zemlja koja treba da joj se vrati, ima sve top.brojeve iz arhiva, uradjena joj indetifikacija parcela-jedno 70% parcela su u privatnom vlasnistvu, sve joj radila advokatica inace sama nebi uspela da uradi...
 
Kako se moze dobiti nazad parcela ako je ona sad u privatnom vlasnistvu?ili se dobija neka druga parcela :sta:
 
Mojima je u vreme komunizma oduzeto neko zemljiste, tu su bile neke drzavne firme. Neke od njih su i dalje u drzavnom vlasnistvu ali u stecaju a neke su prodate. Posto je parnica na sudu dobijena a firme nemaju odakle da isplate potreban novac, da li je moguce nagoditi se i uzeti opstinsku zemlju umesto para ??
 
Dobio dopis iz agencije , traze sledece : Konacnu odluku gde pise tacno koje parcele su oduzete , ali takvo nesto nema u arhivu , samo popis parcela iz 1946-te . i tacno broj KJ koliko je oduzeto ... Ima li neko slican problem ?
Imao sam iste probleme, da te papire ne mogu da nadju u opstini ni u sudu u arhivi, tri puta sam im slao dopise i na kraju uspeo da preko neke veze u opstini posaljem dopis od strane opstine da oni su im poslali sve sto imaju i da to sto traze ne postoji. Sada da li ce ovima to biti dovoljno ne znam vise ...uglavnom popizditis veliki
 
Nazad
Vrh