Reprodukcija u govedarstvu

pa ne bas 100 ali sa 70 mozes da se izvuces
Kabasta hrana je osnova svega. i trba raditi silaze od svega sto je dostupno.
Ja sam ucio na fakultetu nadam se da cu uspeti da vam sada pojasnim
krava kada pase to kosta 1 ili to je koeficijent jedan
silaze su 1,5
koncentrat 2
a seno 2,5
seno je najskuolja hrana za prezivare pogotovo zenska grla
tov bikova mozda i ima slisla ali podmladak krave silaze od svega sto je dostupno
 
vla je napisao(la):
Ima li neko iskustva u koriscenju seksiranog semana za osemenjavanje krava.Gde se moze nabaviti i koja je cena?

Reprodukcijski centar u Zagrebu (Planinska ulica) je imao koliko ja znam i prodavao seksirano sjeme bikova.
www.crsh.hr
 
Neznam gde da stavim ovo moje pitanje,pa mislim da bi trebalo mozda ovde.Imam junicu,staru oko 5 meseci,i ima 5 sisa??!Da,2 sa leve strane i 3 u redu,sa desne strane.Da li je to neko imao,mislim da li da je ostavljem za priplod ili ne?? :ppozdrav:
 
imao sam ja kravu sa 6 sisa i 7 puta se telila i nikakvih problema nije bilo
 
Petosiske se ne ostavljaju u priplodu iz prostog razloga jer je to osobine koja se prenosi genima, pa i njihove ćerke imaju dobru mogućnost da je imaju ili da je prenose na svoje ćerke. Sa druge strane, peta sisa može, ali ne mora da bude u funkciji. Postavlja se samo pitanje da li treba rizikovati da se odgaji takva junica, da se desi da ima aktivnu petu sisu, dobije zensko tele - i šta onda? Toliki trud uzalud...

:ppozdrav:
 
ivanm ja sam imao kravu koja je imala 5 sisa ni sama nezna koliko je ženskih teladi bilo i nijedna njena ćerka nije imala petu sisu a imale su mleka junice preko 25lit tako da je to stvar sreće i genetike
 
Farmer Bob je napisao(la):
Neznam gde da stavim ovo moje pitanje,pa mislim da bi trebalo mozda ovde.Imam junicu,staru oko 5 meseci,i ima 5 sisa??!Da,2 sa leve strane i 3 u redu,sa desne strane.Da li je to neko imao,mislim da li da je ostavljem za priplod ili ne?? :ppozdrav:
Ako moraš ti je ostavi, ali bi bolje bilo da ide u tov.
 
@cetiri hrasta Sinoc mi bas bio jedan veterinar i kaze da je to moglo ranije dok je bila tele,da se odsece(jer je ta i manja sisa),ali nebi trebalo da smeta jer ta sisa se nece musti,pa ce zakrzljati....A da li mozda neko ima iskustva sa junicama,koje same ili neko pored njih se podsisavaju pre telenja?Imam i takvu jednu :zli: zena je bas videla da se sama podsisava i proveravao sam ima neke vode,mleka sta li je vec,ali neda mi da je izmuzem pa da "kao zasusi".To mi je rekao veterinar da uradim?!I za nju mi neko kaze da prodam,a neko kaze bice to dobro,e sad....na prolece treba da se teli a njoj vec svaka cetvrt velicina jedne kruske.
 
to je normalno za junicu imam i ja jednu tako pa sam je ostavio da vidim šta će biti
 
Ja petu sisu resavam kod zenskog teleta cim se rodi,odma pregledam dali ima i ako ima sa makazama je odsecem i naprskam sprejom za rane i zavrseno,do sada sa tim odstranjivanjima nisam imao problema to sam isto radio i dok sam radio na farmi.
 
@cetiri hrasta Sinoc mi bas bio jedan veterinar i kaze da je to moglo ranije dok je bila tele,da se odsece(jer je ta i manja sisa),ali nebi trebalo da smeta jer ta sisa se nece musti,pa ce zakrzljati....A da li mozda neko ima iskustva sa junicama,koje same ili neko pored njih se podsisavaju pre telenja?Imam i takvu jednu :zli: zena je bas videla da se sama podsisava i proveravao sam ima neke vode,mleka sta li je vec,ali neda mi da je izmuzem pa da "kao zasusi".To mi je rekao veterinar da uradim?!I za nju mi neko kaze da prodam,a neko kaze bice to dobro,e sad....na prolece treba da se teli a njoj vec svaka cetvrt velicina jedne kruske.
Bobeeeee nikakav problemmm sad sto sam zasusio prvotelku imala je od prilike neki prosek oko 6500l u 1. laktaciji sisale je druge a i ona se sisalaa izmuzo sam i svim kravama junicama telicima zakacio brnjice ! nema vise !

---------- Poruka napisana u 15:06 ---------- Prethodna poruka je at 15:03 ----------

imao sam ja kravu sa 6 sisa i 7 puta se telila i nikakvih problema nije bilo
Imam i ja sa 6 sisa i sve normalnoo samo su sa stranee i nema mleka u njima :)
 
Nazad
Vrh