Renault

Malena je to kabina za tebe Dragane :D

Za tebe je neki Celtis 456 RX:

2dqsrqs.jpg
 
Ima li ko iskustva sa Renom 7034 ili 9034?
Uz malo srece mozda postanem vlasnik jednog od njih.
Ovaj 7034 ima Perkins, a 9034 MVN.
Sluzio bi za setvu i valjanje i mozda i oranje.
Da li bi se mnogo razlikovala potrosnja na ova dva modela?
Oba su cetri cilindra bez turbine 65 i 82ks.
 
Pa ovako na slikama na ergosu je veca kabina, sirina je 100% ista samo je na ergosu vislja i iznutra a izvana zbog klime koju izgleda ovaj na slici nema

Ma gde je bre na Ergosu veca kabina? Ja imam Axosa koji je zapravo Celtis sa Perkins motorom umesto JD. Kabina na mom traktoru je prilicno prostrana za mene sa mojih 140-ak kg i 187cm visine. Na ovim manjim Renoima su kabine reda velicine kao na starom 577 bombarderke, ne znas gde ces sa rukama i nogama kad sednes u nju.
 
@ pujol
letos je kupio covek iz susednog selatakav, kaze da je zadovoljan. Nosi MWM motor , i sa njim ore za voce usluzno, ne oseca teret - bar tako on kaze ;)
 
Moj Renault 851.4 S Turbo 93ks ce uskoro biti drasticno pojacan.
Kupio sam kompletan motor mercedes OM352 135 ks sa plitkim karterom izvadjen iz kombajna ZMAJ
Trenutno osvezavamo motor i nakon toga pocinje ubacivanje...
 
Napokon zavrseno,bila je i proba u tanjiranju ali je bilo jako vlazno.
Izvinjavam se zbog snimaka,jer moze vrat malo da zaboli.



[video=youtube_share;q8470gaYwrc]https://youtu.be/q8470gaYwrc[/video]
 
Poslednja izmena:
Moj Renault 851.4 S Turbo 93ks ce uskoro biti drasticno pojacan.
Kupio sam kompletan motor mercedes OM352 135 ks sa plitkim karterom izvadjen iz kombajna ZMAJ
Trenutno osvezavamo motor i nakon toga pocinje ubacivanje...

Džabe si krečio.
Imaćeš 100ks na 2000ob/min.
Ti si sa tvojim motorom to već imao(malo manje ali to)
Osim, ako će tvoj traktor raditi na 2800ob/min :)
Pogledaj dijagram:
wkmoif.jpg
 
Koliko vidim ovo je OM 352A sa turbinom koji bi trebao da razvija 170 konja. Na 2000 obrtaja bi trebalo da ima 120-130ks. Kod mene u kamionu 352A nema snagu da povlaci ispod 1400-1500 obrtaja. Vuce ono ali nije to to, alikad prokine ide to fino :osmeh:.
 
Mister bin.

To sto si napisao je za motor OM352,a nadji podatke za motor OM352A (koji je sa turbom).
Motor OM352 A ide od 129 ks do 172 ks.
Kod mene max obrtaj je 2800. i punjenje pumpe je vece,i startno punjenje je vece.Inace sad ima oko 170ks.
Kubikaza je bitna,a i 6 klipa je 6 klipa.
 
Ovde ne piše OM352A.
Ako je to, onda je naravno druga priča.

Ja sam u mog MTZ52 ugradio ovog bez A(turbine)

Prvo sam kupio jedanOM352 motor,i taj je imao problema sa blokom i nije moglo da se popravi(uljanja magistrala je pukla kog kod leteceg lezaja).
Posle sam kupio drugi motorOM352 A sa turbom i kao puska je.Zet je uradio punpu po negovim podatcima,nista nije po knjigama.Tako da imam i rezervne delove,nesto sam prodao ,al nebitno.
 
Nazad
Vrh