Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

Moras imati original atest i racun od prodavca.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Znaci po njima je kvalitetnija aftermarket kuka nekog tamo znj prodavca od original kuke koju je ugradio proizvodjac automobila

Igrom slucaja opet radim na tehnickom pregledu.I stvarno ne vidim razlog da radnici
na tehnickom pregledu dobiju "cekic" po glavi kako neko rece. Pa nismo mi pisali taj
novi zakon o TP sada ni svoj auto nemogu provuci ako nije ok.

Izvinjavam se sto sam preburno reagovao, u pravu si da su krivi zakonodavci. Covek jednostavno ne zna gde da uperi bes zbog idiotluka.
Prvo su nam uveli da ne mozemo da ugradimo motor koji fabricki nije ugradjivan, cak ni sa bilo kakvim atestom. Znaci ne mozes da ugradis savremeniji motor ako ti stari crkne vec si zaglavio sa starim zauvek. Bilo kakva prepravka zahteva neverovatno skupe ateste koje je cesto nemoguce dobiti.
Menjamo ime u Apsurdistan. Treba samo pogledati koliko je nezgoda uzrokovano korozijom na autu npr. Verujem da ako nije 0 onda je jako blizu 0, zanemarljiv broj.
U SAD pola drzava uopste ne obavlja tehnicki pregled jer im se pokazao statisticki nepotreban.

Da ne bude zabune kazem OK prekontrolisite kocnice, upravljanje itd. Sistemi koji su stvarno bitni za bezbednost. A ne ovo sad
 
Procitao sam na fb da su coveka vratili jer ima korodirane nosace brisaca. Ne znam da li je istina. Samo da pitam kako to utice na bezbednost saobracaja? Nikako, rekao bih.
 
Moram da napomenem da ima iživljavanja od strane kontrolora ali i od strane opštinskih inspektora koi tumače zakon kako oni hoće i tako traže od kontrolora da primenjuju njihovo tumačenje zakona.
 
Igrom slucaja opet radim na tehnickom pregledu.I stvarno ne vidim razlog da radnici
na tehnickom pregledu dobiju "cekic" po glavi kako neko rece. Pa nismo mi pisali taj
novi zakon o TP sada ni svoj auto nemogu provuci ako nije ok.

Kad već radite na tehničkom pregledu,ako možete recite nam kakva je situacija sa kukama na putničkim automobilima,kad je potrebno raditi atest,da li nešto znači ona pločica na kuki,...?
Ako je off topic,neka moderatori izbrišu ovo.
 
Pa ako je onaj čovek iz Požege zapalio automobil 3 puta mlađi od mog, šta li su mu našli da ne može proći, i šta ja da očekujem?
Naravno, apsolutno podržavam da traktor, priključno vozilo ili automobil i njegova prikolica imaju prvenstveno ispravne upravljački sistem na vučnom vozilu (kao i kočnice i svetlosnu signalizaciju), i besprekorne kočnice (i isto) na priključnom vozilu!!!
Kakva runfuz otvaranja, atesti za ovo ili ono, nego, poplašili i te ljude sa Tehničkog Pregleda, pa i što bi moglo da prođe, iz straha ili jednostavno, slabije obaveštenosti, vraćaju i ne puštaju....
Vele, bolje ja njega da vratim, pa jedan manje, nego da mi zatvore Tehnički uz drakonsku kaznu!!!!
Nego, više me zabrinjava letargija ljudi, kada se to nekome dogodi, pa čak i zluradi komentari, kao, ako, ako nema za ljudski auto, ne treba sa tim šporetom da zauzima mesto na putu...
A Đipovi, piče li, piče, niko ih ne pita, neki dan mama i ja bili u Rumi, pa na parkingu ugledali nekakvo vozilo, vidimo sportsko, dugačko u PM, sa crnačkim staklima na svim pendžerima, sa tablicom CH, i to samo napred, nazad ni nema predviđeno mesto za (ikakvu) tablicu i rekoh majci, idem da vidim šta piše na autu, kakva je marka, majka se precepila ko da me ispraća u rat, ali sam prvo dobro osmotrio da me niko ne gleda, a ponajmanje potencijalni vlasnik, da ne dobijem kakvom štanglom ili drškom pištolja po tintari, što zabadam nos di ne treba...
I kako taj može da se voza, bez problema?
Pa čoveku zaista prekipi, prvo takve nek "regulišu", ALI NE, najlakše je po sirotinji oštriti K....c !!!!
Ne znam, da neko povede neku bunu, išao bih, ali bojim se, da su se ovi dobro obezbedili, na svim frontovima !!!!
Gamad i žgadija !!!!
 
4 tone nasice kiperica, isto vazi i za kikindu, dubravu... Imam dodat jos jedan red stranica i prepravljeno je na rinfuz otvaranje stranica. Kaze nije fabricki.
Imam srece pa mi je kolega sto radi na tehnickom to rekao ranije pa sam je oterao pre novog zakona, sad kaze da takve ne pustaju.

Takodje koliko sam cuo prikolicu moras dovuci sa traktorom koji ima ispravnu instalaciju da bi se mogla probati ista na prikolici. Stavljaju neke usporivace na traktore i na prikolice pa mere usporenje... Sve i svasta.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Kad već radite na tehničkom pregledu,ako možete recite nam kakva je situacija sa kukama na putničkim automobilima,kad je potrebno raditi atest,da li nešto znači ona pločica na kuki,...?
Ako je off topic,neka moderatori izbrišu ovo.

Mi sada imamo pristup ABS (agenciji za bezbednost saobraćaja) i tamo proveravamo da li ima atest za kuku ili ne ako u ABS stoi da nema kuku mora atest pločiza nema veze da li postoi ili ne.
 
Ltz t 40,pa to je cisto proseravanje...kakve ima veze da li he fabricki rinfuz ili nije,oa koga zabole,sta to ima veze sa tehnickim....
Brate vise se isplati onda u saobracajnu turiti 20e i cepaj bez tehnickog...
 
Teško će mnogi od nas da izdrže sve ove namete...
Izgleda da ću uskoro morati da promenim potpis na forumu,ima volje još uvek,ima i načina,naravno. Ali mogućnosti sve manje.
 
Ne znam što se toliko čudite. Kod nas je uvelike normalno da gledaju i na autu dimenzije guma i ako su neke druge, MORAŠ ih upisati pod napomenu da su te gume na autu. Ako su prevelike i ne pašu na vozilo ne prolazi tehnički. Ako je auto IGDJE hrđav, prolazi smao na odabranim mjestima i samo za odabrane ljude. Traktorske prikolice preko 2 ili 3 tone nosivosti MORAJU imati kočioni uređaj i idu na valjke na tehničkom pregledu. Traktor koji vuče prikolicu MORA imati ispravan zračni uređaj čak i ako samo prikolica ide na registraciju. Ako kočnice ne zadovoljavaju, ne prolaziš. Povišenja stranica također ne prolaze ali za rinfuz otvaranje nitko ovdje ne pravi probleme. Ako se mjenja dimenzija guma na prikolici, samo se pri idućoj registraciju prije tehničkog pregleda i slikanja napomene tamo da su stavljene druge gume, odu, poslikaju, provjere nosivist guma da li udovoljavaju težini i nosivosti prikolice te brzinski indeks i ako sve štima, prikolica prolazi. Kod nas su vraćali IMT kiperice s 20" gumama samo tako da se sve prašilo. Komšija ugradio 17.5" točkove od nekog kamiončića, s ručno rađenim srcima, samo mu pregledali, poslikali i napisali u knjižicu napomenu da ima drugačije gume i gas dalje...

Što se te crne Švicarske tiče, tetak mi tamo radi u nekom auto servisu/vulkanizerskoj radnji. Kaže kad kupuješ alu felge za auto, one moraju imati popratnu dokumentaciju da su dozvoljene za korištenje na njihovim cestama. Ako to nemaš, ne prolaziš na registraciji, ako ih naknadno ugradiš i uhvate te, ide velika kazna. Ovo provjereno znam jer je tetak takvu kaznu platio zbog našeg načina razmišljanja. isto tako ima u svom autu mali drveni MOMO volan za koji također nema tu "papirologiju" jer ju za Švicarsku navodno ne može ni dobiti pošto nema zračni jastuk u njemu i pošto je pre malog prečnika. isto tako ima ručicu mjenjača koju je sam izrezbario iz drveta i kaže kako ni nju ne smije imati. Kad ide na tehnički pregled, mora biti originalni volan, originalne felge i originalna ručica mjenjača. Imao je i sportski auspuh ali za njega ima te "papire" i njega ne mora skidati...

Tad je bio mlađi pa se tako igrao ali sad se valjda malo smirio...
 
Mozda ti znas koliku platu ima tvoj tetak tamo ali za one koje ne znaju cistac na ulici pocinje sa 4.500.F pa sve do 6.000.A ni vi tamo kao ni mi nikada necemo dostici te plate i zasto bi kopirali njihove propise i ispovecivali ih sa nasim.Zato ne volim EU jer sve to pocinje od njih.
 
Na udaru ce najvise sada biti kamiondzije u repi svi koji su nadogradili prikolice da bi stalo vise ce naje..bati i svako ko je prepravljao rinfuzno otvaranje stranice nece biti dozvoljeno ako nema atest.Koga zaustave sa nadoradjenim prikolicama salju na vanredni tehnicki i ako te nadogradnje ne budu imale atest skidaju im tablice,iskljucuju do daljnega dok se ne nabavi atest ali smo pod uslovom da fabrika to dozvoljava da se rade nadogradnje ili vracanje u prvobitan oblik bez nadogradnji sa obaveznom kaznom od minimum 100000din. + kazneni poeni trte,mrte!
 
Ne znam što se toliko čudite. Kod nas je uvelike normalno da gledaju i na autu dimenzije guma i ako su neke druge, MORAŠ ih upisati pod napomenu da su te gume na autu. Ako su prevelike i ne pašu na vozilo ne prolazi tehnički. Ako je auto IGDJE hrđav, prolazi smao na odabranim mjestima i samo za odabrane ljude. Traktorske prikolice preko 2 ili 3 tone nosivosti MORAJU imati kočioni uređaj i idu na valjke na tehničkom pregledu. Traktor koji vuče prikolicu MORA imati ispravan zračni uređaj čak i ako samo prikolica ide na registraciju. Ako kočnice ne zadovoljavaju, ne prolaziš. Povišenja stranica također ne prolaze ali za rinfuz otvaranje nitko ovdje ne pravi probleme. Ako se mjenja dimenzija guma na prikolici, samo se pri idućoj registraciju prije tehničkog pregleda i slikanja napomene tamo da su stavljene druge gume, odu, poslikaju, provjere nosivist guma da li udovoljavaju težini i nosivosti prikolice te brzinski indeks i ako sve štima, prikolica prolazi. Kod nas su vraćali IMT kiperice s 20" gumama samo tako da se sve prašilo. Komšija ugradio 17.5" točkove od nekog kamiončića, s ručno rađenim srcima, samo mu pregledali, poslikali i napisali u knjižicu napomenu da ima drugačije gume i gas dalje...

Što se te crne Švicarske tiče, tetak mi tamo radi u nekom auto servisu/vulkanizerskoj radnji. Kaže kad kupuješ alu felge za auto, one moraju imati popratnu dokumentaciju da su dozvoljene za korištenje na njihovim cestama. Ako to nemaš, ne prolaziš na registraciji, ako ih naknadno ugradiš i uhvate te, ide velika kazna. Ovo provjereno znam jer je tetak takvu kaznu platio zbog našeg načina razmišljanja. isto tako ima u svom autu mali drveni MOMO volan za koji također nema tu "papirologiju" jer ju za Švicarsku navodno ne može ni dobiti pošto nema zračni jastuk u njemu i pošto je pre malog prečnika. isto tako ima ručicu mjenjača koju je sam izrezbario iz drveta i kaže kako ni nju ne smije imati. Kad ide na tehnički pregled, mora biti originalni volan, originalne felge i originalna ručica mjenjača. Imao je i sportski auspuh ali za njega ima te "papire" i njega ne mora skidati...

Tad je bio mlađi pa se tako igrao ali sad se valjda malo smirio...
E moj prijatelju... kazi ti nama koliko si ove godine do danas dobio po ha zemlje poticaja?? Kazem samo ove godine. Onda mi reci koliko placas dizel? I po kakvim putevina se vozis? Ne kazem da vam je idealno, ali nismo ni blizu. I kako sam ja mogao uvesti auto koji se u nemavkoj vozio sa 17 felnama, a u brifu stoje 15?? Nije to sve bas tako, al opet se svodi na pitanje koliko su ljudi okolo pomognuti a koliko mi?? E zato se bunimo..

- - - - - - - - - -

I jos nesto, kod vas pogledaju poslikaju pa teras dalje, a kod nas svaki upis pre njega atest na masinskom fakultetu koji kosta 200 evra...
mnogo ste uredjeniji niste ni svesni koliko ste u boljem polozaju od nas, samo jedan primer, ko vam vodi papire za opg_ove?
 
Nazad
Vrh