Registracija traktora kombajna i prikljucnih masina

I za konja ti treba "registracija"...
Moraš imati "pasoš", vlasnički list kada jašeš ili teraš konje, gde piše vlasnik i broj čipa...
Mene su jednom kada sam terao konja u špediteru, išao za Rumu na pumpu po naftu, rekoh, da se provozam a i konj da "protegne noge", zaustavili i tražili, a nisam imao, ni vlasnički za konja a ni špediter nije registrovan, kao zaprežno vozilo...
Konj ima čip i žigove, ja sam vlasnik, ali nisam poneo papir, a u obavezi sam, po Zakonu...
Pa me zajebavali, kako da dokažem da nisam ukrao konja i špediter...
A Ciganija se voza na sve strane, ne znaš kada je gore, u proleće kada stiže prva Lucerka za košenje ili u jesen, kada stiže dosta kultura, tipa kukuruz, repa i ostalo, za skidanje...
Pravljene taljige i špediteri, različite osovine, glavčine, gume i felne, sve se razlikuje, banda se nasadi na takvo "vozilo" pa u štetu, a mene zezaju zbog papira...
Nisam se dao, i propisno sam se raspravljao, imao sam ličnu kartu, ali od besa nisam hteo dati na uvid, rekoh, idem do kraja, ma....icu vam ološku, baš da vidim kako misli da me sprovede do Policijske, sa sve špediterom i konjem...
To bi bila priča, ne za Beogradske, nego za belosvetske novine...
A sve "u fulu", i konjska oprema, i špediter, ručna kočnica perfekt "hvata", sve gume i felne original i iste, jednom reči, sve po PS-u...
Al' badava...
Kada naletiš na na "takve" pajkane, nakrivo nasađene i nadrndane taj dan, bude veselo...

28-09-11_1541.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobrodol@Lep kon i lepa zaprega.Kanda cemo kao i 80g. drzati mehanizaciju po salasima i nocom orati to mi pricao jedan stari poljoprivrednik kaze znala milicija da ih ceka na pruznom prelazu kad se vracaju iz atara jer nisu imali kuda proci i tu im bilo najlakse da ih hapse.Pa su mnogi od njih drzali traktore po salasima i isli po mraku da oru i kad milicija krene u kontrolu vide farove da im se pribrizavaju svoje na traktoru gase i bez traktorom preko njiva.
 
Hvala na komplimentu, fotografija je tu kao ilustracija moje priče, kobila sa slike je pokojna, slikano je pre 7-8 godina, a špediter je trenutno još lepši, dodate su i "pomoćne" stranice, i sve je opet premazano farbom...

20160915_152714.jpg


Ja sam "najslabiji" gazda u selu, imam samo jutro zemlje, a nekada sam držao 4 krave, par krmača i svinja, i konje...
Sada više nemam, samo konja i par svinja, za sopstvene potrebe, ne zato što ne bih i sada mogao, nego zato što NEĆU, da ja 'ranim bandu ološa, koji me jašu i zavlače ruku u džep za sve i svašta...
Ruku na srce, opametio sam se posle one krađe goveda, i tada sam "progledao"...
Trudim se da sve mašine budu ispravne, koliko mogu, ne zbog tih lezilebovića što izmišljaju koješta, već zbog sebe i zdravog razuma, nikako ne mogu da shvatim da ljudi teraju mašine bez kočnica ili signalizacije...
A u selu, "gazde" sa po 20 lanaca, teraju traktore kojima ne možeš ni farbu da prepoznaš, neka patina, rđa i mahovina, ćelave i prednje i zadnje gume, nemaju ni K od kočnica, niti su ih ikad videli, ni ne znaju gde se na traktoru nalaze, farovi razbijeni, ili ih upšte nema, nakače tuđe kutije samo za slikanje, pa odmah po slikanju na Tehničkom, ih skinu, nijedne žice nema, i ako ima, ko Vrzino kolo, ili vise amo tamo na sve strane, traktor se pali direktno, ili na guranje, ili šlep, akumulator nisu nikad ni imali, tako je kupljen traktor, vele...
Svake godine dobijem kompliment od ovih sa Tehničkog Pregleda, a time moji "dragi" suseljani dobiju još jedan razlog više, da me mrze...

20170323_094346.jpg


Evo, a ja upravo planiram i na konjski špediter signalizaciju, ne zbog Zakona, već da budem uočljiv na putu u svim vremenskim uslovima i prilikama...
Znam da mi to ništa neće vredeti pred Policijom, kada me zaustavi, jer ZABOGA, NEMAM REGISTRACIJU !!!
Badava signalizacija i kočnice...
Hteo sam da registrujem špediter, ALI može SAMO kao konjski, NE i traktorski, traže mi da sečem i izbacim sedište, te produžim stranice, i ugradim naletnu kočnicu, naravno, i svetlosnu signalizaciju, pa kao da to nije dovoljno, nego novonastalog Frankeštajna teram na atest !!!
Pa onda, takav Frankeštajn više neće moći da se koristi kao zaprežno vozilo više, samo kao vučeno, teretno, za traktorom...
A to sve će da me košta trocifrenu svotu šušteće EU monete...
Jedino me brine registracija auta, imam Škodu 135L iz 1991. godine, prvi i jedini vlasnik, motor odličan, sve u fabričkom stanju, prošle godine, uložio sam oko 300 eura u njega, što se tiče mehanike, ali me brine šasija, truo je na pragu sa vozačeve (leve) strane, i rubovi branika na oba zadnja...
Ručna ispravna, novi paknovi na celom vozilu, sajla nova, homokinetički SVI novi, i do motora i spoljni, krajevi spona, silen blokovi, sve novo, utegnut i zategnut ko praćka...
Nemam novaca (oko 600 eura mi traže auto limari, za celokupan rad i farbanje komplet vozila) da ga i limarijski sredim, a priznaćete, zaista je upitno ulagati u takvu stvar estetske prirode, koja ne narušava celokupnu funkcionalnost vozila, a u vozilo koje realno vredi nekih 400-500 eura...
Voleo bih ja to, naravno, kako ne bi, ali ne umem sam da odradim, da skarabudžujem nešto na svoju ruku, nekavim gitovima i šprajcevima, samo da liči na rub branika, ne biva...
Tako da ću izgleda, u ilegalu, vratim tablice i odjavim, pa vozim tako na divljaka ko i "namazana (garava) bratija", moram i ja malo da "preplanem", pa možda prođem kao njihov pripadnik...
Puuu, puuu, daleko bilo.....
 
Vidi jedan moj deda iz nemacke je vozio nekog Folciku busa i posto je bio sazreo za otpad on kada god negde progleda rupa on natrpa novina pregituje cetku i zafarba.Folcika lepo izgledao ali gde god da kucnes zvoni git,a to mu niko nije gledao bitno je bilo da je jednobojan i da nema rupa od rdje.Zato ti lepo kutiju gita par vecernjih novina lepo naguraj u te trepne i pregituj malo dalje odatle izbusi rupe i nalij purpene i dok sve to traje ti teraj pa mozda da Bog i nesto bolje da kupis,a ovako dovijaj se bolje sa malo gita nego bez tablica da te hapse uzimaju dozvolu i ponovo da polazes to mnogo vise kosta nego kilo gita,par novosti i pola kile farbe!
 
Zašto bi vraćao tablice?

Pa kada istekne registracija, posle mesec dana od isteka, tablice ne važe više...
Bez obzira što ih imaš na autu...
Šta više, bolje je onda da ih nemaš, nego obratno...
AKO sam dobro protumačio i shvatio Zakon...
I onda, šta, vraćaš ih i odjavljuješ ?
Zar ne ?

- - - - - - - - - -

Drale, to možda u Njemačkoj, ali ovo nije Nemačka...:haha:
Tamo može, ovde, po ovim majmunima, NE MOŽE...
Još kažu, oće šilo, šrafciger i čekić da uđe u upotrebu, pa da mlate po donjoj strani auta...
Koliko li će njih tu "da padne", ovih, iz uvoza, 2004-206-7 u vr' glave, i ne prođe Tehnički, zbog "dubinske rđe"...
Juče mi došla sestra i zet, kupili prošle godine Ford Fusion automatik, 2004. godište, ušli letnjakom pa ga isprljali i ukaljavili, pa pošto ja imam bunar, a u bunaru hidrofor, besplatna voda za pranje...
Zet doneo ladno pivo, po 2 komada svakom, tako da sam im i oprao auto, a oni bili publika...
Nije mi teško....
Nisam ništa komentarisao, i da im uterivam strah u kosti, ali, taj auto ni blizu nije u takvom stanju u kakvom je "bio" pre samo godinu dana...
Pošto sam zavlačio četku i crevo u sve branike, i uvjerio se, mnogo detaljnije, iz prve ruke, nego gledajući ga....
Nalickan, jednom reči...
Za 2.400 eura...
 
Ne znam šta je bolje ali ja ih nisam vratio vec par godina. Rizik je voziti neregistrovan ali sam ovako manje upadljiv. Doduše taj auto je samo za atar i gledam da što manje idem na asfalt...
 
Ako ih vratis cim te vide pocece da te proganjaju dok te ne uhvate ovako sto kaze kolega manje si upadljim kazna za nevracene tablice je 5 crvenih pa opet i to je bolje ako ikada odlucis da ponovo registrujes auto!
 
Verovali ili ne pre par meseci kroz selo je prošao auto sa starim tablicama tj.sa trobojkom.Trljao sam oči misleći da ne vidim dobro ali to je to.
 
Ima svega i svačega.Jedno vreme su likovi vozili Golfa stranca sa prednjom tablicom NS a zadnja RU.Jbg takve su našli uz put. :haha:
 
He,he... Moj prvi auto sam vozio na prekrštenim tablama,dok nisam skupio para da ga registrujem. Oznaku SU sam prekrstio u SO jer stare Su table sa petokrakom su imale 6-to cifren broj a nove sa trobojkom 5-to cifren broj. Aj reko možda Somborci imaju 6 cifara.... Čekić,malo crne,crvene i plave farbe i udri! :)
Mladost,ludost,glupost....
 
Jedan drugar je ribao trobojku razređivačem da bude kao izlizana i valjda da se pravi važan dok nije naišao na majstora u uniformi.
 
Još kažu, oće šilo, šrafciger i čekić da uđe u upotrebu, pa da mlate po donjoj strani auta...
Oni bas imaju zelju da taj isti cekic poleti prema necijoj glavi na tehničkom...
Pa posle takvog tretmana i koji je zdrav ima da zardja od ogrebotina

Uzmi ti smirglu, onu farbu konvertor rdje i git, zamazi da se ne vidi i vozi. Jedan drugar je tako lepo zagitovao rub da je git otpao nedelju dana posle tehnickog al i to je proslo, sad ga briga
 
Igrom slucaja opet radim na tehnickom pregledu.I stvarno ne vidim razlog da radnici
na tehnickom pregledu dobiju "cekic" po glavi kako neko rece. Pa nismo mi pisali taj
novi zakon o TP sada ni svoj auto nemogu provuci ako nije ok.
 
Ima svega i svačega.Jedno vreme su likovi vozili Golfa stranca sa prednjom tablicom NS a zadnja RU.Jbg takve su našli uz put. :haha:
Ti su dobri mi kao klinci i jedan drug na zalost pokojni otac mu kupio ficu,a mi golobradi 13-14god i ajde da se vozamo ali posto nismo imali tablice mi uzmemo i skinemo njegovome ocu tablicu ali sa kamionske prikolice i tako se mi vozali dok njegov otac nije video hteo covek da nas podavi kao macice.Kaze ajde sto ste okacili druge tablice ali gde nadjoste sa prikolice!::sramota:::haha:

- - - - - - - - - -

A sad jednu sranje vest da vam javim svi koji imaju kamionske gume na traktorskim prikolicama tipa 22,5 coli morace da ih skidaju nedaju na tehnickom da se prodje jel u katalogu od proizvodjaca stoji da su gume na tim prikolicama od 18 coli. I jos jedna gora stvar ako te murija zatekne u saobracaju sa takvim gumama automatski na vanredni tehnicki,skidaju tablice kazna i iskljucenje iz saobracaja dok se ne donese atest za te tipove guma!

- - - - - - - - - -

A ja taman hteo na moje prikolice dve da nabacim te kamionke sve dogovorio sa jednim kolegom za te tockove i gume da mi se odrade za loznicanku i zastavu kad ono kur..acc, majku li im je...bem vise banditsku pa dokle ce ovo vise da ide!
 
Igrom slucaja opet radim na tehnickom pregledu.I stvarno ne vidim razlog da radnici
na tehnickom pregledu dobiju "cekic" po glavi kako neko rece. Pa nismo mi pisali taj
novi zakon o TP sada ni svoj auto nemogu provuci ako nije ok.

Izvinjavam se sto sam preburno reagovao, u pravu si da su krivi zakonodavci. Covek jednostavno ne zna gde da uperi bes zbog idiotluka.
 
I mene su obradovali, nije dozvoljeno prepravljanje na rinfuz otvaranje stranica, i dodavanje gornjih stranica...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh