Redno prskanje

Moze da se kupi kijavac za 5.000 kopija wabco-a (značajno bolji od onog ruskog),ali mislim da ti on svakako ne bi dobro radio... Ako se dobro sećam razlika u pritisku otvaranja i zatvaranja je oko 1.5 bar-a. Možda može da se koriguje ta razlika ali nisam siguran.
Ako bi ti ventil kao što je na ekspres loncu završio posao zašto ne probaš da ga sam napraviš? Jedino što bih ja dodao oprugu odozgo i vijak kojim bi podešavao pritisak....
interesovao sam se za ventil na expres loncu, nije skup ali on otvara vec na 0,8 Bara, ima u Madjarskoj ventil koji moze da se regulise 0-8 Bar i moze da se upotrebljava i za Vazduh i tecnosti pokusacu taj da nabavim

- - - - - - - - - -

293aohv.jpg
 
Ako planiraš da prskaš totalom onda se ne muči rednim prskanjem već udari širom sa klasičnom prskalicom jer i onako totalni ima da sprži i kukuruz.
 
pozdrav , gde mogu da kupim ovu prednju prskalicu ?
Hvala unapred
b5641871eabf3ccaed0eff566151c9da.jpg

fd0299689df393be1832e510556e4f0f.jpg

Da li ima neko iskustva?[/QUOTE]

- - - - - - - - - -

pozdrav , gde mogu da kupim ovu prednju prskalicu ?
Hvala unapred
b5641871eabf3ccaed0eff566151c9da.jpg

fd0299689df393be1832e510556e4f0f.jpg

Da li ima neko iskustva?[/QUOTE]
 
Nije lose ako nemas puno za prskanje ja je imam ali zutu iz Despotova ili Pivnica mislim otac i sin pravili i mnogo bolje odradjene od ovih crvenih su bile kupljena pre 10+godina.Ja sam je pre dosta koristio i to lepa usteda bude sa prskalicom spicim 8kj tako u trake mada znam da je upotrebim i u korektivnom prskanju kad prvo prskanje zataji onda sa ovim oprskam i ospartam ili nagrnem zavisi koju kulturu prskam.Jedino mi se ne svidja sto ide ispred traktora pa oce u kabinu da se uvuku otrovi iako koristim kombinezon,rukavice,masku pozeljno je i noge dobro zastiti oko skocnog zgloba.
 
Ja se avom konstatacijm neslažem kao prvo nemogu uzeti sebe u obzir kasnije ću kazati i zašto ali kao drugo prskanjem u redove pogotovu onaj koji korisri skuplju hemiju je daleko isplativo jer se uštede u zavisnosti od agregata koji imaš može uštedeti od 30 - 50% hemije a u prilogu ovome na jeftiniju hemiju mene košta jedan hektar oko 2000 dinara pa samo 40 % uštede je 800 din. koliko košta i 7 lit. goriva a potroši se 1,5 lit maksimalno znači ostaje 5-5,5 lit. pa puta nekih prosečno 20 ha. eto ti 100 lit. goriva, a možda i nešto bolje ako si uzeo hemiju koja izađe 3500-4000 po ha po ovoj računici dupla ušteda i još ako je uređaj prilagođen da sa četvororednom sejalicom si sejao a osmorednom prskalicom prskaš uštede se povećavaju a pogotovu kako ja radim a to je šestoredna sejalica i dvanaesto redna prskalica i u toku dana uradim od 2,2 - 2,5 puta više nego što sam sejao. Kada budem postavio na traktor uređaj slikaću da još više potvrdim moje mišljenje.

Koliko sam razumeo ovako rešavamo problem korova u redu.
Medjuredno ostaje problem.
Da li se i taj deo može oprskati na ovaj način?
 
Hvala 👌
Moram priznati malo mi je nejasno, a ne znam kako da objasnilm sebi .
Radim hektar velikom prskalicom i potrošim 200l vode.
Radim sa rednom, i kako sam do sada shvatio potrošim 80l vode.

Dosta manje, a broj dizni već.
Mora da postoji objašnjenje.
Da li neko zna odgovor na ovo pitanje?
 
Da li ti već imaš taj dodatak za redno prskanje? Ako imaš, naspi 50 ili 100 litara vode, odvoj malo vremena i vidi kolika ti je potrošnja vode. Njivi neće smetati da je poprskaš samo vodom, tako najbolje znaš potrošnju prskalice. Dizne usmeri ili na red ili između redova ili da pokrivaju celu širinu....Ja sa 440l pređem 8 jutara, a hemije sipam kao za 2ha, koliko obično pređem sa punom prskalicom bez tog dodatka.
Sve to izgleda čudna matematika ali uspeva.
 
Da li ti već imaš taj dodatak za redno prskanje? Ako imaš, naspi 50 ili 100 litara vode, odvoj malo vremena i vidi kolika ti je potrošnja vode. Njivi neće smetati da je poprskaš samo vodom, tako najbolje znaš potrošnju prskalice. Dizne usmeri ili na red ili između redova ili da pokrivaju celu širinu....Ja sa 440l pređem 8 jutara, a hemije sipam kao za 2ha, koliko obično pređem sa punom prskalicom bez tog dodatka.
Sve to izgleda čudna matematika ali uspeva.

Hvala puno na informacijama.😃
Ako prolazite mojim krajem obavezno se javite!
Častim 🍻
Nemam taj dodatak, a imam problem sa niklim korovima u kukuruzu posle prvog prskanja.
Čuo sam da to postoji ali dobijam polovične info kako radi. Tipa pritisak i brzinu odrediti ...
Uglavnom, početnik sam u svemu pa ne radim mnogo zemlje. Ali laudis je 3300/l što je bezobrazno skupo, pa sam mislio da kupim tu prednju granu i opet uštedim.
Pretpostavljam da u tom slučaju te dizne ili mlaznice kako god da se zovu treba da se okrenu da budu paralelno sa površinom zemlje ( tj. da prskaju direktno jedna ka drugoj)
 
Nazad
Vrh