Redno prskanje

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
2.169
Moze da se kupi kijavac za 5.000 kopija wabco-a (značajno bolji od onog ruskog),ali mislim da ti on svakako ne bi dobro radio... Ako se dobro sećam razlika u pritisku otvaranja i zatvaranja je oko 1.5 bar-a. Možda može da se koriguje ta razlika ali nisam siguran.
Ako bi ti ventil kao što je na ekspres loncu završio posao zašto ne probaš da ga sam napraviš? Jedino što bih ja dodao oprugu odozgo i vijak kojim bi podešavao pritisak....
interesovao sam se za ventil na expres loncu, nije skup ali on otvara vec na 0,8 Bara, ima u Madjarskoj ventil koji moze da se regulise 0-8 Bar i moze da se upotrebljava i za Vazduh i tecnosti pokusacu taj da nabavim

- - - - - - - - - -

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.786
Ako planiraš da prskaš totalom onda se ne muči rednim prskanjem već udari širom sa klasičnom prskalicom jer i onako totalni ima da sprži i kukuruz.

Trnavac

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2009
Poruka
626
pozdrav , gde mogu da kupim ovu prednju prskalicu ?
Hvala unapred

Da li ima neko iskustva?[/QUOTE]

- - - - - - - - - -

pozdrav , gde mogu da kupim ovu prednju prskalicu ?
Hvala unapred

Da li ima neko iskustva?[/QUOTE]

DraleTD

Član
Učlanjen(a)
10 Sep 2017
Poruka
1.025
Nije lose ako nemas puno za prskanje ja je imam ali zutu iz Despotova ili Pivnica mislim otac i sin pravili i mnogo bolje odradjene od ovih crvenih su bile kupljena pre 10+godina.Ja sam je pre dosta koristio i to lepa usteda bude sa prskalicom spicim 8kj tako u trake mada znam da je upotrebim i u korektivnom prskanju kad prvo prskanje zataji onda sa ovim oprskam i ospartam ili nagrnem zavisi koju kulturu prskam.Jedino mi se ne svidja sto ide ispred traktora pa oce u kabinu da se uvuku otrovi iako koristim kombinezon,rukavice,masku pozeljno je i noge dobro zastiti oko skocnog zgloba.

Vrh