Razvodnik

prijatelju ima još jedna caka-neznam dal ti hidraulik koristi isto ulje kao i diferencijal- AKO NE , onda ispustiš ulje napolje i naspeš čistu naftu i pustiš da traktor odradi malo (5 do 10 min) stim da probaš podizat i spuštat hidraulik.
onda to ispustiš i naspeš čisto ulje
 
neznam zasto da stavljam naftu u hidrauliku ...to jos nisam cuo ali traktor mi je sada kod majstora i treba da skine razvodnik i sve da pregleda pa cemo naci sta je uzrok problema sa dizanjem meni je hidraulik odvojen od menjaca i diferencijala i neznam sta mu je tesko podize i hidraulik zajebava pa je kod majstora i ona bi trebalo da nadje uzrok i da to popravi ako uspe.....sta je tebi bio uzrok teskog podizanja hidrauulike i kako si ga resio slavonac??
 
neznam sta mu je kad je hladan dize na leru a kad je zagrejan nece ispod 1500obr da dize setvospremac i kad ga pocne dizati dize ga polako i mislim da je problem u razvodniku ili...ma sta ja znam kod majstora je pa bi ona trebao da nadje uzrok ja se nadam da ce ga sutra i popraviti...sta vi mislite o ovom problemu?sta bi to moglo da bude?
 
Imao sam dva puta isti slučaj na Ursusu.
Jednom je bila u pitanju "cigla" a drugi put pumpa.
 
probajte da izmerite pritisak , dosta cesto se desava da sigurnosni ventil otkaze . vidis kod slavonca je bio razvodnik ali to je redi slucaj . ili pumpa ili sigurnosni ventil ode :cool:
 
Da, i još nešto.
Danas opet rasklapana hidraulika na Ursusu, jer se ponašao isto tako. Kada je ladan hidraulika radi dobro i dok je manje opterećenje. Čim se zagreje hidraulika pada. Moj ujak zakačio korpu i vozio nerasta, pa kad je pala hidraulika - malo vukao korpu po asvaltu.
Ovaj put se ispostavilo da je u pitanju taj ventil i propale gumice domaće "ekstra kvalitetne" proizvodnje.
 
mi smo danas rasklopili razvodnik i nastelovali sigurnosni ventil i sada radi sve kako treba :ppozdrav:
 
phoenixfendt je napisao(la):
neznam zasto da stavljam naftu u hidrauliku ...to jos nisam cuo ali traktor mi je sada kod majstora i treba da skine razvodnik i sve da pregleda pa cemo naci sta je uzrok problema sa dizanjem meni je hidraulik odvojen od menjaca i diferencijala i neznam sta mu je tesko podize i hidraulik zajebava pa je kod majstora i ona bi trebalo da nadje uzrok i da to popravi ako uspe.....sta je tebi bio uzrok teskog podizanja hidrauulike i kako si ga resio slavonac??
i mene je moj izmorio ali sad radi kao sat.
ja sam promjenio cijeli razvodnik iako sad sam ubjeđen da je bilo samo do sigurnosnog ventila.
a za naftu sam mislio da smo ispereš sistem tj. ako ima trunja ili kakvih opiljaka daih nafta pokupi
osim toga pogledaj filter od hidraulike da nije začepljen :cao:
 
A ja danas promenio ciglu kad on isto sere ko i pre! A pumpa izgleda uredu! Sutra cu da probam da zamenim pumpu(skinem sa drugog zetora) pa da vidim dal ce biti bolje! A pumpa je stara svega 2 godine :udri:
 
Kada sam svojevremeno menjao "ciglu", ja hteo da budem pametan, pa odneo staru na remont.
Kada sam je doneo sa remonta i ugradio - ništa se nije izmenilo.
Zatim sam kupio novu i posle toga je sve radilo super.

Moj zaključak je da takve stvari treba nove ugrađivati, jer su tu veliki pritisci u pitanju, pa i najmanji ris (ogrebotina) na nekom mestu u sistemu može dovesti do lošeg rada hidraulike.

Inače su im te pumpe oduvek bile vrlo dobre.
 
Ma ja doneo ganc novu ciglu i opet moram da rastavljam! A pumpa je menjana pre dve godine u avgustu i stavljena original Ceska pumpa! A na drugom Zetoru je pumpa stara najmanje 7 godina(onda smo kupili traktor i od onda nije dirana) i dize ko luda!
 
meni je pre neki dan razvodnik na fotonu bio rastavljen i pregledan i sve ventile su nastelovani kako treba i sad sam ga testirao zakacio sam spremac od 900 kg i podigao ga ko od sale i to ne leru i ja ugasio motor i ostavio tako pola sata i ni milimetar ga nije spustio znaci sada hidraulik radi kako treba mada se majstor sa njim zabavljao 2 dana ali problem smo resili :ppozdrav:
 
ja sam imao slican problem na ursusu 120 ks u transportu kada cimnem na neku rupu masina mi padne i odmah se podigne.majstori kazu da je verovatno sigurnjak u koski problem ali jos nisam resio taj problem.
a nova kocka je 30 000 tako da vozim polako a u radu nemam poblema.
 
nemoras svu kocku da menjas mozda ti je neki ventil zaglavljen ili je nesto puklo ili je opruga sigurnjaka oslabila u razvodniku a to je preskupo dati 30000din za novu kocku i najbolje je da ju svu rastavis i nadjes kvar i problem resen :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh