Razvodnik

slavonac

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
645
prijatelju ima još jedna caka-neznam dal ti hidraulik koristi isto ulje kao i diferencijal- AKO NE , onda ispustiš ulje napolje i naspeš čistu naftu i pustiš da traktor odradi malo (5 do 10 min) stim da probaš podizat i spuštat hidraulik.
onda to ispustiš i naspeš čisto ulje

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
neznam zasto da stavljam naftu u hidrauliku ...to jos nisam cuo ali traktor mi je sada kod majstora i treba da skine razvodnik i sve da pregleda pa cemo naci sta je uzrok problema sa dizanjem meni je hidraulik odvojen od menjaca i diferencijala i neznam sta mu je tesko podize i hidraulik zajebava pa je kod majstora i ona bi trebalo da nadje uzrok i da to popravi ako uspe.....sta je tebi bio uzrok teskog podizanja hidrauulike i kako si ga resio slavonac??

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
neznam sta mu je kad je hladan dize na leru a kad je zagrejan nece ispod 1500obr da dize setvospremac i kad ga pocne dizati dize ga polako i mislim da je problem u razvodniku ili...ma sta ja znam kod majstora je pa bi ona trebao da nadje uzrok ja se nadam da ce ga sutra i popraviti...sta vi mislite o ovom problemu?sta bi to moglo da bude?

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.316
Imao sam dva puta isti slučaj na Ursusu.
Jednom je bila u pitanju "cigla" a drugi put pumpa.

geza

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Feb 2009
Poruka
267
probajte da izmerite pritisak , dosta cesto se desava da sigurnosni ventil otkaze . vidis kod slavonca je bio razvodnik ali to je redi slucaj . ili pumpa ili sigurnosni ventil ode :cool:

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.316
Da, i još nešto.
Danas opet rasklapana hidraulika na Ursusu, jer se ponašao isto tako. Kada je ladan hidraulika radi dobro i dok je manje opterećenje. Čim se zagreje hidraulika pada. Moj ujak zakačio korpu i vozio nerasta, pa kad je pala hidraulika - malo vukao korpu po asvaltu.
Ovaj put se ispostavilo da je u pitanju taj ventil i propale gumice domaće "ekstra kvalitetne" proizvodnje.

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
mi smo danas rasklopili razvodnik i nastelovali sigurnosni ventil i sada radi sve kako treba :ppozdrav:

slavonac

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
645
phoenixfendt je napisao(la):
neznam zasto da stavljam naftu u hidrauliku ...to jos nisam cuo ali traktor mi je sada kod majstora i treba da skine razvodnik i sve da pregleda pa cemo naci sta je uzrok problema sa dizanjem meni je hidraulik odvojen od menjaca i diferencijala i neznam sta mu je tesko podize i hidraulik zajebava pa je kod majstora i ona bi trebalo da nadje uzrok i da to popravi ako uspe.....sta je tebi bio uzrok teskog podizanja hidrauulike i kako si ga resio slavonac??
i mene je moj izmorio ali sad radi kao sat.
ja sam promjenio cijeli razvodnik iako sad sam ubjeđen da je bilo samo do sigurnosnog ventila.
a za naftu sam mislio da smo ispereš sistem tj. ako ima trunja ili kakvih opiljaka daih nafta pokupi
osim toga pogledaj filter od hidraulike da nije začepljen :cao:

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
A ja danas promenio ciglu kad on isto sere ko i pre! A pumpa izgleda uredu! Sutra cu da probam da zamenim pumpu(skinem sa drugog zetora) pa da vidim dal ce biti bolje! A pumpa je stara svega 2 godine :udri:

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.316
Kada sam svojevremeno menjao "ciglu", ja hteo da budem pametan, pa odneo staru na remont.
Kada sam je doneo sa remonta i ugradio - ništa se nije izmenilo.
Zatim sam kupio novu i posle toga je sve radilo super.

Moj zaključak je da takve stvari treba nove ugrađivati, jer su tu veliki pritisci u pitanju, pa i najmanji ris (ogrebotina) na nekom mestu u sistemu može dovesti do lošeg rada hidraulike.

Inače su im te pumpe oduvek bile vrlo dobre.

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
Ma ja doneo ganc novu ciglu i opet moram da rastavljam! A pumpa je menjana pre dve godine u avgustu i stavljena original Ceska pumpa! A na drugom Zetoru je pumpa stara najmanje 7 godina(onda smo kupili traktor i od onda nije dirana) i dize ko luda!

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
meni je pre neki dan razvodnik na fotonu bio rastavljen i pregledan i sve ventile su nastelovani kako treba i sad sam ga testirao zakacio sam spremac od 900 kg i podigao ga ko od sale i to ne leru i ja ugasio motor i ostavio tako pola sata i ni milimetar ga nije spustio znaci sada hidraulik radi kako treba mada se majstor sa njim zabavljao 2 dana ali problem smo resili :ppozdrav:

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.244
ja sam imao slican problem na ursusu 120 ks u transportu kada cimnem na neku rupu masina mi padne i odmah se podigne.majstori kazu da je verovatno sigurnjak u koski problem ali jos nisam resio taj problem.
a nova kocka je 30 000 tako da vozim polako a u radu nemam poblema.

phoenixfendt

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Feb 2009
Poruka
1.425
nemoras svu kocku da menjas mozda ti je neki ventil zaglavljen ili je nesto puklo ili je opruga sigurnjaka oslabila u razvodniku a to je preskupo dati 30000din za novu kocku i najbolje je da ju svu rastavis i nadjes kvar i problem resen :ppozdrav:

Vrh