Razvodnik

slavonac

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
645
Lokacija
vinkovci
di se kod nas moze kupit razvodnik hidraulike za rus 82'
zamjenio sam pumpu al i dalje tesko dize ili nikako pa mislim da je u pitanju razvodnik.

_________________________________________________Post je spojen: [time]1234100749[/time]_________________________________________________
sto se tice zracne blokade blokade diferencijala- ja sam to prepravio prije 8 godina i nisam imao nikakvih problem. :bravo:
 
mozda ti je ventil zaglavio probaj njega skinit i pregledat nema potrebe razvodnik da mjenjas.
sve delove imas u agro panonki Novi Sad
 
ako mislite na ventil kod rućica pored volana- i tog sam kupio novog
Ja sam mislio na razvodnik ispod sica na kojeg su vezane polugice od plivajućeg s jedne strane a s druge strane je povezan
s ručicom takozvanom MAČ - izmedju sica i blatobrana.
U SVAKOM SLUČAJU HVALA VAM NA ODAZIVU I POMOĆI :bravo: ::svaka cast::
 
moras da izmeris pritisak uhidraulici mora da bude 160 bara ako nema toliko dosteluj na sigurnosni ventil ako nemoze kupi novi sigurnosni ventil hoce ponekad i kuglica da se osteti a i opruga da oslabi koje je godiste taj rus kod ovih novih se desavalo da poluga koju povlacis malo popusti (slegne se kabina) skrati malo polugu
 
sto se tiče pumpe NOVA JE- ali neznam gdje se šteluje ventil sigurnosti :udri:
jer kad povučem ručicu za dizanje hidraulika smo napne poluge al nediže- a nečujem niti ventil niti pumpu da joj je teško.
rus je 82 g
 
skines levu stranu ispod volana znaci kod rucnog gasa tamo gore videces sakriveno jedan sraf dugacak otprilike 5-6 santimetara odvrnes gornji deo, imas kontru a sraf ide sa srafcigerom stavis manometar u izvod za kipovanje povuces rucicu i na ler zavrces sraf dok ne dodje na 150 bara
 
hvala za informaciju-malo mi je problem naći sat koji mjeri 150 bara a da ga kupujem baš mi se nemili
stoga ću se morat strpit koji dan pa ću se SNAĆI iz firme.
danas sam probao dizat plug 3 glave- s gasom jačim od pola uspije ga dignut ali čim oduzmem gas pada dole iako je ručica u položaju dizanja
 
Onda verovatno negde pusta ulje,,, negde se neki ventil zaglavio ili je usla neka prljavstina pa nesto zaglavila....
 
jedno vrjeme je reagirao na MAČ koji zakreće osovinicu u regulatoru ISPOD SJEDISTA a sada ni to ne pomaže ::lose::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234290516[/time]_________________________________________________
u čem je razlika od ova dva regulatora
 
nema tu nikakve razlike to je isto ja sam imao takvu 82 ku iregulatr ispod sedista sam skinuo to ti treba samo kad koristis rucicu pored sedista ali puno bolje radi bez toga (koristis samo palice pored volana)to ti zadaje samo glavobolju
 
drago mi je sto sam mogao da ti pomognem i ubuduce ako mogu nemoj da se ustrucavas da pitas
 
kako da dodjem do dangera- ako mi bude trebalo nešto od djelova za ruju.
Bliže mi je u Šid nego u Novi Sad :cao:
 
ja imam isti takav problem sa razvodnikom na traktoru foton 804 i problem mi se javlja kad je ulje zagrejano nece da dize teret bez pola gasa i kad radi na leru sa podignutim setvospremacem od 900kg odmah ga popusta dola polako i nece ga ipet dici bez 1500obr bio sam danas kod majstora i izmerili smo radni pritisak pumpe i on iznosi 150 bara sto je dobro ali ulje se jako greje pa majstor kaze da je to neki sigurnosni ventil zaglavljen pa tamo ulje prolazi pod pritiskom i zagreva se pa stvara probleme sa dizanjem tereta...danas sam traktor odneo majstoru i videcemo sta je uzrok hidraulike dali je neki ventil ili sta je vec...ali videcemo
 
Nazad
Vrh