Razrivač (Gruber)

Kako se pokazao ovaj Lemindov razrivac-gruber sa fiksnim radnim telima.Jel njega teze vuci od ovog sa elasticnim oprugama na dubinu do 20cm.
23mtukg.jpg

euivzl.jpg
 
Bez uvrede,ja sam satexov isekao baš zato što su radni organi bili u 2 reda,gust je raspored,i lako dođe do zagušenja,zato sam isekao i preradio ram da radni organi budu u 4reda,u redu ređe,ali u prohodu gušće,naime na 2.7m imam 9 duplosavijenih opruga u 4reda,u redu ne gušće od metar i nešto,pa tako proguta i kukuruzovinu,a u dva reda je na strništu znalo da guši lane kad je bilo mokro od rose
 
Poslednja izmena:
Talianu
Videćemo,lako se doda.
Minđušar ,znam da je to problem .Nije planiran za kukuruzište.U kukuruzište jedino plug,bar kod mene.
 
TO što je u dva reda mogu da potpišem neće ići u kukuruzovinu , tj ići će ali neće moći da proguta masu. Isto je problem u tanjiranom strnjištu guši ga .... mi smo vukli na 2 metra 9 duplosavijanih opruga , išao je Rus brzinom od 7.5 km/h -8 i na dubinu od 25 cm ali kad smo stavili 180 kg tegova.... bez tegova u tvrdom nije hteo dublje od 15 cm . Druga stvar , Neće ti ostajati iza grubera ravna površina ....
 
Nekako mi se cini da ovaj tip valjka nije najsrecije resenje za "gruber" , ovo govorim iz licnog iskustva posto sam napravio nesto slicno sa tim sto je ram uni varijanta, i za podrivac i za razrivac.Za podrivac sam i napravio valjak ovog tipa,dok za razrivac planiram varijantu valljka sa poprecnim cevima.
Dragane, koji tip motika ti je na radnim organima?
 
Zavisi od tipa zemljišta koji rotor ide ... u južnoj bačkoj više odgovara nešto teže za sabijanje , a u Banatu možda ide nešto da seče bolje ....
 
Ovaj valjak je planiran za podrivač i za ovu mašinu Ako ide dobro a ako ne valja opet dobro,ide samo na podrivač
 
Sa ovakvim nosčima radnih organa tipa opruge nije problem samo što se postavlja u dva reda, ja sam na mom imao tih problema pa i pošto sam smanjio broj opet je gušilo ali ne toliko i pošto nisam uspeo da rešim a sezona se bližila kraju hteo sam da ram iskoristim i za podrivač ali sa radnim organima koji se koriste i kod grubera i na probi sam bio veoma iznenađen šta sam postigao, sa pet organa u podrivanju je gušio a sa tri nije i u toj probi sam montirao motike kakve je pre neki post pokazao @minđušar da vidim šta će biti i gle čuda uopšte neguši i to sa pet tela pa sam probao sa sedam i rezultat je više nego dobar i to samo u dva reda. šta se dešava tu nisam uspeo da se konsultujem sa stručnijim licima ali sam prezadovoljan rado tako da se delimičino neslažem sa @ minjušarom da je dva reda nedovoljno već da za to krivim radna tela.
 
Za podrivac je dobar,a za gruber je dobar kao sto pravi covek iz N.Pazove,i slazem se sa Mindjusarem,da je bolje kad je "produzen", valjalo bi da je makar u tri reda,ne gusi i "stabilniji" je.
 
@GANAG
Da li ste stavljali radne organe sa krilcima (kao sa Minđušareve slike).
Imam ja jedan ram (dva reda) koji je namenjen za podrvivač 3 ili 5 radnih tela a želo bih da ga iskoristim i za razrivač pa me zbog toga interesuje.
 
Ja sam prezadovoljan sa onim što sam dobio sa ovim "hirurškim zahvatom",i oće u zemlju,i pokrivenost-pa i preklop sa širokim motikama-što je bitno za ljuštenje strništa,da se trava neprovlači,i sa mešamjem,a i za kejsa je taman,da je manji nebi pokrio tragove,da je veći nebi imao brzinu,a samim tim ni kvalitet rada
 
Nazad
Vrh