Rasipači mineralnog đubriva

Jel zna neko koliko su doprilike visoke dzambo vrece?
 
Sama vreća je 120cm visine, ali se prilikom podizanja otegne oko 20cm, plus ručke, koje mogu biti i 40cm dugačke (ovo su vreće od 1000-1200kg, koje se koriste za đubrivo).
 
Forumasi da se dogovorimo i vidimo ko sve ima takav rasipac,pa da svi zovemo Ormarica u toku jedne nedelje i zalimo se,jer to definitivno nije proizvod koji je deklarisao kao nerdjajuci,pa ako treba i dalje da se ide.
 
Moj predlog je ozbiljniji od tvog, bas ce da se strecne kad ga svi pozovete, lepo natovarite na auto prikolice i svi zajedno nakucu, pa neka vidi sta ce kad se skupite vas 10-20...
 
Forumasi da se dogovorimo i vidimo ko sve ima takav rasipac,pa da svi zovemo Ormarica u toku jedne nedelje i zalimo se,jer to definitivno nije proizvod koji je deklarisao kao nerdjajuci,pa ako treba i dalje da se ide.
Šta misliš koliko bi to koštalo,da su i osovine nerđajuće,jeftino i dobro nemože biti,obično se jeftino na kraju pokaže kao najskuplje
 
Mindjusar, nije bitno koliko bi kostalo. Neka stave cenu koliko treba da bude, a moje je da li cu ja to platiti ili ne. Ovo je iznenadjenje za sve nas sa Ormaric rasipacem.
Receno je da su svi radni delovi, kao i svaki sraf na ovom rasipacu od nerdjajuceg materijala i da je zbog toga garancija 3 godine ukoliko se uzme ova najskuplja varijanta sa plasticnim kosem i inox delovima. Ako nesto garantujes, onda to i ispostuj. Takodje, mogla je napomena da stoji da to ne vazi za osovinu.
 
Zakon o zaštiti potrošača zabranjuje obmanjujuće poslovanje.Treba pozvati neko udruženje za zaštitu potrošača,objasniti situaciju i dobiti konkretne savete šta i kako preduzeti.I mnogo jače i poznatije firme su morale da uvaže opravdane reklamacije.
 
Mindjusar, ja ne kazem da ti neces biti u pravu po ovom pitanju, ali je stvar jako prosta:

Ti mozes da biras da li ces uzeti rasipac sa metalnim delovima za 195e sa garancijom od 1-2 godine, ili ces da doplatis celih 100e za inox delove i dobiti 3 godine garancije.
Pa ko ce platiti jos 100e da mu osovina odmah zardja posle jednog jedinog bacanja? Po meni je ovo onda klasicna prevara.

- - - - - - - - - -

Zakon o zaštiti potrošača zabranjuje obmanjujuće poslovanje.Treba pozvati neko udruženje za zaštitu potrošača,objasniti situaciju i dobiti konkretne savete šta i kako preduzeti.I mnogo jače i poznatije firme su morale da uvaže opravdane reklamacije.
Jos uvek niko od nas nije pozvao fabriku i dobio njihovo odbijanje, da bi zvali udruzenje za zastitu potrosaca. Jedino ako ne budu priznali garanciju, pa da se kontaktiraju.
 
Moj OrMaric je 5-6 sezona kod mene,nije prohromski ali se opere svaki put kad dodje sa njive i nema nikakvih problema.Osovinu nisam ni zagledao da li je zardjala a verovatno jeste kad vam je svima zardjala,mada nevidim sto dizete frku oko toga.:sta:
 
Evo informacija iz prve ruke: da se ne bismo ovde nagadjali sta ce proizvodjac reci, upravo sam razgovarao sa Draganom Maricem.

Kaze da je osovina debela 25mm i da su potrebne godine da propadne tj da se prekine na pola. Sa druge strane, za nase trziste ne rade zastitu, ali za Nemacko se prvo prelazi sa cink sprejom, pa posle njega sa farbom i tako je duze zasticen.
I na kraju je rekao da, ukoliko zelim da vratim rasipac da ce mi vratiti novac i da to nije nikakav problem.
 
Nazad
Vrh