Rasipači mineralnog đubriva

Ali ipak zamisli koje optercenje na poluosovinama trpi taj isti 82 kada se napuni 2000 kg+tezina rasturivaca i uleti tom istom brzinom "da bi odrzao normu" u neravno oranje...a nije bas usamljen slucaj da pod teretom pukne poluosovina,kao ledenica,pukne zadnja felna,otkine gornju plocu nosaca klipa,da ne nabrajam dalje...i da napomenem-da iako imamo i vucni i noseci,u 90% slucajeva prvo odradimo prohod tanjiraca,setvospremac,drljaca pre bacanja djubra-ako se muci masina,ne mora i kicma.
 
O ukusima se ne raspravlja, svako zna šta se njemu svđa i ša mu odgovara, a ja sam napisao zašto meni odgovara vučeni, kome se nesviđa nek vozi nošeni :ppozdrav:.
 
Licno mislim da treba prilagoditi svojim traktorima, mi gledamo sta rade velike gazde a niko ne kaze da ih prati cela logistika, par vozaca sa djubrivom, telehender na njivi...itd. Mi kada treba da nadjemo vozaca za djubrivo imamo problem a ne nesto drugo. Samo me zanima jesu li velike gazde izbacile I vucene prskalice a ubacili nosene?Licno mi je lakse raditi sa nosenim I vise sa njim volim da radim ali vuce ni mi je mnogo prakticniji, ne trbam radnika, pomocnika, manji traktor, veci ucinak I po povrsini I po vremene.
 
Ja bi to nazvao odlozene muke,ili prostije pravljenje pite od cega se inace neprave! Iz iskustvs kazem,jed se u kucnoj radinosti rasipac nemoze ofarbati da odoli djubrivima,mnogim fabrikama to neide za rukom :ppozdrav:
 
Biće dobar par godina, samo obavezno prati čim se vrati iz njive. I ja sam moj tako sredio pre tri godine i za sad je spalo malo boje samo na diskovima. Isto sa dva diska samo okrugli ram. Moj je valjda proizveden u Beloj crkvi. Utiče naravno i koliko se koristi.
21062012577.jpg
[/URL][/IMG]
21062012581.jpg
[/URL][/IMG]
21062012593.jpg
[/URL][/IMG]
160220141022.jpg
[/URL][/IMG]
Posle detaljnog šmirglanja sloj osnovne pa tri tanka sloja završne boje. U mom slučaju obične jeftine iz gvožđare. Nisam slikao posle radova a ovu zadnju sam slikao kad sam od istog proizvođača u dva ista džaka dobio đubrivo različite boje. Ne znam da li je i sastav đubriva različit. Džakovi identični samo kupljeno u razmaku par dana.
160220141019.jpg
[/URL][/IMG]
160220141020.jpg
[/URL][/IMG]
 
Izgleda odlicno,danas sam ga video uzivo. Ima i nadogradnju od 500L tako da je ukupno 1500e,2 kompleta diskova,hidraulicno otvaranje 2008 god je. Ali mi se opet ne uklapa u moju semu da ga ja .......
 
Izgleda odlicno,danas sam ga video uzivo. Ima i nadogradnju od 500L tako da je ukupno 1500e,2 kompleta diskova,hidraulicno otvaranje 2008 god je. Ali mi se opet ne uklapa u moju semu da ga ja .......

Bitno je da nema mnogo lufta u kucistu kada se diskovi vrte. Imam takav, 1500L odlicno radi.Kada sam pazario videlo se da je bas ocuvan, garaziran i redovno pran,korozije malo gde je bilo. Diskovi ti crveni bili su potpuno novi. Prethodni vlasnik radio je sa zutim diskovima. Treba videti koliko su prohromske lopatice potrosene. Kod mene ga nosi Mtz82 mada moze i IMT560 sa njim da radi samo bi morao da skracujem ili trazim kraci kardan. Preblizo su poluge i nema bas mesta kada se kaci. Tezak je prazan oko 300kg a tovarim jos i tonu djubriva. Preporuka u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh