Rasipači mineralnog đubriva

Vicon mi je braca jeftiniji podosta istog kapaciteta ,a ne izgleda loše uopšte pa pitam jel neko ima takav ,ruka se podrazumeva koji kod da kupim.:osmeh:
 
A sto bacas pare na te velike?Lepo kupis ko ja Amazone od 600lit za 500-600e i nadogradis sam povisenje i tu stane 30 dzakova San-a,An-a...
 
Ovako ce kod mene biti u 2015 nadam se samo druga marka traktora i rasipača a rodu za džambo vreće ćemo sami opraviti i naravno ne ovakva vukojebina nego normalna njiva . :ppozdrav:
 
A šta sa velikim džambovkama od 1200kg, ima da prevrne traktor.
Tu rodu je praktičnije namestiti na drugi traktor, onaj koji vuče prikolicu, pa možeš sa njim i da utovaraš i istovaraš.
 
Računaj polugu od traktora, pa preko rasipača (koji ni sam nije lagan, još ako u njemu ostane đubriva...), i na kraju tih 1200 kg... Jedino da svaki put kada budeš kačio vreću, spustiš rasipač na zemlju, pa ti on bude oslonac, i onda nema mrdanja.
Ovako ako ti bude zasebno, teret ti je bliže traktoru, pa možeš sa njim i da manipulišeš-utovaraš-premeštaš, a može da ti koristi i za druge namene :ppozdrav:.
Ja koristim drugačiji sistem, natovarim rasipač kod kuće viljuškarem, pa idem na njivu. Do sada sam tovario do 1400kg, ako bude potrebe dobiće nadogradnju do 2200kg, plus što sam do sada koristio đubrivo pakovano u vrećama od 25, 40, i 50 kg na paleti (tu roda nebi pomogla).
 
Uglavnom ga nenosi nego vuče :osmeh: http://poljoinfo.com/showthread.php?71-Rasipači-mineralnog-đubriva/page69
Nosi ga 577 jedino kada drugi put prihranjujem pšenicu, i to ne punog normalno :osmeh:.
Sa prve prihrane pšenice ove godine
050220141852.jpg

050220141855.jpg
 
Jel ima neko na elektro otvaranje na rasipaču zanima me jel se kvari to?

- - - - - - - - - -

Nije moguće da niko nema ?
 
Poslednja izmena:
Radio sam u firmi sa par vucenih rasipaca i nikada nisam shvatio njihove prednosti u odnosu na nosene.Jedino je mozda kapacitet bio bolji ali sada ima i nosenih od par tona.
 
Jedna od prednosti je recimo sto sa z4511 vucem 2 tono ko iz sale a sa nosenim bi se I 1221 sa 2t mucio. Ako ovo nije bitna razlika ne znam kakvu revolucionarnu ideju treba da ima rasipac da bi se videla razlika.
 
Jedna od prednosti je recimo sto sa z4511 vucem 2 tono ko iz sale a sa nosenim bi se I 1221 sa 2t mucio. Ako ovo nije bitna razlika ne znam kakvu revolucionarnu ideju treba da ima rasipac da bi se videla razlika.
Neznam sto onda ovde kod nas Vrebalov agrar koriste godinama noseni od 1800lit,a sve vucene su rasprodali.
I to ga nose sa 82.1.
 
Kod nas samo Matijević ima jednog vučenog ali uz njega i dva nošena.Svi ostali samo nošene ma kolike gazde bile.
Ja znam da smo i na akordu i amazoneu imali problem kada se baca direktno na oranje.Često se dešavalo da rasipač ide kući u delovima.Mora se održati brzina i određen otvor zbog količine a teren to nije dopuštao.Po meni ipak je gaženje daleko veće,mogućnost zaglavnjivanja takođe,samo održavanje trapa(gume...),sama manipulacija prilikom punjenja na njivi.U globalu ne vidim korisnost bilo čega u odnosu na nošene.
 
Nazad
Vrh