Rasipači mineralnog đubriva

Ima kod nas u selu jedan ,pričao sam sa vlasnikom kaže da je prezadovoljan. E sada je pitanje koliko je ko iskren pa neće da kaže nešto loše. Inače nemam razlog da mu ne verujem ,radi mnogo zemlje i ne verujem da bi ga držao ako ne bi bio zadovoljan.
 
Kupio kolega takav i jos ga stavio na lafet i kaze, doobro radi ali nije kvalitet. On obradjuje oko 300ha i za dve sezone vec je poceo da rdja gde se farba skinula. Kaze menjace ga za sezonu ili dve.
 
Imam ga ja pod imenom Teco star, jako lepo i precizno radi, pojavilo se malo i rđe ali nije strašno samo na limu koji štiti da veštak ne ide ka traktoru.
 
EarthWay EV-N-SPRED je koliko sam shvatio neka američka firma i prave raspiače veštaka za travnjake. To bi bili tereni za golf ili za fubal, ne znam koju bi još primenu imali. mada im je paleta prilično široka, od hobi razbacivača, pa do strogo profesionalnih mašina.

Kada se baci pogled, naspram ovih što se kaše na traktore izgledaju kao dečije igračke, mada bi se u nekim situacijama pokazali kao znatno bolje rešenje.

U video snimku su predstavljeni i kao mašine za razbacivanje krupne soli tokom zime na mestima gde treba da se ukloni sneg.

 
Careta od 1500litara je oko 1500eura.Dva diska prohromska,lopatice prohromske,cerada,kardan,hidraulično otvaranje-zatvaranje.Ima i manjih ali su neznatno jeftiniji.
Dragane šta je problem po tvom viđenju kod Carete?
 
Kod mene u okolini ga nema u radu da bih video.Cena je dosta primamljiva jer za te pare se teško nađe i neki polovan tih gabarita.Ja nisam išao da ga vidim nego sam samo zvao telefonom.Od 1000litara je 1400eura sa PDV-om.
 
Ma ja sam postavio pitanje Draganu.Taj rasipac je dosta dobra kopija amazone-a po 50% nizoj ceni.Koliko znam Cici je zadovoljan sa njegovim,jedino je razlika u boji.I MGM Plamen uvozi takve neke rasipace pa vidi cene i kod njih.Mislim da je to sve tursko.
 
Evo napokon danas obišao par različitih prodavaca rasipača.
Careta od 1500 litara:dva diska prohromska,jedan klip tj. zajedno se otvaraju ili zatvaraju oba otvora,ram dosta slab za tu litražu,mešaci izvučeni direktno sa lopatica....cena 1500eura sa PDv-om.Po meni vredi te pare ali je to daleko od ozbiljnog rasipača za gazdinstvo koje misli da duže vreme koristi jednu mašinu.Probali su da cenom i gabaitom pridobiju kupce ali će to teško ići jer kome treba rasipač od 1500 litara(veće gazde) sigurno ga neće uzeti ni u razmatranje.
INO rasipač 900-1500l:dosta dobra kopija Amazonea.Stvarno sve izgleda jako i kvalitetno.Šta više ima i šarke te se ceo koš može bez po muke podići za detaljno pranje.Posebno hidro otvaranje jedne i druge strane.Cena od 3200eura sa PDV-om pa na gore.Rasipač je go za tu cenu te se nadogradnja,točkovi,cerada,kardan,signalizacija...sve dopunski plaća.Po meni puno para za krajnju kombinaciju.Kad bi sve dodali dođe prilično blizu cene Amazonea.
Best Machinen Turska:Oduševio sam se sa rasipačem.Litraže od 1000-1200-1500,extra jak ram za moje shvatanje.Lopatice,prenos,mešaci donja kućišta prohromska.Mešači spiralni sa posebnim pogonom.Velik izbor lopatica tj. širinje bacanja.U cenu od recimo 2500 eura ide 1200l sa,ceradom koja ima mehanizam kupole,točkovi,signalizacija,kardan,unutrašnje rešetke......hidro otvaranje posebno za svaku stranu.
Eto izveštaja sa terena pa ko voli nek izvoli.
 
Ma ja sam postavio pitanje Draganu.Taj rasipac je dosta dobra kopija amazone-a po 50% nizoj ceni.Koliko znam Cici je zadovoljan sa njegovim,jedino je razlika u boji.I MGM Plamen uvozi takve neke rasipace pa vidi cene i kod njih.Mislim da je to sve tursko.
Pogresio si Spajki, CICI ima turski iz MBV vrsca, a ovaj o kome mi pricamo CARRETA je kao sto je naveo i Diklofen ,loše rešen mešač i izuzimanje , ram ko ram, samo da je jak, koš ne bi bilo loše da je od picinkovanog lima. Cena tom rasipaču ne sme biti više od 800 evra -1000 litara ... takoreći poluproizvod.

Turski MBV je best buy trenutno na tržištu, a na sajmu sam se nagledao svačega. Kada se uporedjuje CENA-KVALITET-DODATNA OPREMA...nema boljeg, ako pričamo o novom rasipaču.
 
Meni svi jos uvek izgledaju slicno jer ih nisam toliko detaljno zagledao a ja jos uvek radim sa starim vucenim Vicon-om od 2,5-3t sa lulom...Razbaci godisnje par kamiona djubriva i sasvim sam zadovoljan sa njim.Znam samo da mi ne pada na pamet da ponovo predjem na noseni rasipac,samo vucena varijanta.
 
Techo Star,Donder i Best Machinen su potpuno isti rasturači.Sva tri su dobra kopija amazonea.Ti Caretini što su trenutno kod nas na tržištu su ipak dve klase ispod.
Evo slike Best Machinen iz Turske.
311rx2p.jpg

35lrh1g.gif

2zq4gte.jpg

3132d7a.jpg

15y7z7q.jpg

E sad ko ima recimo Donder neka uporedi.
 
Nazad
Vrh