Rasipači mineralnog đubriva

Zar ovde nisu lopatice pod pogrešnim uglom :sta:. Na mom Tecostar-u, kao i na Amazone su potpuno pod drugim uglom, zakrivljene su ali na dugu stranu, a ovo mi je potpuno nelogično.
 
dsc00126.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

evo i da nesto kazem o ovom ormaru jutros je isao na krštenje. nije puno rasturao samo 12 jutara . radio je u paru sa starim koji je proveren a ovaj novi ???? malo je kasnio sa isporukom pa je skoro sav vestak rasturio stari!nisam hteo prepustiti slucaju kasnjenja a da se ne iskoriste jutarnji mrazevi a i jutrosnji sneg. po slici sve vidite beo vestak beo sneg.onako kako je vestak busio sneg nije lose rasporedjeno a i sirina je ok. radio je na njivi 1150 metara duzine. lepo je on to rasturio ponese 450 kg ureje , malo stelovanja otvora za potrosnju jebiga kao i svaki novi stroj štelujes. kad padne vestak u konuse isprazne se skoro istovremeno 1-2 kg razlike.rucice za regulisanje otvora su bas osetljive ma sto bi se reklo na milimetar reaguje. svaki komentar bio los ili dobar dobro dodje a i onaj o uglu lopatica **greška ga baca kao lud .lopatice se steluju za sirinu zahvata sa rupama nema šliceve ali je izvodljivo . diskovi i lopatice prohron plastificirani sve ostalo ce vreme pokazati.kad ga zatvoris mogao bi vodu voziti a ne vestak. prvi utisci pozitivni i zadovoljni .ok mogu vise nesto napisati kad budu predsetvene aktivnosti sa djubrivom gde ima da se odere od posla. malo se spominjao ovaj rasurivac pa sa hteo da se vidi i nesto vise sazna . forumasi i svi ljudi dobre volje svako dobro vam zelim .
 
danas kad smo radili oko 12-13 metara moze i jos sire oni kazu 9-18 .a isto to pise na njihovom sajtu i za rasipace sa jednim diskom to mi je nekako cudno.
 
Na tom ormaricu mislim da je preslab na mestima gde je kos spojen sa sasijom tu ce se tokom vremena sraf iscupati iz plastike ja bi ga pojacao sa cevi ispod kosa tj izmedju tanjira i unutra sve okolo flahom i tako bi bilo puno bolje
ormaric.jpg
[/IMG]
 
Nikola plastika je neverovatno zilava i jaka,nema sanse da popusti.Pre ce da mu popuste usice gde se kace poluge od traktora nego plastika.
 
Mom je treca godina a kad sam kupovao na nagovor gazde Ormarica uzeo sam plastican.On je onda rekao da su dosta kvalitetniji i da ce polako da izbace metalne iz proizvodnje.To pisem za ovakav tip rasturaca,verujem da nemogu da se porede Silky i Amazon sa ovim u kvalitetu izrade,a sto se tice rasturanja neznam.
 
Poštovane kolege imam jedno pitanje za vas, pre tri dana kupili smo Amazoneov rasipac ZA-F 1003 koji na sebi ima hidraulično otvaranje i zatvaranje... Moje pitanje se odnosi na to da li može taj cilindar da radi na vazduh je na traktoru IMT 558 nemamo pomoćnu pumpu hidraulike i razvodnik... Unapred Hvala..:ppozdrav:
big_21-1355430979.jpg


25-1355431031.jpg
 
Malo je velik taj rasturivac za 558,dosta je udaljen od poluga,ice al nemoj pretovarati,tu stane 20 dzakova San-a....mozes na hidrauliku,il da kupis u Rumi cilindar od motornog kocenja,malo prepravis nosace i stavis rucnu od autobusa,za otvaranje i zatvaranje.
 
Nazad
Vrh