Rasipači mineralnog đubriva

Ispod lopatica ima leptir i tu stelujes sirinu,a nazad ima gde se steluje koliko kg,dobijes od njih tabele i prema njima stelujes. Koja brzina,zatim sirina bacanja ,vrsta vestaka i imas koliko ide kg po ha. Ako ga dobijes ,i nesto ti zatreba tu sam da pomognem
 
Ispod lopatica ima leptir i tu stelujes sirinu,a nazad ima gde se steluje koliko kg,dobijes od njih tabele i prema njima stelujes. Koja brzina,zatim sirina bacanja ,vrsta vestaka i imas koliko ide kg po ha. Ako ga dobijes ,i nesto ti zatreba tu sam da pomognem
Hvala ti druze,javicu se ako mi odobre sigurno

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja se odlucio da detaljno romontujem Vicona. Svaki saraf ce ici nov, lezajevi se menjaju svi. Delovi koji dolaze u dodir sa vestakom se cinkuju i na kraju sve se farba. Nek traje opet 20g pa cemo videti posle toga. Na ovo sam se odlucio jer sa njim moze da radi i manji traktor i mogu da bacim na dan 30kj bez napora. Meni dovoljno.
Jesi li računao koliko će te remont koštati?
 
Nisam. Nesto cu raditi sam, nesto cu angazovati majstora iz sela. Uzimacemo debelozidne cevi za ojacavanje kostrukcije, pravicemo tockice da moze da se voza po supi, stavicemo reseto. Jos smo u dilemi da li da napravimo nastavke da moze 1000kg npk da stane ili da ne radimo nista. Jer 99% ce sa njim da radi 539
 
Bojčetiću moj Vicon je original sa veoma robustnom konstrukcijom, težak poprilično da je u nekim situacijama kačenje za traktor veoma zanimljivo.Šta planiraš da ojačavaš na konstrukciji?
 
Bojčetiću moj Vicon je original sa veoma robustnom konstrukcijom, težak poprilično da je u nekim situacijama kačenje za traktor veoma zanimljivo.Šta planiraš da ojačavaš na konstrukciji?
Zadnji kraj. Ceo teret se nosi na dve cevi koje su nakacene na rub. Tu cemo staviti jace cevi kad vec radimo sve komplet. Tockici za pomeranje po supi - njih i pravim jer kada ne nateram u dlaku onda kacenje bude sto si sam rekao zanimljivo tj okilavim a ujedno kada ga treba prebaciti u drugi kraj supe samo ga odguras. Kod mene ima 4 mazalice i 4 lezaja od kojih onaj napred se drmusa a imam i metalnih delova koji su poceli da rdjaju pa bi to da resim. U sustini sam jalo zadovoljan razbacivanjem i ovim hocu da mu osiguram dodatnih 20g da radi :)
 
Šta mislite o rasturivaču Smpa Poljska, ima li ga neko i kakva su iskustva?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Da li moze jedan traktor da radi sa kranom za dzambo vrece i zakacenim rasipacem, i da odvuce prikolicu sa djubrivom do njive? Dakle sve da uradi jedan traktor? kakvog ste misljenja u vezi ovoga?
 
Da li moze jedan traktor da radi sa kranom za dzambo vrece i zakacenim rasipacem, i da odvuce prikolicu sa djubrivom do njive? Dakle sve da uradi jedan traktor? kakvog ste misljenja u vezi ovoga?

Moze, imas kranove sa kacenjem za rasipac. Osim sto ne moze i da vuce prikolicu, a bilo bi mnogo i da moze


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas razmisljam, ako to moze da radi jedan traktor, onda ok, trebao bi samo da zakaci i odvuce zmajevku punu do njiveAko treba za ovo 2 traktora, onda cu za taj drugi da kacim kran i prikolicu sa djubrivom. E al u tom slucaju mi za ovaj prvi traktor sad vise odgovarao vuceni rasipac, a ne noseni, dobijam vecu autonomiju. I eto sad dileme
 
Ako moraš u saobraćaj da bi došao do njive, onda ne smeš da vučeš prikolicu zakačenu za rasipač.
 
Nazad
Vrh