Rakovica 47 2003.g - fabrička greška

tako sam i mislio, s jedne strane cilindra veliki deo zapremine zauzima sipka koja gura sponu levo-desno. Samim tim je manja i povrsina klipa na koju deluje ulje. Ovo prouzrokuje manju silu tako da kad naslonim tocak u prepreku i motam u desno - pomera se ceo traktor, a kad to isto probam s leve strane onda krene da zuji pumpa i motor da se muci :haha:
 
Ja imam rakovicu r 47 2008 god 500 sati ali tih problema nisam imao,jedino jako je bucna i na leru radi neravnomerno zbog auspuha(jako je los),inace ostalo je sve ok..pozz
 
Sto se tice kardana ubacis vratilo od stare landine i dobjes brzi kardan , a za rad motora ja jos nisam video 549 da lepo radi bar u mojoj okolini
 
Ma radi ova rakovica sve bolje. Tako mi se čini. Primetno ima više snage i bolje prima gas.
 
Razumem te druze u potpunosti sto se tice voznog parka jer je i kod mene slicna situacija,4 auta,traktor,burazer 2 kamiona,2 traktora,kombi,ludnica totalna.Znam da je cena slicna sa 539 posto sam se i ja raspitivao skoro da uzmem 47-cu ali sam se razocarao u kvalitet kad sam video da su na novoj rakovici zavarili karter jer je pukao.Tu sam prelomio i odlucio se da vozim ono sto imam. 47-ca je Extra traktor samo da je uradjen kao pre 90-tih.

Sto se tice svih silnih bosista,njihovo vreme lakih zarada je proslo kad su na sitnicama uzimali zescu lovu.Vidim nekima naplaciju remont pumpe 150-250 eura,a mnoge musterije neznaju da je nova pumpa za 539,rakovicu 65,560 itd. oko 200 eura.Lepo kupim novu,moju prodam kao neispravnu za 30-40 eura,imam garanciju,zavrnem i nemislim.:ppozdrav:
potpuno se slazem sa tobom u vezi bosista,bolje kupiti novu nego da oni nesto malo urade a oklempave dobro
 
Darko po meni tvoja rakovica radi dobro , to je zvuk tog motora ,samo dzabe ces bacati pare pokusavajuci nesto da uradis
 
Ništa i ne pokušavam. Ovo sa zamenom ventila je bilo neophodno jer je gubio snagu kada se zagreje. Sada ima snage, lepo ide, pali... Samo što ima zvuk neki bezvezni. Kao da na dva klipa radi, a u stvari radi sve OK. Ima tu i do auspuha, sigurno.
Neko je digao ovu temu iz arhive. Od intervencije na motoru je prošlo više od godinu dana i traktor je isproban u svim režimima. Sve je u redu, osim zvuka
 
Ništa i ne pokušavam. Ovo sa zamenom ventila je bilo neophodno jer je gubio snagu kada se zagreje. Sada ima snage, lepo ide, pali... Samo što ima zvuk neki bezvezni. Kao da na dva klipa radi, a u stvari radi sve OK. Ima tu i do auspuha, sigurno.
Neko je digao ovu temu iz arhive. Od intervencije na motoru je prošlo više od godinu dana i traktor je isproban u svim režimima. Sve je u redu, osim zvuka
Druze moj brat kupio 549 isto 2003 godine,na leru radi isto kao tvoja rakovica,zato ne moj to da te cudi,a na jacem gasu samo prede,nego on ima drugi problem,tesko pali,i dosao jedan mehanicar i rekao mu da to nije ni do pumpe,ni do dizni,nego nisu klipovi poravnjani kada je sklapan motor,a inace traktor ima 1000 rs,nego nije ni to bitno,vazno je da on dobro zavrsava posao,i da ima snage,a taj zvuk je sasvim normalan za trocilindricni motor.....
 
Kako to klipovi nisu poravnjani ? Ovaj pali lepo koliko god da je zima. Ja sipam malo evro dizela koliko da se ne hvata parafin i pali.

Pa sad, uzmimo da jeste normalan takav zvuk. Mada, 539 i 533 su trocilindraši, a ne rade ovako
 
Kako to klipovi nisu poravnjani ? Ovaj pali lepo koliko god da je zima. Ja sipam malo evro dizela koliko da se ne hvata parafin i pali.

Pa sad, uzmimo da jeste normalan takav zvuk. Mada, 539 i 533 su trocilindraši, a ne rade ovako

da,ali nije direktno ubrizgavanje,svaki motor sa direktnim ubrizgavanjem ima takav zvuk pogotovu trocilindricni,ako nekada budes isao na sajam upali novu rakovicu 65 i smanji gas do kraja pa ces da vidis kako neravnomerno radi,a isto tako upali i 47-cu i 49-tku,sve ce ti biti jasno,vazno je da ona pali,ima snagu i ne trosi ulje,a kako radi to je ne bitno,a rekao sam ti od cega zavisi....
 
Jeste moja je,kupio sam prskalicu od 600lit prosle godine nosi ona ali nije to to hoce da dize prednji kraj sad smo kupilii i rasipac vestackog od 1000litara tako da hocu da kupim rakovicu 65 ili neki jaci to jest tezi! inace traktor ko casa,bez mane :)
 
Nazad
Vrh