Raiffeisen Agro Seme

Hvala Sinisa,ali to je jedno od tih mesta na kome me vozaju:osmeh:
 
Danas nabavio sorte Labeli,Ulyxxe,Lonexxo,zanumljivo je sto je sorta Labeli u katalogu Rajfajzena a u vreci semenske kuce [h=2]Caussade[/h]
 
poozz svima.jeli neko imao prosle godine dobar prinos sorata Labeli ili Ulyxxe.kod mene na jugu srbije labeli je dao oko 10t/ha sa navodnjavanjem
 
Ma te raifaizen samo što ne dele po ulici....ima ih gde hoćeš.Videćemo kako će da rode.
 
Prošle godine kod nas TAJ ulyxxe dao najbolji rod ostali omanuli.Ja sam imao samo njega i bio prezadovoljan i naša zadruga ga imala i kaže mi šef da je bio odličan.
Svi ostali hibridi koliko sam čuo od ljudi koji su sejali jako su se razočarali.
 
znali neko zasto je LABELI U CAUSSADE vrecama zute boje.na sajtu raiffesen on je u crvenim raiffeisen vrecama
 
Obišao sam juče Labeli.Sejan 21.4. na 20cm.Bačeno eurofertil NP35 200kg/ha+urea 200kg/ha.Sklop je oko 70000biljaka.Suv je od dole do gore.Nema jednog lista ni da vuče na zeleno.Šta više lišće otpada koliko je suvo_Oko 80% klipova visi.Kad uđem dublje u red vidim skoro do kraja vrste (300m).Stabljike jedva deblje od palca.Na svakoj ima po jedan lep klip.Nikad do sada nisam video tako suv kukuruz(u ovo vreme) sa takvim normalnim klipovima.Tamo gde ima drugi klip nije ga završio.Ima možda 1/5 zrna.U suštini pabirak.Nisam slikao niti merio išta.
 
Diklofen previse djubreta a malo vode plus jake temperature spalilo ga,ali opet da nisi bacio ne bi imao takav klip...,u sustini videces da je to dosta dobro.
 
U junu smo dobili stvarno strava kiše.U julu manje od proseka ostalih.Ne kažem da nisam zadovoljan jer je ipak to jak sklop.Samo sam se začudio za klipove.Znam da je prošle godine u ovo vreme DKC tako izgledao ,a klipa nije imao.
 
danas bio na jednoj njivi 11 jutara ulyxxa dobar kukuruz za obecanje bolje mi izgledaju klipovi ulyxxa nego kermes jos sto nije zavrsio do kraja
 
pozdrav,vidim da ste sejali raifaizen hibride kukuruza,pa me samo interesuje kako se kod vas pokazao?
 
Sejao sam Ulyxx pre dve godine (2013.) Prezadovoljan sam.
Zemlja je bila u zakupu, bacio 150 kg uree po jutru, gustina na 24,5 cm, a prinos 5,5 tona po jutru (oko 9,35 tona po hektaru) vlaga oko 14,5%
 
Gde se mogu naci ovi hibridi juzno od Bg-a ?? Ako neko zna moze li neki kontakt telefon u privatnoj poruci
 
Nazad
Vrh