Radovi u malinjaku

Žica za malinu pocinčena prečnika 3mm minimalno za gore na 1.6m-1.8m niže može i prečnika 2.8mm. Važna je i tvrdoća žice ni meka ni tvrda. Kvalitet je zadjinh godina tipičan PRC :haha::haha: kvaliet. Korodira već nakon prve godine. GOoooooOOglaj malo pocničenu žicu pa pronađeš.:ppozdrav:
 
Uradi analizu zemlje prvo. I ja sam bacao 15:15:15 a onda sam posle analize dobio preporuku 5:15:30. Znaci prvo analiza , jer sve bez toga je bacanje para bez ikakvog efekta.
Ova analiza bi trebala da bude osnova za odredjivanje djubrenja. Trebala bi, ali u Srbji je sve naopako pa i to. Moj slucaj: 2009. godine u prolece uradim analizu u tada najnovijoj laboratoriji poljopr. skole u Pozegi. pH 7,1. Kasnije, u avgustu, poljopr. sluzba opstine vrsi besplatnu analizu za registr. gazdinstva, analiza uradjena u Uzicu. pH 4,1. Tad su mi "pklonili" 7t materijala za kalcifikaciju. Kako su ova dva nalaza dijametralno suprotna a izmedju njih je bilo jos i djubrenje stajnjakom (sto smanjuje kiselost) ja se nasao u nedoumici pa uradim i trecu analizu u Istitutu za vocarstvo Cacak - pH 6,01. I eto, sad pojma nemam sta se dogadja sa svim tim laboratorijama. Djubri stajnjakom i ne beri brigu. Ove godine sam kupio suboticko 15:15:15 i isprobao: pola livade podjubrio a pola nisam. Razlike nije bilo, a kad sam komsije pitao da procene koja je polovina djubrena svi su promasili. Sto znaci da i djubriva nisu sigurna.
 
Na tih 40 ari Maline sam pre dve godine rasturijo 7 prikolica stajskog djub. i ovih godina je davalo odlicne rezultate al sam mislijo malo jos da joj zasladim sa nekom kolicinom vestaka.
 
Stavite taj suboticki vestak u vodu i nece se rastopiti sigurno ,bezite od njega sto dalje to je moj savet .Bacao sam jednom taj vestak pod drvece ostavio kantu u stranu i zaboravio nocu dosla jaka kisa i napunio kantu s vodom nisam isao par dana i vestak me lepo cekao pod vodom .
 
taj vestak nevalj nizasta ja sam pre 3 god koristio njega , i propast, prosle godine drugar uzeo ja mu reko da nevalja i tako bilo, ovakva je situacija trenutno
10x7kb8.jpg

o od ves. djubriva necu da bacam nista samo cu ovu kamaru komposta da razbacam pa koliko bbude i sta bude
nnqyia.jpg
 
cunami::svaka cast::

Stari lastari odstranjeni, kompost spreman.

Danas sam posle dužeg vremena obišao malinjak. Stanje je zadovoljavajuće, čeka me veliki posao, nisam posle berbe izneo stare lastare. Samo sam ih isekao posle berbe. Ovčiji stajnjak sam spremio prošle godine, i ne verujem da ću sa istim đubriti na proleće.:ppozdrav:
 
pa et da se nesto radilo stare sam isekao izneo iseckao i kompostirao sad sam u pazaru za masinu za seckanje granja pa cemo da vidimo
 
bem ti zimmu i ovaj minus. sinoc bilo skoro -20. ima da mi izmrzne malina sigurno. nema svake godine mi izmrzavanje unisti 50 posto najmanje. jos ako bude bilo vetra kao sto najavljuju bice u prolece samo da pevam dok budem povezivao. da li je zbog toga sto mi je na vetrometini malinjak, ne znam stoo je tako jede mraz. jos mi ove godine na mestima ostali lastari malo deblji. ima da se napijem od muke, ali...
 
Sta mislite o mineralnom djubrivu Fertil 5:16:24 da se baci sad za malinu? Kada je idealno izvuci ugoreli ovciji stajnjak za malinu i u kojoj kolicini? Hvala.
 
stajnak je najbolje baciti u jesen i zatrpati ga ( zaorati ili na bilo koji drugi nacin) mada ni u prolece nije kasno. po brosurama preporuka je 25 tona na hektar
 
Poslednja izmena:
Treba mi zica za malinu!!! moze li neki broj tel od neke proizvodnje u Zapadnoj Srbiji ili okolini SA ili BG? Hvala
 
Googlaj malo :pocinkovana žica. Pronaći ćeš, ne bih nikog reklamirao jer je kvalitet cinkovanja nikakav (moje lično iskustvo). Možda neko ima i pozitivno iskustvo.
 
Nazad
Vrh