Radovi u malinjaku

MajstorGera
U pravu ste.Stavio sam tacku na kraju zavrsetka recenice. Medjutim.ona je postala sastavni deo linka i to je verovatno stvaralo problem.Zahvaljujem na ispravci.
 
11jcj6b.jpg
11ghuns.jpg
zavrseno i prskanje
 
Radio sam ovih dana puno oko malina :udri: Grad ne pominjite:zli:



@pole Ima i kod mene jedna "albino" malina. Međutim kada sam prišao da je slikam poprimila je zelene boje, inače je pre nekoliko dana list bio kao na tvojoj slici. Možeš je izvaditi a i ne moraš. Jedna od koje hiljade ne znači ništa.

@ IgorMilovanovic

Ne brini oko prskanja, tek je prva godina. Možeš ići sa jeftinijim preparatima tipa merpan ili antrakol ili skupim quadris. Više bih obratio pažnju na prskanje insekticidima, jer ti lastari u prvoj godini dosta rano kreću sa rastom (ne zakidaju se kao u rodnim zasadima) pa su više izloženi napadu insekata kao što je ptstenar, kada primetiš da je napravio štete već je odavno kasno za bilo šta.
 
@meker :cool:::svaka cast::::novac:::ppozdrav:
Obilazim tude malinjake i pokusavam da otkrijem kako uzivo izgleda mal.. prstenar da li ga jos nema ili se ne snalazim ?
 
@ Meeker
Ala si napravio pepeo frezirajuci...::super::. Svezao si jednu na drugu... Sad od ove kise ima rodnice da izguraju metar ipo...:ppozdrav:
 
@Igor Milovanovic
Trenutno ni ja ne mogu da otvorim link koji sam postavio.

Ovo je pun naziv linka. Prekopiraj pa idi na pretraživač.
Dodaj ispred: http://www

.arilje.org.rs/preuzimanje/opstina-arilje/normativna-akta/file/111-elaborat-zastita-imena-porekla-ariljska-malina
 
Ne mogu trenutno da pronađem slike insekta na računaru, postaviću ovih dana. Inače ni ja nisam nikada video odraslog insekta na malini (ili jesam, ne znam). Štete viđam redovno. Pretraži slike na googlu: cane borer raspberry ili agrilus-ruficollis :ppozdrav:

Zorane!
Nije baš sve kako bih želeo, al se borim koliko mogu. One kiše i visoke temparature odmah posle nih prošle godine ostavile su posledica. Bilo je i sušenja kompletnih biljki, pa sam to popunjavao. :ppozdrav:
 
evo nesto i nadoh
2cak49.jpg


Симптоми малине Цане бушилица
Период активности

Бубе су активни крајем јуна, јула и августа. Примоцанес ћеш одмах након полагања јаја дешава. Ларве тунела доле цанис и презимити у близини базе унутар Цане.

Менаџмент белешке

Не постоје инсектицида означене за контролу ове штеточине.
Прегледајте штапови често у јуну и јулу за повреде.
Исеците увенуо савете у наставку мањи прстен као што се појављују и спали.

Напомене о Малина болести и инсеката
Праксе управљања да се смањи болести на малине
Постројења малине на добро исушен сајтове са добрим циркулацију ваздуха.
Постројења нови малине на 25-30 цм (10-12 ин) подигао кревета за побољшање дренажу и смањују ризик од трулежи корена Пхитопхтхора. Ово је посебно важно на сајтове са глине лоамс, флуктуација вода за пиће или где осетљивих сорти ће се гаје.
Простор редовима најмање 2,5 м Апарт. Ограничење ширина биљака у редове 30-45 цм. Танке вишак изданци у реду.
Одмах након жетве је завршена, орезати из родних изданака и слаб раст, ако Цане болести су проблем. Међутим, ако се зимски повреда је проблем на осетљивост сорти као што је Титан на пример, одлагање орезивање изданака док се у потпуности скривен.
Редови остану без корова.
У пролеће, орезати напоље и Бурн штапови или делове штапови са отока или ожиљака и пукотина.
У вегетације, одржава ред уске ширину пута кошење мале примоцанес да прерасте у ред средину.
 
@ Pole
Ja sve to znati sto procitati u ovaj post sto ti postaviti i sa njim se slagati i zeleti se zahvaliti sto ti to pronaci...
Salim se naravno, kako samo ovo idiotski prevode...
 
Imam pitanje za ISKUSNE MALINARE!!!!

Sadnja malina obavljena u jesen 2010god.

Posto novi izdanci sporo izlaze iz zemlje (verovatno su maline dubje zasadjene), a trava raste kao luda pa poginuh od plevljenja, da li bi mi sta znacilo da u cilju brzeg nicanja i rasta izdanaka nesta ucinim sa sadnicama!!!! Npr... da ih isecem ili da sa njih pokidam listove ili slicno (ima ih da su dobro olistale a ima i osusenih na mestima gde su vec uveliko izbili novi izdanci).

Ako stignem danas cu slikati i postaviti slike!!!!
 
MEEKEr

hvala meeker...hteo bih te jos pitati oko ovog prskanja insekticidima koji preparat mi preporucujes i kada treba da obavim prskanje?i sta mislis o navodnjavanju kap po kap,postoji li neki bolji sistem?cuo sam da im u prvoj godini treba najvise vode,pa me i to zanima...izvini sto sam dosadan-pocetnik sam pa su mi sve informacije bitne...hvala jos jednom
 
Meeker

hvala meeker...hteo bih te jos pitati oko ovog prskanja insekticidima koji preparat mi preporucujes i kada treba da obavim prskanje?i sta mislis o navodnjavanju kap po kap,postoji li neki bolji sistem?cuo sam da im u prvoj godini treba najvise vode,pa me i to zanima...izvini sto sam dosadan-pocetnik sam pa su mi sve informacije bitne...hvala jos jednom
 
@Zoran sef
koja kolicina vestackog djubriva je dovoljna po sadnici (recimo kao merica da li je dovoljna 1 supena kasika),na zasadu iz 2010 tj.ovo je prva rodna godina?Vec sam stavljao u rano nprolece ali veoma malo iz straha da ne dodje do nekog negativnog efekta ,jer kazu da predziranje djubrivom moze da se osteti biljku?Hvala
 
@ Aca 77
Ako mislis na azotno djubrivo KAN onda 1kg na 20 duznih metara, ali ne u samu vrstu vec iznad nje oko 20-30cm. Uglavnom, duplo manje nego 8-16-24 . Ja sam i danas bacio na one vrste koje smo okopali...
 
Nazad
Vrh