Pumpe za vodu sa elektromotorom koje se koriste u navodnjavanju

Da li je neko skoro kupovao električnu pumpu za navodnjavanje bašte ili travnjaka? Da li imate neku preporuku ili znate šta je za izbegavanje? Vodu bih vukao iz bunara fi 63.
 
Na oko 5 metara je nivo. Dubina je oko 15 m a sito je oko 6 metara dužine. Ubačen je okiten sa usisnom korpom od 1 cola. Čovek što radi projektovanje navodnjavanja travnjaka kaže da mi je potrebno oko 40 l vode u minuti sa pritiskom od 3,5 do 4 bara.
 
Na oko 5 metara je nivo. Dubina je oko 15 m a sito je oko 6 metara dužine. Ubačen je okiten sa usisnom korpom od 1 cola. Čovek što radi projektovanje navodnjavanja travnjaka kaže da mi je potrebno oko 40 l vode u minuti sa pritiskom od 3,5 do 4 bara.
Koja firma ti radi projekat ? Imaju i opremu i sve?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
E Balaž iz Petrichora je baš uslužan i dobar lik. Mislim da su oni najpovoljniji, ako nisu ti javi da znamo.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ja sam uzeo pre koju godinu najjeftiniju agm pumpu. Posto je bunar sa cevi fi 50. Cisto da natapam voce i punim prskalicu, perem svinjce i kojesta. Nije da mi je neki problem ali to malo kinesko gova"ce vuce negde vazduh. Predihtovao sam usis ali i dalje me zeza. Voda dobro ide ali ima dosta baloncica vazduha. Kao gazirana da je. Od prvog dana je takva
 
Da li su električne pumpe namenjene i da se na njih kače prskalice? Šta rade sa viškom vode? Da li višak vode opterećuje el. motor i može da izazove neki kvar?
 
Nesko ti si kupio pumpu za đakuzi

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo pre koju godinu najjeftiniju agm pumpu. Posto je bunar sa cevi fi 50. Cisto da natapam voce i punim prskalicu, perem svinjce i kojesta. Nije da mi je neki problem ali to malo kinesko gova"ce vuce negde vazduh. Predihtovao sam usis ali i dalje me zeza. Voda dobro ide ali ima dosta baloncica vazduha. Kao gazirana da je. Od prvog dana je takva
Kapacitet bunara ti je ispod kapaciteta pumpe pa zato dolazi do stvaranja baloncica. To je mali bunar koji tesko moze da da 100 l vode. Moze i vise ako je idalan teren i gde je voda na 2-3 metra. Uvek pumpa mora biti ispod kapaciteta bunara jer u suprotnom dolazi do pojave tih baloncica.
Obicno pumpe koje su deklarisane na 500 l deklarisane su na idealne uslove. 500 litaske su obicno ove obicne pumpe na benzin, a one realno mogu 350 l da izvuku.
 
Ima li ko da se razume dobro u ove pumpe da pokusa objasniti nesto.
Naime nabavio sam jednu brendiranu Dansku pumpu jako kvalitetnu ali me zbunjuju specifikacije.

Mene konkretno zanima sta i kako posto ne znam sta se tacno podrazumeva pod tim.
Recimo ako pise na nekoj specifikaciji Hmax 13 metara to bi trebalo da znaci da pumpa moze da izbaci 13 metara vodu u visinu i odnosu na nivo na kojem se ona nalazi ili ne ?
''Maksimalna dubina instaliranja 7 m'', sta ovo predstavlja ? Jel to maksimalna dubina koliko pumpa moze biti duboko u samoj vodi ?

Primera radi ako imam bunar i hocu da izbacim vodu iz njega pumpa moze maksimalno da bude do 7m u vodi a da izbaci na 13m vodu..
To znaci da maksimalna visina na koju mogu spustiti pumpu mora biti 13m jer ona svakako ne moze da izbaci preko toga a ne sme da bude dublje nego 7m u samoj vodi ?

Jel se to tako gleda ili ne, jedino sto mi je jasno jeste da moze da izbaci 18 kubika vode za sat vremena..
 
7m ti je maksimalna dubina sa koje možes povući vodu
18m ti je maksimalna visina na koju može izbaciti

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pozdrav !
Dvoriste mi je pored manje reke ,pa smo koristili pumpu za zalivanje baste i cveca.
Bila je to neka ruska pumpa davno kupljena ,a pre nje smo takodje imali istu takvu pumpu samo je dosta jaci pritisak pravila. Ista a bolja.
Usisno crevo i izlaz iz pumpe je bio 5/4 .
Uglavnom obe su nam vrsile posao.
Prosle godine nam crkla pumpa ,pa sada trazim sta da kupim.
Od vode do mesta zalivanja ,visinska razlika je cenim oko 10-15 metara.
Vredi li ova pumpa ?
https://m.kupujemprodajem.com/poljo...5kw-2-cola/oglas/137361674#mhs0-1677660829892
Ili ima neko predlog za neku pumpu.
Potapajuce me ne zanimaju.
 
Može za kpk trake, a mali je pritisak za topove i pištolje, H 22.5m max. Za pištolje treba pritisak do 5 bari.
 
Može za kpk trake, a mali je pritisak za topove i pištolje, H 22.5m max. Za pištolje treba pritisak do 5 bari.
Ne koristim topove .
Dovoljno mi je da moze lako da izbacuje solidnu kolicinu vode da mogu da odrzavam neka 2 ara baste i malo travnjaka i cveca.
Sat,dva rada dnevno u sezoni.
 
Nazad
Vrh