Psenica 2019/2020

Skoro pogodio :D,jbg vidi se velicina i debljina klasova,time i krupnoca zrna,nema tu previse razmisljanja o visokom prinosu.
A koja je agrotehnika,djubrenje i slicno ?,pretpostavljam da je hibrid u pitanju ?.
 
Imaju drugaciju klimu. . Dobar raspored padavina plus navodnjavano . Kaze radi tecnim azotom . cesta kontrola bolesti , pise sorta nepise da je hibrid Kws Kerrin . prosjek mu na cijeloj farmi 12t po ha .
 
Kod mene zetva gotova. Kao sto se i ocekivalo licni rekord je oboren.
Basmati je dao izuzetan rod od 6050 kg po k.j sa hektolitrom 80 i proteinom 12. Dugo mu je trebalo da uzre mada i danas je slama bila zelena ali je vlaga bila 12,75%.
Sostin jedna njiva 5580 kg po k.j,drugi potes 4200 po k.j losiji hektolitar 78 i losiji protein 11.
Ove godine na svojih 7 k.j ili 4 ha je bio prosecan plativi prinos 5460 kg po k.j Prezadovoljan.

 
Данас завршена жетва , 3 парцеле
Солехио 5т/кј хекто. 83.30 , влага 12.20
Солехио 4010 кг/кј , хекто.83,10 , влага 11,30
Басмати 5210кг/кј , хекто.80.20 -81.50, влага 11.20-12.50
Другар имао Симониду Хектолитар био 85 -85, 60 , лик који ради узорке а већ је годинама у пензији радио у некадашњој задрузи каже да досад никад није имао хекто. 85,00 а камоли преко
 
Ja juce merio na otkpunom mestu Avenue.vlaga je bila 11,6 a hektolitar 82 sto i nije lose

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Imaju drugaciju klimu. . Dobar raspored padavina plus navodnjavano . Kaze radi tecnim azotom . cesta kontrola bolesti , pise sorta nepise da je hibrid Kws Kerrin . prosjek mu na cijeloj farmi 12t po ha .
Jel ima negdje podatak koliki mu je ulog po ha na farmi (ovaj svjetski rekord je vjerojatno ekonomski neisplativ). Ja sam osobno sifrua imao 11.1 tona ove godine na 3 njive. Pretkultura na 2 uljana i na drugoj kukuruz. Najlosija njiva spfrua dala 9.4 tone
 
Puko top danas popodne,prinos zadovoljavajući.😄
20200709-225223.jpg
 
Protein ,hektolitar sofrua? Ovdje ove godine 82 hektolitar a 12,7 proteini , inace sofru spada u smece po kvaliteti, jedino rodi , ali kad se preracuna ekonomska dobit od takvih psenica je veca nego onih koji imaju dobar protein i hektolitar.
 
Protein ,hektolitar sofrua? Ovdje ove godine 82 hektolitar a 12,7 proteini , inace sofru spada u smece po kvaliteti, jedino rodi , ali kad se preracuna ekonomska dobit od takvih psenica je veca nego onih koji imaju dobar protein i hektolitar.
Tako je u pravilu. Protein 9 do 11.5 kako koja njiva Al u pravilu 10 doduse da sam bacao u klasu kana kao i kolege e onda bi mi bio od 11.5 do 12.20... Hl 82 do 83 i nesto ove godine
 
Puk’o top sto bi se reklo, na ovo ludilo od godine lep prinos, uhvacen prosek 4.173kg/kj. Sorte Modern, Basmati i Solehio koji je totalno podbacio... Bare (5 i 6 klasa) su dale bolji prinos od visljih njiva (2 i 3) klasa, mada su i dobile nesto vise kise...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I mi danas zavrsili. Ukupno sa komsijama skinuto malo preko 220kj
Na svojih 162kj prosek nepunih 2900kg.
Ne pamtim ovako los prosek,susa nas je ubila.
Lg Apilco ostavlhen za seme,on je rodio 3600-3750kg.
Solehio od 2300-3900kg,Solehio je definitivno zavrsio kod mene posle 5 godina druzenja,imao sam i nesto Zephira i on me je razocarao. I jedna i druga psenica se jako osipaju,pre ulaska kombajna u njivu ima zrna dole koliko hoces,dok Apilca nema ni jednog zrna.
 
Nazad
Vrh