Psenica 2019/2020

@Darko Dren

Da li si ranijih godina sejao Ingenio? Ovo te pitam da bih uporedio Ingenio i Alcantru kao sorte sa osjem. Ja sam pokušavao sa Ingeniom pre par godina, i kod nas je odlično izgledao do pred žetvu a onda mu na kraju bude zrno skuvano.[/QUOTE]
 
Kod mene Alcantara 81-83Ht.

@Darko Dren
Kakav je Apilco?

Kod mene je bilo dosta kiše a pšenica već zrela, mislim da je to uticalo na hektolitar.

Apilco odličan, u planu je i za sledeću sezonu.

Lucky;
Sejao sam Ingenio par godina, prinos je bio odličan ali zrno na oko blagi užas. Alcantara ima jako lepo zrno.
 
Planiram da ga sejem pa pitam,semensku,ovde nije niko to sejao pa da mogu da uzmem vecu kolicinu.
Od novih je dobro jos Gaudio i Basilico.
 
Napravicemo nesto. Mogu i originalno da ti narucim,meni su vec narucili,posto ga ni ove godine nece puno biti u prodaji. Samo mi javi na vreme i resicemo.
 
Videću da li će biti ovde ali bićemo u kontaktu u svakom slučaju jer su me prošle godine do zadnjeg dana zavlačili da će biti i na kraju ništa.
 
Puko top! Konačno. Zapamtićemo ovu godinu. Najlošiji prinos 3350 kg/kj a najbolji ću napisati kad se ovi sastave oko cene...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Baš tako. Ovo što je kod miksera najlošije ja nisam ni dostigao. A verujem ni mnogi u ovom kraju.
 
Mi i zaboravili da smo ovrli. U tri dana spucali sve. I fala.

Zanimljivost jedna, drugar i mi idemo skoro istu agrotehniku, isto djubrenje, seme isto.

Ove godine smo mi radili sa kineskim preparatima a on sa bayer basf, znacajne razlike u prinosu nema.

Najveca razlika nam je bila jedna njiva u novembru posejana.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I mi smo obarali rekorde,u kontra smeru.Evo u zadnjih par dana nekoliko njih koji imaju stoke kuci me pitaju za slamu,sa njixovih parcela nisu imali ni blizu dovoljno za svoje potrebe.Moj zmaj je imao prosecnu potrosnju ispod 10l/ha,to valjda govori o tome kako sam ga terao po njivama.Kad sam rekao da ce zmaj 142 skidati hektare kao u normalnoj godini neki tucano manji ,tako je i bilo xd,hteo sam ja i brze,ali ne da kosa na hederu (n).
Gde su ti rekordi od prinosa bili mene zanima da bi nas ministar mogao reci kako ima psenice i vise nego dovoljno,prinosi odlicni,izvoz ovo ono ...

 
Kod mene juče puk'o top.Prinosi su se kretali od 3.3 do 5.8 t/k.j a krajnji prosek je 3.9 t/k.j čisto za naplatu.Najviše je dala Anapurna, za njom Solehio pa Modern koji je bio sve samo ne pšenica, loš da gore ne može biti a HL se kretao od 77 do 82.Na par parcela je bilo grada koji je smanjio prinos a sporadično i napad cikada iako je setva bila krajem oktobra.Zadovoljan sam a na jesen idu samo LG sorte u setvenu strukturu.Toliko od mene.
 
Nazad
Vrh