Psenica 2019/2020

Veci deo gotov, do subote ce mislim biti sve zavrseno. Ostalo jos 7 ha, cekam jos da sazri, slama zelena, zrno meko. vlaga 19 za sada.
Za sada Pobeda i dalje naprvom mestu, cekamo kraj da vidim
 
Jučer pokosio 1 jutro, na lošijoj parceli, i 3t....moje sjeme, nešto gnojiva i gorivo, moja sjetva i kombajn..... Drugog uloga nema.... Zadovoljan
 
Јуче завршио жетву, сорта целуле, принос равно 5т/кј, хл од 79 (јака влага била) до 83. За ову годину презадовољан, идемо даље.
655826da6c213cb4c83b73dec642d100.jpg
11d79510c7a0105fe10fe4ea4b0754a5.jpg
 
Poslednja izmena:
Jbt, sad kako citam prinose, nije nista slagao Otac nacije kad je rekao da je 20% vise rodilo nego lane i da je vrhunskog kvaliteta :unsure: :D
Kod nas prosek ako je 25m po kj bice strava, ima ko je imao i 40, ali manji broj...ali zato ima i sa 5, 6, 8m po kj...:sjasi:
 
Poslednja izmena:
У старту је ишао гушћи склоп, рађена је фул агротехника и ђубрено је момачки, ни ја се нисам надао том приносу, али је нацурело. Ја немам кога шта да лажем, знам колико је измерено са које површине па сад једино ако у задрузи вага мери више... Ко верује нека верује, ко неће не мора, мени ни из џепа ни у џеп. 😉
 
Pšenica Avenue gde je prinos bio 8.6t/Ha, stim što je desna polovina bila dosta bolja. Jedina razlika je to što je na desnoj polovini tri godine bila crvena detelina, a onda kukuruz i sad pčenica. Na levoj polovini stalno se smenjuju kukuruz i pšenica.

IMG-20200703-141146.png
 
Poslednja izmena:
@cenejac111 ma ja nisam ni rekao da lazes, ili laze-te, mislio sam i na druge prinose...samo konstatujem da je onda istina da nam je bolje rodilo nego prosle godinei da je vrhunska...sa 50m po kj tih 17, 18 din mu dodje super...nas kraj je pukao skroz, prva kisa je stigla krajem maja, samo da spasi taj jedan klas na stablu sto je izasao i to polovican....sve u svemu, nema zavisti da se razumemo, takva tura bila, sve najbolje :bravo: (y):ppozdrav:
 
Sinoć sam završio moju pšenicu i iako mi se na izgled činila odlična rezultat je slabiji nego prošle godine, prosek 3750 kg/kj. Cellule me je upropastio, drugu godinu za redom najgori rezultat tako da sad ide u više nego zasluženu penziju...Radio sam rođaku nekih 12 hektara, kasna setva, retko, 25 cm visine, katastrofa kad pogledaš. Međutim prosek 4100 kg. Moja je izgledala duplo bolja...Baš sam se razočarao
 
Ja sam skinuo oko 60%. Za sad je najbolja Alcantara, zatim Foxyl i Apilco. Armstrong i Sobred i jednu parcelu Amicusa su mi urnisale Cikade i tu je prinos katastrofa.

Ostali su Modern i Solehio koji je još jak.

Definitivno, za sledeću sezonu Alcantara ide na najveće površine. Zrno izuzetno krupno, sipa samo tako...
 
@cenejac111 ma ja nisam ni rekao da lazes, ili laze-te, mislio sam i na druge prinose...samo konstatujem da je onda istina da nam je bolje rodilo nego prosle godinei da je vrhunska...sa 50m po kj tih 17, 18 din mu dodje super...nas kraj je pukao skroz, prva kisa je stigla krajem maja, samo da spasi taj jedan klas na stablu sto je izasao i to polovican....sve u svemu, nema zavisti da se razumemo, takva tura bila, sve najbolje :bravo: (y):ppozdrav:
Пала је киша када је требало и то је то, код нас у атару су приноси ишли од 11 до 50 по кј, прошле године сам имао 32 по кј, имаш на 93 страни како је изгледала 8 маја па процени. Ишао сам у мају код другара у Ливаде тада је већина пшеница у Банату катастрофално изгледало, другар је у Ђали имао 17 метери, а на Ченеју 44 све исто рађено. Велика је Србија и ако је негде лоше родило не значи да је свуда, а то људи не могу да схвате..
 
Nazad
Vrh