Psenica 2019/2020

Kod nas je krenulo, ali kiša je zaustavila. Skinuli 10 jutara Mie. HL 78,7, vlaga 12,9%, proteini strava i užas 9,3-9,4, zbog čega stvarno ne znam. Prinos 4,5 t/kj.





 
Poslednja izmena:
Данас почео жетву и завршио
Па да сумирам....5 кј 4-5 класа земље, сорта Анапурна, сејана кааасно, 150кг по кј мешавине и исто толико прихране, једном прскана(хербицид и фунгицид), Априла је тако добро изгледала да сам био решио да је узорем а кад сам средином Маја отишао да је узорем онда сам мислио да сам промашио њиву јер се преокренула на боље и ето данас је овро....14550 кг на кантару 14,6 влага, 4% примесе и 81 хектолитар.....СРПС квалитет наплативо 14018кг. Све у свему од 1 до 5, за ову годину дајем 2, што се тиче жита.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Poslednja izmena:
Ovde nije skoro niko skidao nesto malo.Koliko je grad istreso ako bude 2t po h bice odlicno.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja danas zakosio Solehio, 15,5 vlaga. Ceka jos dva tri dana. Sinoc kumu uradio Solehio na njegovo odgovornost, slama zelenkasta vlaga 18,8....
 
Zato kod mene kosili smo od 92 godine, kada smo kupili kombajn, sve i svasta, svima. Bilo je njiva i godina sa losim prinosom. Ali ovako los prinos, prosek, 2200kg/kj ne pamtim. Bilo je da neka njiva podbaci ali ovako da nas susa ubije nismo imali u psenici do sada. Katasrofi su jako doprineli fungicidi koji su psenicu sprzili. Kod nas sledece godine ljudi ce vrlo oprezo raditi zaštitu. Ko je uradio dve zaštite tek tu nije bilo 1500kg po kj.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Solehio tavanusa, HL 76,82, vlaga 14,28% prinos na nivou visegodisnjeg proseka
Sobred dobar i neka brkulja ostavljeno za seme, hvala Bogu uspeli skinuti iako kisa svaki dan serucka
 
Ja sam ove godine skidao psenicu od 2200kg/kj do 3800kg/kj. Vise sorti je bilo u pitanju i tretiranih protiv bolesti. Ova sa 3,8t/kj sorta Basmati ni jednom nije bila prskana, ni herbicidom ni fungicidom.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh