Psenica 2019/2020

Tek sad se pojavio divlji ovaj na jednoj parceli sto sam zaboravio da ubacim pallas kad sam prskao.vijori se samo tako iznervirao sam se mnogo,ciljka mi se iz njive..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Jeste da ta divlja zob nervira čoveka,ali bar postoji način da se ona reši. Mene više izludjuje ječam u semenskoj pšenici. E to je bezobrazluk.
 
Psenica prskana regulatorom Rasta a jedan deo namerno preskocen nema nikakve razlike u visini
Сећаш ли се у којој тачно фази си је испрскао? Колико капирам, свим тим регулаторима изузетно је важно и практично у дан, време за третман и фаза пораста у којој је пшеница.

И моје искуство од пре неколико година са "Цикоцелом" (хлор-мекват-хлорид) је такво као и твоје - вероватно ссам ја више био у трипу, него што је мој НС40С те године заиста био нижи и гушћи него што би и иначе био. Додуше, можда сам и профукао право време третмана за десетак дана...
 
Prve dve slike su jedna parcela a druge dve slike druga parcela. Potpuno ista agrotehnika, isto seme, nije bilo bitnije razlike ni u padavinama, sve isti dan radjeno. Razlika je u kvalitetu zemlje, prva parcela je lagana zemlja a druga teska. Radjena je samo prva zastita. Klik na sliku za vecu.

ooXK2FQ.jpg


CMfupyI.jpg


LlE9193.jpg


m5gjgkz.jpg
 
Danas sam takvu razliku u pšenicama video u Banatskoj Topoli .Parcele dalje od sela ,blizu Molinske šume, su normalne pšenice (kao ove Cicijeve sa 3 i 4 slike )Bliže selu su jadne kao sa prve dve slike (ima i gorih)
 
Prve dve slike su jedna parcela a druge dve slike druga parcela. Potpuno ista agrotehnika, isto seme, nije bilo bitnije razlike ni u padavinama, sve isti dan radjeno. Razlika je u kvalitetu zemlje, prva parcela je lagana zemlja a druga teska. Radjena je samo prva zastita. Klik na sliku za vecu.

ooXK2FQ.jpg


CMfupyI.jpg


LlE9193.jpg


m5gjgkz.jpg
Isto tako sam video u vrsackim ritovima gde su sistemi za navodnjavanje i ima jedan deo tu gde ne mogu stici sistemi gde nije navodnjavano tu je extra psenica.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas stanje katastrofalno od kiše ništa samo u par navrata pokupi prašinu. Tifoni tuku kao ludi stigla još 3-4 u poslednje dve nedelje ali i oni su zakasnili.
Solehio na oko u ondosu na Anapurnu izgleda duplo bolji, a sve isto agrotehnika ista zemlja kupovno seme original ali videćemo ako kombajn uđe u njive da li ima razlike gde će biti 1000, a gde 1300 kg/kj ::samo bes::
 
Ja od kad koristim Furore nemam divlje zobi u pšenici. Dodam ga ili uz Sekator ili uz Biathlon i sve je ok. Jedino sam ove godine čekao sa prskanjem jer sam hteo da malo otopli i posle nekih kiša kako bi sva divlja zob nikla i krenula.
 
Danas isao da otklonim dileme oko semena i nasao sam problem, ostale su tri vrece u trnju pored njiive, dve su bile sostin ostatk je sothys. Na otpremnici pise ono sto sam kupio ali njihovom greskom dobio sam drugo seme, na jednoj parceli je sve ono a na drugoj mesavina.Nisam obracao paznju na etiketu i na vrecu jer sam video da pise sostine. Evo pa fotki..
IMG-20200528-124656.jpg

IMG-20200528-124903.jpg

IMG-20200528-125114.jpg

IMG-20200528-125637.jpg

Farineli, odlicno izgleda narocito u delu njive gde je bila veca vlaznost.Sve je radjeno istom agrotehnikom, ocekivao sam da ce biti dovoljno za visok prinos ali nas susa unisti.kasnije cu napisati ulaganje jer ga imam na papiru.
IMG-20200527-135110.jpg


IMG-20200527-131731.jpg

IMG-20200527-135018.jpg


Balaton na jednoj parceli, razredio se mnogo ali dobra je to psenica i ume da dobro nacuri ako napravi zrno kako valja,
IMG-20200514-173824.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znas ti prijatelju sta je susa i manjak padavina, psenica ti do zemlje zelena a tebi fali vlage.....
Imam ja i druge njive koje su podgorele,Pre dva meseca psenica mi je bila vrhunska a onda se desila susa i jedna polovina je odbacila mnogo listova i ostala redja, kod mene nije palo kise vise od 40mm u zadnja 3meseca ovde se radi o kvalitetu parcele i otome da je tu ukupno baceno 650kg vestackog djubriva u 90ari plus sva prskanja ukupno cetiri.nemoj meni da pricas sta je susa kada je trenutno deficit vlage i kod nas.Dva dana da zagreje 35C ode ovo u propast.
 
Направио данас "турнеју" по атару и на житу затекао да по први пут видим неку разлику између "Греиндора" и "Јетија" посејаног на крају парцеле, да га оставим за јесен. Неким случајем, мобилни је био самном, па сам услик'о.

1_795334778_28-V.jpg


Да л' и видите разлику?

Следећи пут ћу да понесем кључ 10, да одшрафим карбуратор са мотора и њиме направим пар фотки, јер постоји шанса да ће бити боље него ове са мог телефона.
 
Kad podgore i susi se odozdo na gore to je u susi normalno. Ovde se suse i odozdo i odgore. Klas jadan vec uveo, zastavicar do pola suv. Ceo bokor gura taj jedan mizeran klas.
 
Zeljkoo na ovoj zadnjoj slici imaš neki žbun u njivi. Ne znam da li je to tvoja njiva ili je u zakupu, ali da je moja ja bih to iskrčio i uništi da se ne bih za...vao oko toga. Prvo se dobro natopi totalom pa kad izgori onda se isece i posle može da se ore preko toga. Inače su ti pšenice na ovim slikama extra dobre.
 
Zeljkoo na ovoj zadnjoj slici imaš neki žbun u njivi. Ne znam da li je to tvoja njiva ili je u zakupu, ali da je moja ja bih to iskrčio i uništi da se ne bih za...vao oko toga. Prvo se dobro natopi totalom pa kad izgori onda se isece i posle može da se ore preko toga. Inače su ti pšenice na ovim slikama extra dobre.
Moja je njiva ali nije zbun. :osmeh: pre nekih 50godina moj pra deda je prodao nekim ljudima da iskopaju bazen za vodu i odvedu prirodan pad, sada to nije u funkciji ali ima vode malo pa se oko toga digao korov a ja nebih da diram jer nije moje.
 
Nazad
Vrh