Psenica 2019/2020

Voleo bi da znam zbog cega tako sporo vrsi kombajn,jel zbog previse mase za masinu ili prosipanja ,ili oba.
 
Voleo bi da znam zbog cega tako sporo vrsi kombajn,jel zbog previse mase za masinu ili prosipanja ,ili oba.
Svaki kombajn istom brzinom vrše i onaj od 3m i onaj od 12m.To što mi gledamo da što više ugrabimo pa vozimo brže to je nešto drugo.Inače na novijim kombajnima kompijuter određuje brzinu kretanja u odnosu na prinos,rastur na sitima,mase koja ulazi itd.
 
To nije svetski rekord, ovaj što snima klip lupeta ali je prinos ekstra. Cveja je do nekle u pravu, npr moj kombajn može da nosi heder i radi sa istim do 7,32 m širine. Ako bi kosio sa hederom od 3,9 m sigurno ne bih išao istom brzinom kao ovim od 7,32. Uglavnom, maksimalan protok kombajna je 56 t/h ali to nema šanse da se postigne, čak ni u kukuruzu. Kad ovršem 30 t/h kukuruza i 20 tona pšenice ja sam prezadovoljan. Sa kosom od 5,2 m širine kad sam radio pšenicu od 10 t/ha nije mogao bez rastura da ide brže od 4,7-4,8 km/h.
 
Vidim da se na prethodnoj strani pisalo o regulatoru rasta pa da iznesem ovogodisnje zapazanje o njemu. Nikakve za sada razlike nema izmedju tretirannog dela parcele i netretiranog dela. U parceli prvo ide netretirani deo,pa tretirani pa komsiska psenica sva tri dela(i komsisko zito) su apsolutno iste visine i debljine stabla,tako da za sada ne vidim efekat regulatora rasta osim dodatnog troska.
 
Ja sam koristio medax top i tamo gde mi je nestalo u pola njive pa kad sam tu nastavljao malo sam zastao da krene lepo da prska i na tom mestu je pšenica upola manja...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Taj Cerone je makar šta,Modus ili njegove zamene i Cikocel odradjuju posao.Bar je tako kod mene.
 
Cerone sam radio 3 puta u zivotu(prvi put-zadnji put i nikad vise :) )
Cerone nema nikakve negativne reakcije na psenicu,ali nista je ni ne zaustavlja
 
Vidim da se na prethodnoj strani pisalo o regulatoru rasta pa da iznesem ovogodisnje zapazanje o njemu. Nikakve za sada razlike nema izmedju tretirannog dela parcele i netretiranog dela. U parceli prvo ide netretirani deo,pa tretirani pa komsiska psenica sva tri dela(i komsisko zito) su apsolutno iste visine i debljine stabla,tako da za sada ne vidim efekat regulatora rasta osim dodatnog troska.
Ki što sam rekao kadgod, moš da bidne a nemora, to sa regulatorima mu dođe kao kolo sreće.

Što se tiče brzine vršaja pšenice i uopšte sitnozrnastih kultura tu nema ponosa za kombaje ma koji da je, gustina i količina (prinos) određuju brzinu kombaja tojest da bi se dobilo što manje rastura, nagledao sam se tepiha iza tih spejs šatlova a uglavnom je brzina kumovala i nestrpljenje šofera ali no.
 
Medax Top je babaroga,odusevljen sam skroz,jos sam isao 0,5lit/h a ide od 0,6-1lith,i ja sam zastao na njivi kada sam prskao,tu gde sam stao pa krenuo ostala traka koliko su grane a zito kao pivska flasa,znaci radi radnju.

Kad su dani polja u Ns,za zito.
 
Nazad
Vrh