Psenica 2019/2020

Milovane što si izbacio ureu?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Pa analiza kaze da je ph od 5.3 do 6 maximum
A i navikao sam da ureu bacam po snegu,sto ove godine to nije moglo.

Kakve su generalno njive u vasem ataru, da li su svima sa nizim PH?
Jer su meni dva puta uradili isto u PSSu, rekli mi da je oko ph5,5 pa sam na kraju kupio ph analizator i ustanovio da su me slagali i da mi je ph preko 7.
A vec sam bio rezervisao saturacioni mulj, i spremio se da odustanem od uree. Cisto da znas da je i to moguce.
 
Prije nego bilo što konkretno poduzmeš, bilo bi dobro provjeriti točnost analizator koji posjeduješ. Možda su te slagali, kako kažeš, a možda tvoj analizator ne pokazuje ispravnu vrijednost.
 
Kakve su generalno njive u vasem ataru, da li su svima sa nizim PH?
Jer su meni dva puta uradili isto u PSSu, rekli mi da je oko ph5,5 pa sam na kraju kupio ph analizator i ustanovio da su me slagali i da mi je ph preko 7.
A vec sam bio rezervisao saturacioni mulj, i spremio se da odustanem od uree. Cisto da znas da je i to moguce.
Kod nas MK baca godinama saturacioni mulj,tako da znas sta je.
 
Kakve su generalno njive u vasem ataru, da li su svima sa nizim PH?
Jer su meni dva puta uradili isto u PSSu, rekli mi da je oko ph5,5 pa sam na kraju kupio ph analizator i ustanovio da su me slagali i da mi je ph preko 7.
A vec sam bio rezervisao saturacioni mulj, i spremio se da odustanem od uree. Cisto da znas da je i to moguce.
Kakav ph analizator si nabavio, da li si uzeo propisno uzorak kada si merio ph. Ja sam hemiske struke I skloniji sam da poverujem da taj ph metar koji si nabavio pokaze pogresnu vrednost (jer mora biti pravilno kalibrisan) nego da je u laboratoriji neko dva puta pogresio kod neke tako trivijalne analizekao sto je ph.
Da bi bio siguran nabavi obican lakmus papir I pravilno uzmi reprezentativan uzorak koji ces dobro izmesati postupkom cetvrtanja( ako zelis mogu ti sve objasniti prilicno je jednostavno).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja sam juče razbacao Kan na moju pšenicu. To je prva prihrana sa 200kg/ha. Nadam se da će u sredu biti kiša koju najavljuju. Krajem marta ili početkom aprila idem drugu prihranu sa istom količinom. Za sad pšenica lepo izgleda i po izgledu i po porastu.
 
Kakav ph analizator si nabavio, da li si uzeo propisno uzorak kada si merio ph. Ja sam hemiske struke I skloniji sam da poverujem da taj ph metar koji si nabavio pokaze pogresnu vrednost (jer mora biti pravilno kalibrisan) nego da je u laboratoriji neko dva puta pogresio kod neke tako trivijalne analizekao sto je ph.
Da bi bio siguran nabavi obican lakmus papir I pravilno uzmi reprezentativan uzorak koji ces dobro izmesati postupkom cetvrtanja( ako zelis mogu ti sve objasniti prilicno je jednostavno).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Uradio sam sve po PSu kalibrisao u ph neutralnom rastvoru uredjaj i sve uradio kako bog zapoveda. Greska je njihova i sve OK, nije im ni prva i druga, a boga mi ni treca!!!!
 
Danasnje valjanje psenice.
Nekako je zemlja bila rastresita, tako da posle valjanja deluje bolje i sabijeno.
Sutra u planu prvo prihranjivanje sa 150 kg/kj AN-a Kutina dok druga prihrana planirana sa jos 100 kg/kj isto AN-a negde krajem Marta, pocetkom Aprila.
Najavljena je neka kisa za Sredu, Cetvrtak.

30f65ba826cb2687c2dfd16746fbd2db.jpg


309c9683c02c927c353ca77d037c05cc.jpg


e2f639ee426eec388f7c263088001c78.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh