Psenica 2019/2020

Ljudi imam problem pomagajte sa savetima. Posejao psenicu ,lepo nikla ,u pitanju je 10 kj ,e od pola njive sejalica nije zatvarala stalne tragove koje ostavljam za prskanje. Kako da usejem te tragove ? Dve lule sa jedne i dve sa druge strane ostavljaju tragove a psenica je 5 cm visine. E ubicu se od muke
 
Posto ljudi rade?
Sta fali kako ljudi odrade?
Slabo ofarbaju ili sta ?
Selektiranje nije lose, medjutim to sto propusti kroz kratki puzni transporter a sredstvo kaplje na pocetku transportera,mi ne deluje bas idealno ofarbano svako seme.
U svakom slucaju ja u mesalici duze okrecem polako dolivam sredstvo,ide sporije ....jbg ja ne radim na normu.
Za svaki dobar posao treba vremena.... :ppozdrav:
 
Može tim putem uz pomoć kratkog pužnog transportera izuzetno lepo da se ofarba ali treba malo sporije da se radi a pošto je većina "majstora" sa selektorima prezauzeta u sezoni to ide dosta brže samo da se otalja posao i ide dalje mada iskreno da ti kažem nije ni ono deklarisano seme Bog zna kako ofarbano i dorađeno a skupo je naplaćeno.
 
Lepo se ofarba,medjutim pitanje koliko se razblazi hemija,svi bi da bude crveno kao sa yuntom ali ako moze da bude za 2 din po kg.
 
Danas zavrsena setva.Solehio,falado i modern,setvena norma od 115do 135kg po kj.sutra valjane.Obrade imao sam slican problem prosle godine,akumulatori mi crkli pa sam u svakom prohodu imao tragove od 50do100m posle se zatvore,jbg bilo dobro na kraju.baci vise djubreta da se izbokori
 
Patent, ko razume shvatiće
836f96960ee1c302dc3afa572d5a8357.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Tako su se drugaru prošle godine na Lidi uključili stalni tragovi a nije gledao.Da stvar bude žešća sejao je kod tasta koji je jako veliki Žika živac. 🤣Evo i dan danas se zdravo jedi zbog toga. 😱🤣
 
Ове године биће баш насејано жита
Код нас већ данима тешко набавити оргинално семе ( све нешто остало по 100-150 кг)
Јуче било само Солехио око 1,5 т са YQ 68 дин
 
Dobri uslovi za setvu plus što većina pretpostavlja da će godina biti sušnija u odnosu na ovu i prethodnu jer 3 dobre godine za redom teško da mogu biti.
 
Nisi nagrebao sa glavnicom pa možeš tako da se igraš.Ja sam vraćao sa silosa ljudima kući pune prikolice pšenice sa glavnicom.Najgore od svega je to što neće niko da je primi ni za džabe.Nije to psihološka već obavezna mera.
Sigurno nije to bilo zato sto nije seme bilo ofarbano.
Neselektirano seme ili ostavljeno za seme sa vlagom ili neadekvatni uslovi skladistenja gde je dopirala voda, to lako moze dovesti do toga da glavnica kao sto kazes bude za bacanje u jarak!
 
Možda to i jeste jedan od razloga, ne znam zaista šta je tačno po sredi.Proizvodnja pšenice spada u luksuz jer je među najskupljim kulturama pa je potrebno svesti rizike na najmanju moguću meru.
 
Nazad
Vrh