Psenica 2019/2020

Sprema se za setvuu
f2ac1b99bc4fb05feabaadb931035dfe.jpg


Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Ja sad pitao u jednoj apoteci i Modern zaštićen greidor-om je 63,00 din, a sa yuntom i systivom 74-75,00 din. Neverovatno kako je skupo. Kao da daje zlato a ne zrno pšenice. Da li oni garantuju da će prinos biti 10t/ha? Stvarno su ga preterali.
 
Kod nas niko, niko ni ne sprema, suncokretišta oređena jednom tanjiračom i čekaju ljudi neku kišu pa da soremaju.Ja sam planirao sledeće nedelje.
 
Darko dren jel su ti prve dve slike na paljenom sojištu? Jako sitna i rastresita zemlja. To bez neke pripreme može odmah da se seje.
 
Kakva su iskustva sa setvom stocnog jecma na predusev stocni sirak titan i dal moze samo tanjiranjem i setva da se radi. Pogresna je tema kasno sam video pa kako da obrisem ako nije problem?
 
Poslednja izmena:
Još se dvoumim da li da za predstojeću setvu pšenice pod tanjiraču na sojište razbacam 200 kg MAP ili 300 kg 6:24:12 sve po HA.
Analiza pre neku godinu pokazuje približno isti sastav P i K. Več poduže zaoravam žetvene ostatke..
 
Ako je neko uzimao seme KWS Modern samo neka napiše ovde koliko piše na deklaraciji koliko meri 1000 zrna u gramima. Kažu da se po tome određuje koliko će semena biti potrebno za setvu. Npr. ako je težina 1000 zrna 40g onda treba 200kg za 1ha. Da li se razlikuju te težine na deklaracijama od vreće do vreće?
 
Nazad
Vrh