Psenica 2019/2020

Razbacano danas 16:16:16 250kg po hektaru sutra drugi prohod finiš i pred kraj septembra,početak oktobra setva.
 
Razbacano danas 16:16:16 250kg po hektaru sutra drugi prohod finiš i pred kraj septembra,početak oktobra setva.
Ne plašiš se da će, kao prošle godine u tom periodu, biti dosta suvo?
Sejao ja Montecristo, dosta dobra ali i nju je napala bolest kao i ostale. Ovo proleće je bilo skroz nezgodno za pšenice.
 
Ja sam probao suncokretiste da tanjiram da bar to pripremim, 40 dana od poslednje kise je ucinilo da ide kao po betonu. Tako da nista od posla neko vreme.
 
Nabavio sam proslogodisnju semensku psenicu,sta mislite da li bi trebalo ponovo tretirati fungicidima? ili je efikasan onaj proslogodisnji tretman......
 
Prema najavama prognozera u narednom periodu, a pogotovu u oktobru, ne obećavaju neke kiše. Izgleda da će opet biti problem oko sejanja pšenice. Strava kako je suvo. Nadam se da greše za oktobar i da će se to sve izmeniti. Kod mene treba da pada jedno 3 dobra dana da bi iole nakislo.
 
Poz drugari, imam dilemu jednu... Ne znam da li da idem osnovno djubrenje sa 15x15x15 350 kg po ha ili map 12x52 sa 260 kg po ha? Map izadje skuplje od 3x15...
 
Zadnjih ko zna koliko godina unazad sam bacao map....za ovu sad setvu predviđeno i uplaćeno (po 39din kg) 16:16:16 i to 150kg po jutru.
 
Nazad
Vrh