Psenica 2019/2020

Milovan vrsac nisam ni rekao sve listove nego to što je izraslo do visine 30cm. Tada ide tretman i herbicidni i fungicidni. A posle naravno ide drugi ili treći fungicidni tretman da bi se zaštitili i ostali listovi i sam klas. Ja nemam iskustvo da ako je pšenica gusta (kako je ovde neko napisao) posle neće izaći trava. Imao sam slučajeve da iako je urađen tretman i pšenica gusta, a ako je tada bilo malo hladno i suvo, a posle došle veće kiše, izađe sirak i divlja zob. Valjda im je trebala vlaga i toplije vreme da izađu. Inače sam prošle godine koristio Biatlon i zadovoljan. Uz dodatak Furorea obavezno, kao i onog oprašivača ili ti lepka Dash.
 
Mozes da prskas kad hoces to za sirak ne pomaze a divlji ovas nikne kad i zito samo ga ti ne vidis dok ne klasa

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Moison dobio 200kg urea 03.02.
16553d0075df5c8a3d66cdb3a373ca9f.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Danas sam obisao neke psenice. 1-2 slika su jedna parcela a 3 slika sa druge parcele. Zadovoljan sam kako izgledaju i u ovom trenutku imaju potencijal za dobar prinos, ako bolesti i vremenske prilike ne pokvare jer je zetva jos jako daleko. Nisu visoke ali su se lepo razbokorile iako su sejane sa samo 185 kg/ha semena.

lTPws9m.jpg


h8P1daF.jpg


00ozUuf.jpg
 
Da na taj deo mislim.Baš smo komentarisali da je sigurno odlična zemlja čim nema pšenice već samo oranja, podrivanja, razrivanja a nisam se javio jer smo se u povratku kasno vraćali nazad a žurili da stignemo u Konak dok se vidi.Drugi put se javljam.
 
Nazad
Vrh