Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije to deljenje dobrog sa ljudima. Znas sta je deljenje???
Kad imas na nekoj parceli vrhunsku psenicu, a posejana semenska, pa onda podelis to zito prijateljima, komsijama, rodjacima u razmenu za njihovu psenicu... dzak za dzak.. pa neka je oni trijerisu i tretiraju kako hoce...
a ovo kod tebe je reklama za prodaju.
 
Pa kolega ZHEXY radi u Ekoboosteru,zato se spominje extra prinos i jaku slamu zbog ekobustera,pa iduce godine anapurna i ekobuster zajedno...ima da bude vagon po jutru.
 
nemam ja toga puno, vec samo zelim da podelim dobru stvar sa ljudima, ali zli ljudi me sputavaju u tome, zlo u ljudima, pazi ovo, covek iz nove gajdobre naruci 250kg, ima saradnju sa nama sasvim lepu, i ja gledam kako da mu odnesem tj dostavim besplatno, jednostavno za jutro dva, svi mogu da probaju i ako im se pokaze kao i meni slobodno mogu da ostave i povecaju povrsine. Vozim u kovilj prijatelju besplatno, jedan covek me zvao da li mogu da dovezem do uba posto je iz valjeva, i opet .. ja ne valjam.

- - - - - - - - - -

11% vlage bila kad se skidala a slama jos bila ``jaka`` zbog ekoboostera :D

- - - - - - - - - -

nije ni bitno. prijatno vece, umoran sam. izvinjavam se na malim slovima i brzom kucanju, kad budem svez i odmoran pisem. verovatno cu ici u obilazak macve srema juzne backe ove nedelje pa ko je tu negde mogu mu doneti dzak dva tri semena pa nek proba.

Nemojte odmah tako žestoko na kolegu,malo mu je ovo ime teško za pisati,neko strano,ali treba sačekati ovu godinu pa suditi.Ja sam već pratio to seme i čitao da je dobro.Još da si uzeo hemiju YQ pa da bude i koji dinar skuplje!Ovo je ipak jako povoljna cena.Naspavaj se ti pa sutra na njivu da pripremaš zemlju za sejanje Anapurne.
 
pazi ovako zao mi samo sto sve nisam dokumentovao, tata je bacio bednih 100kg po jutru, djubreta, predusev kukuruz i da anapurna izvuce 6t na 53 ara. a nista specijalno nije bilo odradjeno. zato i kazem da ce covek evo da ga imenujem cirpanov miodrag raditi uz program ekoboostera anapurnu ove godine, sve ce biti dokumentovano, i videcemo prinos, ako ga ne ubije led i sve ako bude odradjeno kako treba on ce imati pa bar 10% vise u odnosu na mene.

ali lepo kazem sve ce biti dokumentovano jer ce biti i pod ogledom zbog prehrane.
Jel ovaj drug iz Čuruga , ako on bude dogodine rekorder ima da promeni naziv pšenice u "pšenica ala utero materi ":haha:
 
Slusao sam vase izlaganje u jednoj radio emisiji o preteranoj i precestoj upotrbi MAPa u proizvodnji psenice. Na zalost uz vas glas u podlozi je isla neka muzika tako da se dosta lose razumelo.
Ne bi bilo lose kada bi ovde ukratko ponovili to vase izlaganje
To je bilo na radio Novi Sad u nedelju ujutro.Takodje sam slušao tu emisiju i pitam se koji je biser izmislio da se muzika pušta zajedno sa govorom.Normalno,nisam shvatio poentu priče pošto je muzika u pozadini znatno jača od Bogdanovog glasa.
 
North army kako ruzno ponasanje od moderatora..
Inace ekobooster se godisnje podeli oko 20 000 litara gratis za oglede, i obicno ljudi pocnu da ga koriste ili cuju medjusobno rezultate. Ja koristim ekobooster od 2008-2009 od nastanka u povrcu i probao sam sve i svasta.
 
Kako abrovi brzo idu.Volim malo stati pred dućanom i popričati sa okolnim komšijama jer živim u SM pa ih retko viđam.Pitaju ljudi za savet a ja onda krenem priču, bude tu i poneko pivo da lakše ide priča.Nije Sovljak daleko od Noćaja,nekada bio isti srez,pričao mi moj deda.Kažu da je posle rata Beograd tražio od Vojvodine N.Beograd i Zemun a Vojvodina onda zatražila M.Mitrovicu i šest sela okolo kao ravnotežu za Z

M.Mitrovica i 6 sela je bila zamena za sela preko Save u blizini Sapca Klenak i .....
 
Posejao sam psenicu pre ove kise. Da li ce biti problema sa pokoricom? Da li treba da je podrljam kada se prosusi zemljiste. Bila je jaka kisa.
 
Posejana, povaljana, najavljuju kisu, hoce li to biti dobro?
20151006152404.jpg
 
Ih kolega to neće ništa da valja koliko je dobro:osmeh:, i ja danas popodne posejao malo nek se nađe ali nisam stigao da ga povaljam, nikako da se kurtališem berbe, sutra ako stignem ću ga povaljam ako ga kiša pre mene ne povalja.
Uh ima ovog loma (pšenice) izgleda da se naseje more ove jeseni.
 
Mi smo danas posejali 4kj ingenija. Ostatak od nedelje, prosle godine sam rekao da nikad vise necu sejati rano psenicu pa sam se opet zaleteo. Imao sam problema sa jesenjom infekcijom bolesti, misevi... Nisam pametan sta raditi.
 
Jedno kajanje ti negine, pravo vreme setve je teško pogoditi, ako znaš kakva će jesen i zima (vremenski uslovi) biti onda je lako odrediti pravo vreme za setvu.
 
M.Mitrovica i 6 sela je bila zamena za sela preko Save u blizini Sapca Klenak i .....

Lepše je ovako,neka misle da su dva sela,Noćaj i Radenković, menjani za Zemun.

- - - - - - - - - -

Čujem komšija da držiš predavanja o pšenici pred dućanom

Ima još jedan naš član koji je iz Noćaja,on tu i živi blizu centra ali ga nema pred dućanom.Više ja iz SM budem nego on.Kažu da ima opasnu ženu pa ga ne pušta iz kuće,samo do njive i nazad.Nisam ga godinama video pred dućanom.Mislim da se zove s.dragan 67 a možda i grešim?Stariji sam čovek,ne pamtim dobro!

- - - - - - - - - -

Kako se pokazala kod tebe?
I jel to brkata pšenica?

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока

Imao Branislav 8,2 t/ha sa 82 hl ali je bilo i boljih prinosa sa sortama Andino i Nikol,mada su u suštini sve dobre kad se dobro urade i pripreme, počev od đubrenja pa do zaštite.
 
Ovi iz raifajzena su malo neozbiljni igrači , njive su mi uzorane i spremljene za setvu ali seme još nije stiglo a trebalo je još juče da stigne u poljo apoteci mi nude KWS-ov solehio tretiran junta kvatrom ,uzeo bih njega bez obzira na jaču cenu ali neznam dali je otporan na pojačano đubrenje azotom tj dali je otporan na poleganje ? :sta:
 
Ovi iz raifajzena su malo neozbiljni igrači , njive su mi uzorane i spremljene za setvu ali seme još nije stiglo a trebalo je još juče da stigne u poljo apoteci mi nude KWS-ov solehio tretiran junta kvatrom ,uzeo bih njega bez obzira na jaču cenu ali neznam dali je otporan na pojačano đubrenje azotom tj dali je otporan na poleganje ? :sta:

Moje iskustvo od ove godine.Posejao sam RF Graindor i KWS Basmati na istoj njivi,sve isto rađeno uz punu dozu đubriva(ukupno 600 kg po ha)Čak je KWS bio par santimetara niži ali ni jedna nije polegla niti bolovala,ali su bile i dve zažtite od bolesti + sekator+fastak.Prinos bio skoro isti, 8,8 t na zemlji 3-4 klase.Samo uzmi i sej nećeš pogrešit,i a na leto posle žetve eto mene na pivo,hladno.Gorivo će biti podeljeno.
 
Danas posejao 3.5 ha Balatona, moje seme. Od djubriva tri 16-ice u kolicini od po 250 kg/ha. Predusev kukuruz, mislim da je usled suse ostalo djubriva koje ce psenica iskoristiti. Norma 260 kg/ha. Kad prodju kise nastavak.
 
@ ACA nikakav problem samo dođi hoću i ja da čujem nešto lepo o rekordnoj pšenici volim ja to da čujem :ppozdrav:.
 
Da li je neko od vas imao sortu Sofru od Rajfajzena? Sa koliko semena je posejano? Vidim da njihova preporuka je do 220 kg/ha a kazu da uz dobro djubrenje moze se uvecati kolicina semena!
Ako ste imali navedite kolicine djubriva koje ste koristili, da li je sklona poleganju i eto za kraj koji ste prinos imali!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh