Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas svratio do psenice i izleda da ce se pojaviti lisna rdja i ako je oprskana pre mesec dana do pre par dana nije bilo nikakvih simptoma a sad pocinje da bledi i dobija male zute pegice
Razmisljam da probam Cabrio top,nema bas velikih problema u psenici ali necu da ga prskam skupim fungicidom,citao sam i gledao da moze cabrio top valjda 500g po hektaru.mogu da probam pa cemo videti zajedno rezultate.

Zeljko, ajd bas javi cenu ovog preparata. Ja imam isti problem iako sam mnogo para dao za prskanje koje je obavljeno 05.04. tj pre 20ak dana.
Evo cime sam prskao

Oprskah i ja moju psenicu.

Furore super 0,7 L/ha
Falcon 0,7 L/ha
Secator 150 ml/ha
Bioplex jedna ova mala bocica
Vantex 50ml/ha

 
Biće sra...nja,dosta parcela manje-više leži (regulator rasta je trošak),bolesti kreću biti uočljive,vreme za prskanje nije ... a meni sve toplo oko srca za moje "bačene pare",al narednih 15dana sam miran,a u tom roku će se prskati i klas :ppozdrav:
 
Kod mene mu nije bilo spasa iako je rađen sa regulatorom rasta Solehio setva 07. 10 . Jer ima neke šanse da se pšenica digne ? i šta joj je činiti ako se nedigne dali uopšte raditi zaštitu klasa ? Molim za savet jer do sad nisam nikad imao ovakvih problema. :udri:


10zpmic.jpg
 
Slično i kod mene izgleda Ingenio sejan 9.10. , a nije prskan regulatorom...

- - - - - - - - - -

A i od toga sto je leglo, nema leba...
 
IMG201604261211091.jpg
IMG201604261211331.jpg
Danas sam svratio da proverim sto se bolesti tice i bas sam razocaran,lisna rdja krece u akciju samo tako.moracu sutra da prskam teska srca ali nevredi.Kad nece ono nece,preko puta moje parcele ima covek koji drzi polj.apoteku dobru psenicu ja sam je prskao i njegovu i moju ali imao je vise srece od mene.
 
Jbg pa šta je to bilo kod nas u ataru jer prošo tornado ::samo bes::. Tesla jer znaš možda koliko je kiše bilo ( nisam postavio moj kišomer )?
 
odlicna psenica, zatim 70-80% povaljano na parceli to je oko 3t/kj ako je kombajner malo stpljiv i iskusan...
2013 sam imao istu situaciju kao marcelo pa nisam hteo da radim drugu zastitu mada nije ni bilo problema, u istoj fazi je polegla, izbacila je klas ali samo se taj deo sa 15 cm slame koji je nahnadno isterao je krenuo da raste na gore, ali opet je bilo :udri::udri:
 
Od ove godine sejem zito samo posle roka. Evo ga klasa, bokorenje je bilo odlicno, nista mu pod milim Bogom ne fali a naravno nije ni poleglo bez prskanja relegulatorom iako je duvalo zeeestoko. Sejano 11.11. lako se pamti :) Dosad sam se uvek trudio da ispostujem rok, i gotovo da nije bilo godine da ne polegne, to mu dodje kao zagarantovano. A u komsija koji omase i do pola meseca, nema, zito super. E nece vise.
 
Ni ja nisam postavio kišomer, tako da neznam koliko je palo, a i nije toliko problem kiša, koliko taj blesavi vetar. Moja je većinom počela da izbacuje klas, ali ga verovatno neće ispuniti.
Videću šta će biti u bunkeru na kraju, ali nisam baš optimista.
 
Тако је било код мене пре 2 године,сорта Симонида, била заштићена од болести али без регулатора и једва смо пребацили 3т на ха.

Послато са Tab2A7-10F
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh