Prskalice

blizi se sezona prskanja pa sam u jednoj nedoumici... Na stari zetor sam namontirao prskalicu 660l , obezbedio sam pouzdano merenje brzine kretanja traktora i sada bi da izmestim manometar sa prskalice u kabinu kako bi imao laksi uvid u pritisak . Da li je neko radio nesto slicno? pitam jer me interesuje da li ima 'pada' pritiska kod prskalice i ako ga izmestim u kabinu (ne bi trebalo ali ajd da pitam). Mislio sam uzeti 2-3 m bakarne cevi pa polako
 
Jesi ti prekopirao ovo ili si sam smislio odnosno možda poboljšao nešto što si video?
Kum jesenas uzeo novu agromehaniku od 600 litara pa smo sve odatle kopirali.
Za varove ne znam. Kaže majstor da je ostalo farbanje, sad dal će ih sredjivati il neće bem li ga.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
blizi se sezona prskanja pa sam u jednoj nedoumici... Na stari zetor sam namontirao prskalicu 660l , obezbedio sam pouzdano merenje brzine kretanja traktora i sada bi da izmestim manometar sa prskalice u kabinu kako bi imao laksi uvid u pritisak . Da li je neko radio nesto slicno? pitam jer me interesuje da li ima 'pada' pritiska kod prskalice i ako ga izmestim u kabinu (ne bi trebalo ali ajd da pitam). Mislio sam uzeti 2-3 m bakarne cevi pa polako


Ja sam to na IMT 539 i prskalici od 440l odradio sa crevom,mislim da nemaš potrebe sa bakarnim cevima,što se tiče pritiska nisam primetio da ima nekakve razlike .
 
Samo krila,imam ona stara sa sajlama a iskrivio sam ih par puta, creva su losa pa sam sad namontirao nosace dizni na plasticne cevi(one za vodu) pa ajd' da napravim i krila.Policijski cas cini svoje
 
Gotova...
28a2102df024a17fb5d5a3e9624334b6.jpg
b1dc338ec4f5a0e2401001764821e999.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nisam bas detaljno pratio mozda si pisao,koliko te je izasla prepravka?
Ja se stalno dvoumim izmedju prepravljanja moje i kupovine druge...
 
Kolege da li je na Agromehanici od 440 l crna cev na grani istog materijala kao i zelene vodovodne cevi? Planiram da stavim ventil i da podelim granu na dva dela.
 
Bog me ja se tvrdo razmisljam za agromehaniku od 800l sve u fullu da bude,danas sam popizdeo znaci..imam od 440l nosi je 539 i poterao cisternu sa vodom,na kraju sam sve bio mokar...dal moze torpedo 4506 da nosi od 800l agromehaniku?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sa mehanickim granama 12-15m prazna je mislim do 500kg,nije vise,znaci 1300kg ,mislim da bi mu bilo puno,ali naravno ko te tera da je punis :),sipaj 600l i sigurno ce je nositi,lako otezaj prednji kraj,nego je problem da ne daj boze nesto pukne nazad na polugama pa upropastis prskalicu,za hidrauliku ne verujem da je neki problem tih hiljadu i nesto kila.
 
Meni za psenicu ima da je nosi basak,a za kukuruz mi samo treba za torpeda da ne kupujem uske tockove za turcina..a od 600l bi je nosio lagano sigurno torpedo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh