Prskalice

Sigurno su te prskalice dobre i kvalitetne i bolje od Agromehanike. Ali kad predješ sa Morave i sličnih oldtajmera na Agromehaniku i slične (jer skuplju-bolju da ne kažem Amazonku ne možeš da si priuštiš) preporodiš se! Niko od nas nije toliko glup da smatra Agromehaniku vrhom prskalice,nego se svako od nas pruža koliko je jorgan dugačak.
 
I ja sam prešao sa Morave na Agromehaniku,a ta Morava imala isti sistem zatvaranja krila ko ovi nošeni Amazone.:osmeh:
 
Znaju i oni za lošije! Malo sutra su odma imali amazonke.... Razlika je što su oni uznapredovali a mi kasnimo nekih minimum 15 god. tj tu smo gde smo i tako nam je kako nam je....
 
Vidi to ne znam,ali znam da ako ti budeš kupio Amazonku ili Bertrudu,biće i meni i drugima dobro! Znači da ćemo moći i mi ostali da kupimo bolje prskalice! Podržavam svaki vid napredka kakav god bio!
 
Nešto se jako mnogo te skupe mehanizacije prodaje , i to vidi se da nije mnogo ni izradjeno . većinom je to uzela banka ili vlasnici prave rasprodaju a manji dio se prodaje zato što vlasnik prelazi na noviji model . Ne pričam napamet , nego sam negdje pročitao koliko farmi i Evropi godišnje ide pod stečaj ili aukcije . Samo polako , korak po korak . Širiti se iz zdravog profita je najdugoročnije ,ako i ima profita , ako nema "sjedi gdje si , ...."
 
Momo,firma Axial je veeliki diler raznorazne mehanizacije,izmedju ostalog firma koja i rentira tj iznajmljuje mehanizaciju.
 
Amazone UF 1201 sa pumpom od 250 l u full opremi, fali samo spric za pranje prskalice spolja kod nas kosta 26 000e plus pdv, tako da te neke nisu ni skupe preko a stvarno su profi prskalice. Opet ta polovna kosta kao dve nove Agromehanike. Zato nekako poredjenja sta je bolje po meni nisu realna. Obe su dobre, i obe rade posao.
Inace drugari su preradili dizanje na Mtz892 tako da su sa njim prskali. Zakljucaju hidrauliku i onda pune vodu.

Ovo na snimku je stara amazone UF 1200, sad drugar ima novu UF1201 krila 18m koja je sama teska tonu i bez problema kada se preradi hidraulika Mtz892 je nosi i radi sa njom. Mada realno traktor od 110ks do 120ks je ono sto treba za takvu prskalicu, jer ono sto strada na traktoru pa i na njihovom su felne. Losi neravni atarski putevi sa jedne strane 2t tereta sa druge strane i eto loma pucanja.
 
Nije valjda da pored ojacanja na felni novih rusa znaju opet da pucaju?gde,u kojem delu,jel na rubu gume?
 
Treba mi mala pomoc.Zelim da kupim dizne ID12003C keramicke (lechler)pa me zanima kakva vi imate iskustva.Mada mi nude IDKT12003C to je dupla mlaznica.E sad sta je bolje od ova dva?
 
Ja koristim IDKT 120-03 (doduše ne keramičke, već obične plastične), i prezadovoljan sam. Mnogo su sitnije kapi od IDK dizni, a ipak trpi i određeni vetar (doduše manji nego kod IDK, a o ID da i ne govorim). Najviše mi se dopada ta dvomlaznost, jer bolje pokriva biljke. Jedino što još nisam koristio rastopljene veštake, pa ne znam koliko su osetljive na zagušenje ukoliko nemaš dobre filtere pre dizni, (jer ipak su ta dva proreza veličine kao kod 1.5 dizne).

Dakle, ako nemaš mnogo da prskaš (vremenski, tj. možeš da odložiš prskanje kad je jak vetar), onda bih pre uzeo IDKT zbog kvaliteta prskanja, a ako imaš mnogo zemlje i ne možeš da dangubiš kad duva vetar - onda ID.
 
2vx40o4.jpg
da li neko zna gde bi mogao da nabavimovakve filtere za prskalicu
 
Primetio sam da dosta njih koriste samo dizne za vetar i u mirnodobskim uslovima, jel to ispravni i kada se koriste zemljisni herbicidi?
i koje bi trebale biti te za vetar, trojka ili cetvorka?
 
kod mene su čak prve tri dizne za vetar ( ako su ti sve trojka poželjno da su i za vetar trojka) a prošle godine sa vetrom oko 5 m/s oprskao komšiji od dva do 5 redi repe . što znači ako su prve za vetar mora se voditi računa da vetar ne duva bočno inače magla odradi isto kao i da direktno oprskaš , neuništi sve ali nema tu prinosa*:sta:
 
Nazad
Vrh