Prskalice

Imas linkove par posta unazad. Pisao sam i da sam umalo pogresio sto se tice senzora jer nije njihov 1/4 navoj kao kod nas.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pošto ne mogu Edit, ako bi neko bio ljubazan, pa da uslika kako je taj klip montiran. Pošto koliko sam video ide oprugu, izmedju klipnjace i donjeg postolja od prskalice.
 
Veliko hvala. Ovo mi je očigledno promaklo kada se pisalo, pošto nisam video da je neko postavljao. Znam samo da se pe pisalo u vezi tog klipa, a i skoro oko cene.
 
Skinuo sam razvodnik sa Agromehanikine prskalice preko zime, mislim da je stajao naopako u kutiji. Kad sam ga montirao na prskalicu skazaljka na manometru stoji na nuli, ima li mu spasa ili da kupujem odmh drugi?

Sent from my Lenovo S90-A using Tapatalk
57bb5c51b818c10512a5aa3cf08966b5.jpg
 
Poslednja izmena:
Pisao sam skoro kako sam kupio novi manometar na AM 440 i ništa ne mrda u radu.Neko mi je ovde dao savet da vidim kakve su membeane, a jedan forumaš,svaka mu dala,da u radu odvrnem jedan krug.Uradim ja to danas i ono proradilo.Stoji kazaljka na 2 bara,jel to malo?Primetim da kad onaj regulator vazduha malo pokrenem ka zavrtanju,poćne da raste pritisak.Kako da se ponašam?
 
Skinuo sam razvodnik sa Agromehanikine prskalice preko zime, mislim da je stajao naopako u kutiji. Kad sam ga montirao na prskalicu skazaljka na manometru stoji na nuli, ima li mu spasa ili da kupujem odmh drugi?

Pa probaj da ga malo iscimaš, možda proradi. Za slučaj da je zaglavio. Nekad pomogne nagli pritisak na ulazu, možda sa vazdušnim kompresorom. Ili ako možeš da ga otvoriš i vidiš zašto je zaglavila Burdonova cev. Ako je ona pukla ili deformisana onda nema pomoći.
 
http://nssprejtek.com/ kod ovih je nešto ispod 500din./kom. Ali nisu Arag, već marke Agrotop, Syngenta ih kao preporučuju uz njihovu hemiju.
Lechler IDKT su nešto ispod 800din komad, te dvomlazne.


Zaboravih da napišem, i kod mene onaj digitalni manometar laže za 0,1 bara u odnosu na analogni agromehanikin. Zanemarivo.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam skoro kako sam kupio novi manometar na AM 440 i ništa ne mrda u radu.Neko mi je ovde dao savet da vidim kakve su membeane, a jedan forumaš,svaka mu dala,da u radu odvrnem jedan krug.Uradim ja to danas i ono proradilo.Stoji kazaljka na 2 bara,jel to malo?Primetim da kad onaj regulator vazduha malo pokrenem ka zavrtanju,poćne da raste pritisak.Kako da se ponašam?

Prema količini vode koju hoćeš da baciš po hektaru šteluješ pritisak.Na regulatoru kada odvrćeš smanjuješ pritisak i količinu tečnosti,a kada zavrćeš povećavaš pritisak i količinu tečnosti.Ja mogu da prskam i sa 200 l po hektaru,a mogu i da prskam sa 400l po hektaru,samo štelujem pritisak na regulatoru.Dizne su 4-ka.
 
Nazad
Vrh